Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SABRİ BİLGİN
16 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2005, 12:33
BUR » D1.05. Bursa'ya Bir Teleferik Hattı Daha (mı?)

Osmangazi Belediyesi Uludağ Yolu'nda adlarını  şimdi hatırlayamadığım iki köy arasındaki ulaşımı sağlamak için 500 metrelik yol yapacak.Bu bölgeyi mesire ve piknik alanları ile donatmayı planlayan belediye, mesire ve piknik alanlarına ulaşımı kolaylaştırmak için bölgeye teleferik yapmayı da planlıyor.

Ebru K.Türk
16 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 09:10

Bu Yildirim belediye baskaninin sagi solu belli degil, yapar vallaha

Adamin nereye ne yapmak istedigini henuz anlamadim.  Gecen gunlerde yine Bursa'dayken Yildirim Camii'ne cikan caddeye tas dosemeye baslamislardi. Bi baktim yine sokmusler dosediklerini. O calisma yaptiklari caddeye acilan tum sokaklarin onuna kaldirim taslari doseyip bu caddeye acilan yollari trafige kapatmislardi. Hatalarini anladiklarinda yeni bir firmaya da onlari soktururler.

Neyse, bildigim kadariyle Kaplikaya Vadisindeki buyuk park projesinin 3. etabi içinde Kaplikayadan yeni bir Teleferik hatti kurmak projesi vardi. Belki bu dedigin de onunla ilgilidir.

Baskan cok hararetli olarak anlatiyordu ASTV'de ama daha 1. etabini baslatamadigi icin 3. etabi ne zaman baslar ve teleferik yaparlar bilmem. Malumunuz uzere Bursa'da bir is etaplara ayrilinca her bir etap en az 5 yil surmeden bitmez. Zaten simdilik Teferruc'deki teleferik hattini uzatsalar bile yine yetecek millete.

Tabi Tefferüc'e giden mahalle arasi yollari ana caddeye cevirebilirlerse cok daha guzel olacak. Simdiki haliyle Teferrüc ile Namazgah arasindaki yolsuz alan buyuk bir utanc kaynagi olmali Belediye icin bence.

SABRİ BİLGİN
16 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 11:48

İlk cümlen hariç hepsine katılıyorum Ebru.İlk cümlede Yıldırım Belediyesi'nden bahsetmişsin ama Osmangazi Belediyesi'ni muhatap alman gerekirdi.Zaten anladığım kadarıyla bu proje öyle büyük bi proje diğil.Sonuçta Uludağ eteklerine kadar çıkacak bir teleferikten bahsediyoruz Uludağ'a kadar diğil.

BARIŞ
16 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 13:37

Aslındabütün yolları kaldırıp hepsini teleferik olsa ne güzel olur hem daha çok bina olur hem deozon tabakasını korumuş oluruz

Mert Doğan
16 yıl önce - Prş 03 Ksm 2005, 22:40

Bende sadece yıldırımdaki kaplıkayadan yukarı yapılcak denilen teleferik hattını biliyodum. Bu iki köy arasındaki hat neymiş merak ettim.

Ama bence kültürpark içinden kalkarak tefferüçteki teleferik istasyonuna kadar tıpkı istanbul piyerloti'de yeni açılan teleferik hattı gibi bir şehir içi teleferik kurulsa çok daha güzel olurdu. Zaten Teferrüçe ulaşmak için yeterli bir yol yok. hiç olmazsa şehir dışından gelen günübirlikçiler bu teleferiğide kullanırdı.

sagopa_ilker
16 yıl önce - Prş 01 Hzr 2006, 18:01
Kaplıkaya'ya Teleferik Hattı

Yeni yapılacak teleferik hattı kaplıkaya'ya yapılsa daha doğru olmaz mı? Çünkü teleferik'de düzgün bir acık alan yok, teleferik binasıyla diğer evleri ayırt etmak bile çok zor oluyor. Oysa Kaplıkaya'da cazibe merkezinin yanına yapılacak bir teleferik hattı çok çok daha güzel olur ve daha verimli olur..

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 04 Eyl 2006, 23:54

Bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme var mı? Yoksa haber, o gün verildiği şekliyle kaldı mı?

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 00:02

Hadi bir teleferrik hattı önerisi de ben yapayım.Stadyum kapısı önü ile Devlet Hastanesi arasında bir teleferrik hattı kurulabilir.Hat oldukça kısa mesafeli olur ama bence Devlet Hastanesine giden yolların darlığı göz önünde bulundurulursa hem araç trafiğine olumlu bir etki yapar hem de Bursalılardan çok ilgi görür düşüncesindeyim.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 00:08

Eh bir öneri de benden o zaman: Turistik amaçlı olarak Şehreküstü'den hareketle Çatalfırın sırtlarından Tophane'ye, saat kulesinin oraya tırmanan, 6'şar kişilik kabinlerle hareket eden mini bir teleferik hattı nasıl olur? Manzara harikulâde görünür...

Akın KURTOĞLU

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Sal 05 Eyl 2006, 15:48

Alıntı:
Bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme var mı? Yoksa haber, o gün verildiği şekliyle kaldı mı?

Korkarım o şekliyle kaldı.Benim buna yönelik duyduğum herhangi bir haber yok.Herhangi bir gelişme yaşanacağını sanmıyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara