Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
HAKAN©

13 yıl önce - Sal 01 Ksm 2005, 13:56
İstanbul Trafiği Mahkemelik oldu!

http://www.objektifhaber.com/yeni/Detay.asp?Guven ...O69O70O68O
Alıntı:
Tüketiciler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni dava ediyor.

Tüketiciler Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kentin "çileden çıkartan trafiğine" çözüm bulmama gerekçesiyle dava ediyor.

Tüketiciler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Adliye tarihinde bir ilk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni dava ediyoruz" denildi. "İstanbul trafiğinden fırsat bulup gelebilirseniz..." kaydı düşülen açıklamada, yarın İstanbul Tüketici Mahkemesi Levent Adliyesi'nde belediye hakkında dava açılacağı bildirildi.

Burç'un trafik fotoğrafları işe yaradı galiba.  

cem özbatur
13 yıl önce - Sal 01 Ksm 2005, 15:23

25 Ekim Salı günü bir iş görüşmesi sebebi ile bulunduğum Esenyurt tan saat 17.15 de aracıma bindim, ikinci köprüyü kullanarak Kanlıca ya vardığımda saat 21.20 olmuş idi. 4 saat 5 dakikalık yolculuk yağışsız bir havada ve hiç bir trafik kaza belirtiside görmediğime göre normal yolun açık olduğu bir ortamda gerçekleşti.Zaten yolda sürekli durarak hiç bir bekleme yapmadık, hareket halinde idik ama ne sürat olduğu belli oluyor sanırım.Sürekli bu yolu kullananlara sabır dilerim.

umit1
13 yıl önce - Sal 01 Ksm 2005, 19:32

Daha evvel sunu yazmistim
Alıntı:
Alıntı:
4-Maalesef tum buyuk sehirler bu yogunlasma sorunundan muzdarip. Her batili sehir belirli bir ticaret-kultur merkezine sahip ve merkezin cevresi banliyo alanlari ile cevrili.Dolayisi ile , hemen hemen her sehir de insanlar merkez-banliyo trafigine katlaniyorlar (ozellikle K. Amerika da).

Bu sorunuz isin can alici tarafi soylediginiz Insanlar Kuzey Amerikada "korkunc" bir banliyo trafigine "katlanmak" zorundadirlar.
Eger "katlanmak" istemezlerse o zaman islerine metro veya banliyo ile gider ve gelirler.

Bizde ise insanimiz hem ozel vasitasi ile isine gidip gelmek ister hemde trafige "katlanmak" istemez,ne yapar peki "kesin korulari,yikin binalari yapin 6 sar seritli otoyollar,5.,6.,Bogaz kopruleri de isimize giderken trafikte zaman kaybetmeyelim" diye baslarlar yaygaraya.

Bu konuyu birkac kere yazdim ama "katlanmak" sozcugunu kullanmak aklima gelmemisti,tebri

Yani siz eger siz Manhattan da calisiyor vede Amerikalilar gibi banliyolarda yasiyorsaniz 17,15 de isden cikarsaniz evinize ozel vasitanizla gelisiniz rahatlikla bir uc saatinizi alabilir,ama banliyo trenini kullanirsaniz yarim saatte evinizde olmaniz mumkundir.
Bilenler bilir sabahlari NJ Turnpike in yaklasik bizim bogaz koprusunden gebzeye kadar diyebilecegimiz bir bolumu "dev bir otoparka" donusur,yani trafik santim santim ilerler.

Yani ABD de,diyelim Manhattanda iyi bir isi,banliyoda guzel bir evi,evinin garajinda bir kac vasitasi olan yurdum insani Kuzey Amerikanin tarihi en fazla 300 yil olan sehirlerinde ya korkunc trafige butun Amerikalilar gibi sessizce katlanmakta veya tren kullanmaktadir,
Ama ayni yurdum insani 3000 yillik Istanbul sehrinde Kuzey Amerikanin 300 yillik sehirlerinde katlanmaya razi oldugu seye katlanmak istememekte,basmaktadir yaygarayi.

Tabii bu yaygara bazilarinin kulagina guzel bir muzik olarak gelmekte,onlarda bu yaygarayi  "Duymuyormusunuz vatandas feryat ediyor trafikte,yapin 5.kopruyu kurtarin vatandasi" yaygarasina donusturmektedirler,boylece bu kisir dongu devam edip gitmekte ,Istanbul mahvolmaktadir.

Yurdum insani acaba Kuzey Amerikanin hicbir ozelligi olmayan 200-300 yillik sehirlerine gosterdigi saygininin onda birini dahi neden 3000 yillik "Majestik" sehir Istanbula gostermek zorunda oldugunu dusunmez?

fatih kocaoglu
13 yıl önce - Sal 01 Ksm 2005, 19:40

Bir Mahkeme Kararıda Kadıköy Belediyesinden gelecek çok yakında gündem olarak karşımıza çıkacak sebebi ise Göztepe Parkına Cami Yapılması      

Kemal Çevik
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 11:15
Iğne ile çuvaldız...

Arkadaşlar,

Bakalım aşağıdakiler hakkında ne zaman dava açılacak:

1) İki şerit yolda 3. hatta 4. şeridi yapanlar.
2) Emniyet şeridini tanımayanlar.
3) Çıkamayacağı kavşağa bana yeşil yanıyor diye dalıp bütün yönleri tıkayanlar.
4) İki şeritten bire inerken, ya da iki ayrı yönden gelip bir yöne devam ederken, katılırken, bırakın trafik kuralı olarak en basit görgü kuralı olarak bir sağdan bir soldan (fermuar) geçilir kuralına uymayanlar.
5) Dönüş şeridini hiçe sayıp son noktadan dönüş yapmaya çalışanlar.
6) Gişelerin önünde tek yerine beş sıra yapanlar.
7) Aklına esen yere yolun yarısını kaplayacak şekilde park edenler.
8) Yaya kaldırımlarını araçlarıyla işgak edenler.
9) Yaya kaldırımını kullanan moto kuryeler, servis motorları.
10) Caddenin ortasında yolcu alıp indiren taksiler, minibüsler, OHÖ ve IETT otobüsleri.
11) Durakları işgal eden uyanıklar.
12) Herhangi bir kavşakta kimin önce geçeğini bilmeyenler.
13) Duyulur ve görülür işaretlerini kullanmadıkça geçiş üstünlüğüne sahip olmadıklarının farkında olmayan polis, itfaiye vs. araçları.
14) Çok şeritli yollarda sadece en sol şeridin kullanıldığını sananlar.
15) Saatte 10 km ile giden bir aracın, saatte 15 km ile seyreden bir araç tarafından 8 dakika 24 saniyede (hesabı doğru yaptımsa)sollanabileceğini düşünemeyenler.
16) Karşı şeritteki kazayı merak edenler.

Daha çok var bunlar trafiğin akışını en çok engelleyenler. Tamam zamanlaması yanlış yapılmış bir inşaat, tüm alternatif yollarda aynı anda çalışma yapılıyor olabilir, bunun için sorumlusunu dava edersin ama biz sürücülerin yolların tıkanmasında hiç mi payımız yok Allah aşkına? Biz sürücüler mevcut şartlara ayak uydurup biraz kendimize çeki düzen versek olmaz mı acaba?

Ya belediyede de bizi dava ederse, zaten şimdiye kadar yapmadığı kabahat, nice olur halimiz?

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Kaan+
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 11:22

göztepe meselesi tam saçmalık mahalledeki çocuk kavgası gibi ama trafiğe dava güzel gelişme bence.

mcagri
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 11:39

Kemal Bey ağzımdan lafı almış. Yol yapıyor diye belediyeyi mahkemeye vermek de garip geldi bana.

Kemal A
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 13:48

Alıntı:
Bakalım aşağıdakiler hakkında ne zaman dava açılacak:

1) İki şerit yolda 3. hatta 4. şeridi yapanlar.
2) Emniyet şeridini tanımayanlar.
3) Çıkamayacağı kavşağa bana yeşil yanıyor diye dalıp bütün yönleri tıkayanlar.
4) İki şeritten bire inerken, ya da iki ayrı yönden gelip bir yöne devam ederken, katılırken, bırakın trafik kuralı olarak en basit görgü kuralı olarak bir sağdan bir soldan (fermuar) geçilir kuralına uymayanlar.
5) Dönüş şeridini hiçe sayıp son noktadan dönüş yapmaya çalışanlar.
6) Gişelerin önünde tek yerine beş sıra yapanlar.
7) Aklına esen yere yolun yarısını kaplayacak şekilde park edenler.
8) Yaya kaldırımlarını araçlarıyla işgak edenler.
9) Yaya kaldırımını kullanan moto kuryeler, servis motorları.
10) Caddenin ortasında yolcu alıp indiren taksiler, minibüsler, OHÖ ve IETT otobüsleri.
11) Durakları işgal eden uyanıklar.
12) Herhangi bir kavşakta kimin önce geçeğini bilmeyenler.
13) Duyulur ve görülür işaretlerini kullanmadıkça geçiş üstünlüğüne sahip olmadıklarının farkında olmayan polis, itfaiye vs. araçları.
14) Çok şeritli yollarda sadece en sol şeridin kullanıldığını sananlar.
15) Saatte 10 km ile giden bir aracın, saatte 15 km ile seyreden bir araç tarafından 8 dakika 24 saniyede (hesabı doğru yaptımsa)sollanabileceğini düşünemeyenler.
16) Karşı şeritteki kazayı merak edenler.

Ve bütün bunları seyredip kılını kıpırdatmayan il Trafik müdürlüğüne (Ünvanı her neyse)

Kemal Çevik
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 18:38
İlla biri mi gerek?

Alıntı:
Ve bütün bunları seyredip kılını kıpırdatmayan il Trafik müdürlüğüne (Ünvanı her neyse)

Sevgili adaşım,
Sayın hemşehrilerim.

Bütün bunları yapan biziz, illa  da birinin eline sopayı, ya da ceza makbuzunu, alıp bizi düzene mi sokması gerekiyor? Biz düzeni kendi kendimize sağlayacak kadar medeni değil miyiz yoksa?

Korkarım değiliz galiba....

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Çağdaş C.
13 yıl önce - Prş 03 Ksm 2005, 14:05

Merhaba Kemal Bey...

Siz yapmıyorsunuz, Ben de yapmıyorum çok güzel ama ya gerisi... Ne acı, ilkokul'u zor bitiren biriydim ve okumaktan nefret ederim halen ama şu an yüksek lisans yapıyorum ve bir başka acı şu EĞİTİM... bazen ağlamak geliyor içimden...

adama demişler ki en sağ şeritte KAMYON gider!...

YAYA GEÇİTLERİ'nden ben niye durayım, yaya beni beklesin, benim ACELEM VAR!!!...

cep telefonuyla konuşurken araç kullanabilirsin ama hızını düşür, özellikle birinci şeritteyken

aman ikinci şeride geçme mazallah senin arkandan biri önüne geçer

ayna kendi aptal suratını görmek için var, arkadan nasılsa insan gelmiyor

ABS denen şey 200km ile giderken ZINK! diye beni durdurur

kavşaktayım önüde gideceğim yol tıkalı, ama bana yeşil yanıyor, gidip diplerine gireyim

sol taraf çok dolu, ben en sağ şeritten de soldaki yola girebilirim, nasılsa diğerleri insan değil

ambulans yol açmak için kullanılan bir kara taşıtıdır, hasta ve yaralı taşımaz

ben neden gündüz farımı yakıp elektrik faturası ödiyeyim ki, hem ben gece de böyle öünümü görüyorum

sinyal vermeden önce döneyim, mazallah önüme falan geçerler

kırmız ışık yanıyor, ilk önce ben gitmeliyim o ışığa, arkada kalırsam önceki kalkamaz falan

Kemal Bey, bunların hepsi eğitimle oluyor, ama bu zeka bu düşünme kapasitesine sahi insanları eğitenler de onlar gibiler; tabi ben dürüst insanları tenzi ediyorum bu yakıştırmalardan

hani onların da dediği gibi; İŞİMİZ ALLAH'A KALMIŞ....

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM