Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Ersin_35
7 yıl önce - Çrş 10 Mar 2010, 00:59

Güzel yazmışsında sana küçük bir sorum olacak. Turyağ ı kim olduğu bölgeden başka bir yer tahsis etmeden çıkmasını istedi?? Hükümet mi?
Yada kim fuarı kültür fuarı yapacaz diye güdük sadece yeşillikten ibaret bir fuar yaptı?
Yada kim yaşar holding in merkezinin İstanbula uçup gitmesine seyirci kaldı?
İzmiri vergi gelirlerinden yüzde kaç yatırım aldığını yazmışsın. Ya İstanbul yada ankarayı yazmamışsın. Onlarda durum ne?

doqu
7 yıl önce - Çrş 10 Mar 2010, 01:21

izmirliler kültürpark der... farkımız ortaya çıksın......
Behçet Uz 'un mirası...... "fuarı kültür parktan çıkartın"
ama sen şimdi Behçet Uz kim onu da bilmezsin........

Ankara ve İstanbul'u da sen yaz ......
ben gazeteni haberini verdim sadece ........
davalarda ortada......... Birine sıfır, diğerine de iki.... o da kadıköy ve beşiktaş belediyelerine.....
bize 158....... sen ne diyorsun bu işe....... kaderin cilvesi mi .........

Turyağ konusunda bilgim yok.......
Gitmek isteyen zorla. tutulmaz. ama körfezi sürekli kirleten bir fabrikanın gitmesi sevindirici.....

Alıntı:
Yada kim yaşar holding in merkezinin İstanbula uçup gitmesine seyirci kaldı?

Yaşar holding nereye uçmuş........ bi daha yaz istersen....... bence sen fena uçmuşsun.....
Alıntı:

Duayen sanayici Selçuk Yaşar, holding merkezini İstanbul’a taşımadıkları için pişman olmadığını söyledi, “İzmirliyim, kentimi çok seviyorum” dedi
http://www.milliyet.com.tr/izmir-de-kalmaktan-hic ...htm?ver=02

Eleştiri olabilir. Ama böyle "kafa yapısı, zihniyet, bilmem ne" diyerek İzmirliler' e ırkçı bir şekilde saldırılmaz. Problem buradan çıkıyor. Böylesin çünkü .... benim sevdiğim partiye oy vermiyosun..... Böyle tartışma olmaz.

Ersin_35
7 yıl önce - Çrş 10 Mar 2010, 01:47

Sen İzmir in belli kişiler üzerine tapulumu olduğunu sanıyorsun? Tıpkı cumhuriyetin sadece kendilerinin olduğunu sanıp onu kullananlar olduğu gibi. Behcet uzu da bilirim tüm İzmir meselelerinide.
İzmir son yıllarda bir enerji kaybetti. Bu ne devlet yatırımıyla nede yıllık aldığı bütçeden payla anlaşılabilir. Ancak yinede İZmir için hayati olan çevre yolu, dış hatlar terminali, Beydağ barajı, İstanbul otoyolu yapıldı ve yapılacak.
İnsanlar kendi zihniyetini karşısındakinde görmek istermiş. Ben kökenim bayındırlı. Yerel seçimler sonucunu hatırlarsın. Ve şu anda büyükşehirin yatırımı bıçak gibi kesildi. İlçe belediyesinin yaptıklarınıda engellemeye çalışıyor. Ve bu zihniyet izmire yatırım gelmiyor diye yırtınıyor. Kişi kendinden bilir işi.
Ayrıca ben hangi cümlemde ırkçılık hakaret yaptım. Bende izmirliyim ve gurur duyuyorum. Ben iş için İstanbula bursaya gitmek istemiyorum. Ben Türkiyenin en nadide yerinde olan izmirimde yaşamak istiyorum. Kİmse şehrin görüntüsünü bozuyor diye yarım asırlık fabrikaları şehirden kovmasın istiyorum.

doqu
7 yıl önce - Çrş 10 Mar 2010, 14:46

Evet, Ersin_35 in Bayındırlı olduğunu öğrendik.

Uçuş meselesini es geçmiş. Yapacak bir şey yok.

Alıntı:
Sen İzmir in belli kişiler üzerine tapulumu olduğunu sanıyorsun? Tıpkı cumhuriyetin sadece kendilerinin olduğunu sanıp onu kullananlar olduğu gibi. Behcet uzu da bilirim tüm İzmir meselelerinide.

Tapu meselesi önceki sayfada idi.
Bir tapuya karşılık daha değerli iki tapu veriyorlar. Varsa fikir söylenir. İyi, kötü, yanlış, doğru ??

Ayrıca Behçet Uz’un kim olduğunu bilen, ismini de doğru yazmayı bilir.

Alıntı:
İzmir son yıllarda bir enerji kaybetti. Bu ne devlet yatırımıyla nede yıllık aldığı bütçeden payla anlaşılabilir.

Peki neyle anlaşılabilir. Zihniyet, düşünce yapısı, gavurluk, hangisi ??

Alıntı:
Ancak yinede İZmir için hayati olan çevre yolu, dış hatlar terminali, Beydağ barajı, İstanbul otoyolu yapıldı ve yapılacak..

Yapılan işleri bile iyi bilmiyorsun. Bildiklerin bir elin parmaklarını geçmiyor.
Devlet İzmir’i ihmal ettiğinin farkında. Bu yüzden büyük yatırımlarla önümüzdeki seneler geliyor. İpucu sağlık olsun.

Alıntı:
İnsanlar kendi zihniyetini karşısındakinde görmek istermiş. Ben kökenim bayındırlı.

Olabilir.

Alıntı:
Yerel seçimler sonucunu hatırlarsın.

Hatırlıyorum.

Burayı açalım biraz. (Bayındır. İzmir merkezin 78 km güney doğusunda yer alan şirin bir ege kasabası. Geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ve muhafazakarlığıyla bilinen bir İzmir ilçesi.)
Aziz Kocaoğlu’nun Bayındır’da aldığı oyu herhalde herkesten daha iyi biliyorsundur.
Dikkat et! ilçeye verilen oydan bahsetmiyorum. Büyükşehire verilenden.
Sorum.. Bayındırlılar, bu Allahın solcusu Aziz Kocaoğlu’nu niye bu kadar çok severler.

Sen daha iyi bilirsin. Yoksa Bayındır da mı gavur. Eh ne de olsa İzmir.
Dürüst olan adam Bayındır’a yapılanları görmezden gelmez. Tek tek yapılanları yazar.

Alıntı:
Ve şu anda büyükşehirin yatırımı bıçak gibi kesildi. İlçe belediyesinin yaptıklarınıda engellemeye çalışıyor. Ve bu zihniyet izmire yatırım gelmiyor diye yırtınıyor. Kişi kendinden bilir işi.

Burayı da senin açman gerek. Ben bilmiyorum. Bizleri aydınlat. Neye engel olunuyormuş…

Alıntı:
Ayrıca ben hangi cümlemde ırkçılık hakaret yaptım.

Lafım sana değildi. Anlaman gerekirdi. O yüzden böyle cümle cümle yazıyorum.

Alıntı:
Bende izmirliyim ve gurur duyuyorum.

Ben de ….. Ama niye gurur duyayım. Çalışarak kazandığım veya elde ettiğim bir şey değil ki …
Sadece kendimi şanslı hissediyorum.

Alıntı:
İstanbula bursaya gitmek istemiyorum. Ben Türkiyenin en nadide yerinde olan izmirimde yaşamak istiyorum.

Gözlerim yaşardı birden. Ama ara sıra gitmek gerekiyor. Ayrı kalmak, özlemek, elinde olanın değerini daha iyi kavrayabilmek için. Hem diğer şehirlerde güzel. Dünya İzmir’den ibaret değil.

Alıntı:
Kİmse şehrin görüntüsünü bozuyor diye yarım asırlık fabrikaları şehirden kovmasın istiyorum.

Yazılanlar iyi okumuyorsun. Görüntüden bahseden mi oldu. Körfezi kirletiyor dedik. Ya da deniz diyeyim. Öyle anla.

Alıntı:
Yada kim fuarı kültür fuarı yapacaz diye güdük sadece yeşillikten ibaret bir fuar yaptı?

Buraya tekrar değinmeden edemicem. Kusura bakma.
Buraya sadece güdük yeşillikten ibaret görmen ne kadar bilgisiz olduğunun göstergesi.
İsmet İnönü Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Açık Hava Tiyatrosu, Spor Salonu, Tenis Kortu, yüzme havuzu …
Adı üstünde KÜLTÜRPARK. Hiçbir konsere gitmedin mi burada, ya da tiyatro, ya da panel, sergi. Ara sıra sinema özel gösterimler olur. Ya da şimdiye kadar sadece lunaparkı ile mi yetindin….
İki etkinlik haberi ile bitirelim bari. Belki bir işe yarar. Güdük yeşillikmiş. Hayret bir şey.

"Uçurtmanın Kuyruğu"
Aykut Taşkın – İlker Ayrık
Tarih : 12 Mart Cuma - 13 Mart Cumartesi
Saat : 16.30 ve 20.30
Yer : İzmir Sanat Büyük Salon, Kültürpark

En son doqu tarafından Prş 11 Mar 2010, 14:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet