Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmet_44
7 ay önce - Prş 10 Şub 2022, 14:46
Malatya - Yeni Yatırım (Projeler) Haberleri

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Mustafa Tonguç,

Malatya ve Kahramanmaraş'a yatırım yapacağını açıkladı.

Alıntı:
Kahramanmaraş ve Malatya’ya da yatırım yapacak
DHL Express Türkiye Genel Müdürü Mustafa Tonguç, 20 ilde kendi operasyonları, 40 ilde de acenteler üzerinden hizmet verdiklerini belirtti:

- Yani, Türkiye’nin 60 iline uzanıyoruz. Malatya ve Kahramanmaraş, kendi operasyonlarımızı yürütmek üzere yatırım yapacağımız iller arasında bulunuyor.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/ihracatin-nabzi ...yor/648408

Aklıma ilk gelen Malatya havalimanı Yeni terminali açıldığında eski terminal havayolu ithalat, ihracat gümrük işlemleri için gümrük müdürlüğü ve hava yolu kargo şirketleri tarafından (Geçici depolama alanı: gümrük işlemleri tamamlanana kadar eşyaların tutulduğu yer) kullanılacak galiba

Hayırlı olsun Malatyamıza

Qqqerty
7 ay önce - Prş 10 Şub 2022, 15:32

Acaba sadece araç mı yoksa uçakta var mı yurt dışı için

ahmet_44
7 ay önce - Prş 10 Şub 2022, 15:44

Alıntı:
Acaba sadece araç mı yoksa uçakta var mı yurt dışı için

Ben şahsen uçak/havayolu ithalat ihracat için olduğunu düşünüyorum.

Çünkü havalimanı eski terminalinin bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyordu.

Eğer dediğim gibi olur da eski terminal kargo terminali olarak kullanılırsa Malatya'nın ihracat rakamları gerçek değerlerine biraz daha yaklaşmış olur
Malum ihracatın çoğu İskenderun, Mersin, İzmir gibi şehirlerde yapılıyor ve rakamlar o şehirlerin rakamlarına yansıyordu

Malatya bölgenin havayolu ithalat/ihracat merkezi olabilir.

Qqqerty
7 ay önce - Prş 10 Şub 2022, 16:13

DHL çok büyük bir firma Malatya da uçak kaldırırsa ihracat yapmak için güzel hız bir yol olur limanları uzağız biraz Malatya'nın rekabet edebilme potansiyelini artırır

ahmet_44
7 ay önce - Prş 10 Şub 2022, 17:39

ahmet_44
7 ay önce - Pzr 13 Şub 2022, 22:06

Güzel bir yatırım daha

Hayırlı olsun.

Qqqerty
7 ay önce - Pts 14 Şub 2022, 16:12

DHL ilana çıktı 280 başvuru var büyük ihtimalle yatırım yakın zamanda yapılır.

NL888
7 ay önce - Pts 14 Şub 2022, 20:03

Arkadaşlar Dhl expres anladığım kadarıyla kargo dağıtım şirketi .Ama şehire nasıl bir katkı sağlayacak bunu anlayamadım bana anlatabilirmisiniz ne katkı sağlayacağını.

ahmet_44
7 ay önce - Pts 14 Şub 2022, 20:07

Alıntı:
Arkadaşlar Dhl expres anladığım kadarıyla kargo dağıtım şirketi .Ama şehire nasıl bir katkı sağlayacak bunu anlayamadım bana anlatabilirmisiniz ne katkı sağlayacağını.

İthalat, ihracat yüklerini taşıyacak. Böylece şehrin dış ticaretine katkıda bulunmuş olacak! Sürekli düşük çıkan ihracat rakamları bir nebze de olsa yükselecek inşallah

NL888
7 ay önce - Pts 14 Şub 2022, 20:11

Teşekürler ahmet kardeşim aydınlattığınız için👍

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET