Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gediz_001
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 13:04
Rusya Türkiye'ye saldırsa ne yapabiliriz?


Malum Ukrayna - Rusya savaşı tüm dünyanın gundeminde. Nerdeyse Karadeniz'deki bütün şehirleri işgal ettiler, bir tek Odessa kaldı. Rusyanin Ukrayna Savaşı'ndan sonra duracağını da sanmıyorum. Özellikle bazı milletvekilleri Rusya lan asıl hedefinin Portekiz sınırlarına kadar gitmek olduğunu söylüyorlar, bazıları da bütün karadeniz'i Rus Denizi haline getirmek istediklerini söylüyorlar, yine bazıları yaklaşık 2 hafta once Azerbaycan'a karabagdaki 2 köyden çıkmasını yoksa işgal edeceklerini söylemislerdi..

Türkiye Rusya ilişkileri her ne kadar iyi gibi görülse de Rusya Türkiye'nin hep karşısında durmaktadır. Suriye'de , Libya da , Azerbaycan da hatta şuan Ukrayna'da rüya ile Türkiye hep karşı cephede yer alıyorlar.

Yine şu da bir gerçek ki Rusya Akdeniz'e inmek istiyen bir ülke. Antalya Rusların bir numaralı tatil merkezi. Hatta Antalya da bircok semtte Ruslara ait konut bölgelerinde de mevcut. Rus nüfusta gözle görülecek derece de artıyor. İleri ki yıllarda kirima, donbasa yaptığını Antalya için de yapmaya çalışabilir.


Türkiye 80 milyonluk nüfusa sahip bir ülke. Ancak düşmanları da çok olan bir ülke. İçeri de de ne olduğu belirsiz 10 milyon mülteci yaşıyor, sınırlarımız da PKK sorunu var, yine içimizde ayrilikci bir Kürt sorunu da var. Ermenistan , Yunanistan gibi düşman ülkeler sınır komşumuz.


Ukraynaya bakiyorsun. 45 milyonluk bir ülkeden bahsediyoruz. İyi kötü savunma sanayisi de vardi. Özellikle motor konusunda kendini gelistirmisti.


NATO ülkesi olabiliriz. Ama NATO bizim için savaşmaz. ABD belki bize Ukrayna'ya verdiği gibi silah yardımı yapar. Ama bizim için savaşmaz. Avrupa zaten bizi sevmiyor. Bizi mülteci olarak Yunanistan mi yoksa Ankara'dan küçük Bulgaristan mi alacak. Yoksa PYD nin kurulduğu Suriye mi?

Rusya bizden güçlü bir ülke ve dezavantajlarimizda var. Bunları üst üste koyunca Rusya'ya karşı ne yapabiliriz?

Not: siyasi başlık yapılması için açmadım. Şu parti bu parti bunu yapar denilmesin. Sonuçta bu ülkede 1 parti hariç herkes vatanını seviyor, sevdiğinden eminim. Bu başlığı acmamdaki amaç şu an Ukrayna'nın başına gelen bizim başımıza gelse ne yapardık. Hangi durumda olurduk..


murad22
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 13:23

Tek,tek gelseler hallederiz hepsini ama hem batı,hem rusya fazla olur.Öncelik avrupa,akdenizi halletmeden rusya ile kapışmayız

mehmet GZL
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 13:24

Moskova 82 ... ST Petersburg 83... Soçi 84 olur

Tolga Dt
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 13:36

Alıntı:
Moskova 82 ... ST Petersburg 83... Soçi 84 olur


Hahahaha.


turgutkuzan

3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 17:37

Alıntı:
Rusya Türkiye'ye saldırsa ne yapabiliriz?

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Rusya saldırırsa kara birliklerini nereden ülkemize sokacak?
Bulgaristan?
Yunanistan?
Gürcistan?
Ermenistan?
Azerbaycan?
İran?
Irak?
Suriye?

İhtimali olmayan bir konuda konuşmak anlamsızdır.fatih413
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 17:45

Eskiden olduğu gibi Volga, İdil adına kavuşur. Hani şu İtilli Atilla'nın doğduğu şehir.

Haldun Turan

3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 17:51

Çakma Rus sevicileri cevap versin buna

Hasan Pullu
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 17:55

Alıntı:
Rusya Türkiye'ye saldırsa ne yapabiliriz?


rusya kendi derdinde batmış bir ülke. sormanız gereken soruysa abd saldırırsa ne yapabiliriz? batıcılar türkiye için öncelikli tehdit olmayan rusyayı tehdit olarak algılatıp halkı aptallaştırmaya çalışıyor. burnunun dibinde abd tehdidi varken millet rus tehdidini konuşsun istiyorlar.


TÖKKEN
3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 17:57

Bu ruslari asla sicak denizlere indirmemek gerekiyor. Adamlarin hayali sicak denizlere inmek. Soguk kuzey kutubunda hapis kalmalari gerekiyor !!!

Yakup

3 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 18:02

Alıntı:


Soguk kuzey kutubunda hapis kalmalari gerekiyor !!!


Kutuplardaki buzlar erimekte..

Buzlu olan denizler acilmaya basliyor..sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET