Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Tuz Pazarı
123456   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ayça_leovinus
12 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 04:06
Tuz Pazarı

(+)

(+)

M.Özgür
12 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 11:36

Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'deki en eski pazar yerlerinden birisi Tuz Pazarıymış. Adı nerden gelir bilmem ama hergün orada pazar kuruluyor galiba. Çünkü ne zaman Bursa'ya gelsem orada pazarla karşılaşıyorum. Hep çok kalabalık. Hemde oldukça büyük bir pazar. Kurulduğu yol boyunca tarihi çınarların gölgesi altında, tarihi yapıların yanından geçerek alışveriş yapmak da oldukça güzel oluyo. Ama biraz bu bölgenin bakıma ihtiyacı var. Sürekli pazar kurulduğu içinde etrafındaki güzel tarihi binaların farkına varmak çok zorlaşıyor. İmkan varsa bu pazarın yerini biraz kaydırıp başka bir yerde kurulmasını sağlayabilirlerse oradaki güzellikler daha rahat görülebilir hale gelir.

ayça_leovinus
12 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 01:56
pazar

pazar bildiğim kadarıyla hergün değil. (Değiştiyse yanılıyor da olabilirim) pazartesi, çarşamba,cuma,cumartesi günleri kuruluyor diye biliyorum.

Ertugrul Selvi
12 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 19:19

Ayca, tuz pazari fotografi mukemmel olmus, cok tesekkurler. Isik, kompozisyon, renkler tek kelime ile super...    

Hakan Aslantürk
12 yıl önce - Sal 08 Ksm 2005, 12:07

Eskiden -sanırım 7-8 sene önce- orada pazar günleri sahaflar çarşısı kurulurdu. Sıra sıra tezgahlarda okunmuş kitaplar satılırdı (korsan yoktu). Hatta ben de satardım. Sonradan kaldırıldı orasi. Kitapların yanında antika eşyalar ve eski paralar da satılırdı. Şuan hala daha pazar günleri bir iki kitap tezgahı bulunuyor. Eski dergiler, fotoromanlar da var..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA