Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Anıl

15 yıl önce - Sal 27 May 2003, 22:41
Maslak - Levent - Europe's Biggest Skyline

Yine arabayla girip cikmadigimiz yer kalmadı haliyle!

Su anda, her zaman oldugu gibi, elimizdeki bomba fotolarla telaşlı bir şekilde postalıyacak zaman bulmaya calisiyoruz.

Sanırım bu fotograf bize baya uzun bir süre yetecek:
Simdi Formülü veriyorum;
Maslak+Levent=Europe's Biggest Skyline

Buyrun bakalım buradan yakın:

Soldan saga dogru (Maslak'tan Levent'e):
Beybi Giz, Polaris, Sun Plaza(insaat), Dizayn, Maslak Park Plaza, Bank Ekspres, Ayazağa Iş Merkezi, önde Oyak Bank, arkada Güney Plaza vinçi, Iz-Giz (Insaat), Giz2000 Plaza, ileride aradan gözüken Metrocity Ofis kulesi, onde Cengiz Kulesi(insaat), ileride Metrocity2-3, Is Bankasi, Sabanci Kuleleri, Tekfen (insaat), EmlakBank konutu tahminim (kisa, ama en eskilerden), Mövenpick Hotel en sağda.

Kendi gökdelen bilgimide sınamış oldum.

Volkan
15 yıl önce - Sal 27 May 2003, 23:01

arkadaslar dün alman televisyonunda cok güzel bir belgesel filim vardi (istanbul üzerine , bbc cekmis ve simdiyekadar en güzel skylini cekimleri di, cünkü avrupa ve asya skylinini birlesik bir cekimdi mukembel bir panorama olusturdu)

Faruk

15 yıl önce - Çrş 28 May 2003, 07:29

Ah be su skyline'nin arasinda tekstilkent ve suzerplaza'da olsaydi super olurdu be harika çekmissin Anil

M.Ali
15 yıl önce - Prş 11 Eyl 2003, 16:42

İstanbul coştu gidiyor tutabilene aşkolsun.

Yalnız inşaat sektörü yüzde -14 küçülmüş yine, galiba yakın zaman içinde pek yeni proje ile karşılaşamayacağız. Ben sabırsızlıkla yabancıları bekliyorum, ekonomimiz düzene girer, istikrarlı bir yapıya kavuşursa İstanbul Avrasya'nın Shangay'ı olacak.

Bu arada yeri gelmişken anlatayım, geçen bir resimde sun plaza'nın son katını çıktığını görmüştüm sanırım, nereden girmişşe rüyama, sun plaza o çatı katı gibi olan son katı uzattıkça uzatıyor. Neredeyse Ankara Sheraton'ın tepesi gibi oluyor, hayırdır inşallah. Ayrıca dış kaplaması da yapılmıştı, çok güzeldi. Bu gelişimde Maslak'a hiç gitmedim ama herhalde forumda en popüler konulardan birisi olduğu ve uzaktan da dikkati çektiği için rüyama bile girmiş

Saygılar...

Farmir
15 yıl önce - Pts 05 Oca 2004, 21:36

Two great Maslak photographs at night.
On this one, Maslak is seen when Beybi Giz was still the tallest of Maslak. Today, a noticeably taller Sun Plaza is built on the plot to the right of Beybi Giz.

On the following photograph below - between the Princess Hotel on the left and Beybi Giz on the right - one can see the plot where, according to the post by Kerem, a 28-floor skyscraper is currently being planned by Giz Construction http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=1972

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL