Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Saricamli
1 yıl önce - Cum 22 Ekm 2021, 15:54
Adana Sarıçam Ahmet ZENBİLCİ Bulvar çalişması


Sarıçam’da Kozan yolu trafiğini rahatlatacak bulvarda hummalı çalışma…

Çalışmaları denetleyen Başkan Zeydan Karalar, “Hızlı olun” talimatı verdi.

Başkan Zeydan Karalar, merkez Sarıçam ilçesindeki Kozan Yolu trafiğini rahatlatacak, yapımı süren Ahmet Zenbilci Bulvarı’nda devam eden asfalt ve altyapı çalışmalarını inceledi, altyapı şebekesinin yağmurlar başlamadan bitirilmesi talimatını verdi.


Resul GUL
1 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2021, 22:36

Alıntı:
Başkan Zeydan Karalar, merkez Sarıçam ilçesindeki Kozan Yolu trafiğini rahatlatacak, yapımı süren Ahmet Zenbilci Bulvarı’nda devam eden asfalt ve altyapı çalışmalarını inceledi, altyapı şebekesinin yağmurlar bitirebilmesi talimatını verdi.

Sarıçam İlçesi nin hangi bölümünde yer almakta bu bulvar? Haritada yerini gösterebilir misiniz?

Sanırım, Tüm Sarıçam sınırları içerisinde Kozan Yolu na paralel ilerleyen bir Bulvar olmalı.. Yapılan açıklamalara göre..


Sarıçammm
1 yıl önce - Pzr 24 Ekm 2021, 23:07

Yanılmıyorsam 228 yazan yer, sarıçam belediyesinin arka tarafından otoban altından geçip direk buruk mezarlığına çıkıyor.


Resul GUL
1 yıl önce - Pts 25 Ekm 2021, 11:34

Anladığım kadarıyla Otoyol - Ceyhan Yolu Bağlantısı olan Sezai Karakoç Bulvarının Sarıçam Belediyesi ne varmadan Sola eğildiği kısımdaki kavşakta Doğu ya doğru İncirlik Hava üssüne paralel bir toprak bir yol vardı Bu yoldan bahsediyorsunuz sanırım

Yol muhtemelen İleride Otoyol altından geçip Buruk Mezarlığının doğusundan geçip Kozan Yolu na bağlanacak sanırım..


Edu01
1 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2021, 13:15

Bahsi geçen Ahmet Zenbilci Bulvarı çizildiği gibi olsa hangi trafiği rahatlatır Allah aşkına söyler misiniz? Ne alakası var stadyum trafiği ile? Stadyum ve Kozan Yolu arasına yeni ana arterler lazım. Her şeyden önce devlet kurumlarının, yatırımların o bölgeye gelmesi gerek kalkınıp gelişmesi için. Ama malesef Kozan Yolunun alt tarafı ile İncirlik Hava Üssü arasına sıkıştırıldı. Umarım tez zamanda Adana'mız yaşanabilir çağdaş ve gelişmiş bir il haline gelirkaan0703
1 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2021, 13:35

Eee biseler yaptik demeleri icin boyle dusuk maliyetli bulvar acip yaptim ettim diyecekler , ilim yolunu yapsana denizli yesilevler deki bulvari acip merkezi rahatlasana daha sulardaki alt geciti bile 200 metre ilerletip kiyiboyuna baglayamadilar..suana kadar yapilmis hic bise yok biz yillar once burda paylastik yeni stadin arkasindan direk universiteye cikan 2 km lik bulvar yapsalar stad rahatlar ama yapmadilar..dursun un muz kabugunu gorup gene kayip dusecem demesi gibi birsey.

Edu01
1 yıl önce - Çrş 03 Ksm 2021, 16:23

Aslında Boynuyoğun, Orhan Gazi, Çarkıpare gibi bölgeler sadece Sarıçam için değil tüm Adana için bir kaçış rampası. Yap oraya spor tesislerini, kültürel faaliyet alanlarını. Altyapını ona göre hazırla ve o bölgeyi ilçenin ve ilin elit noktaları haline getir. Senelerdir Yüreğir'de, Sarıçam'da ikamet edenler, sosyalleşme adına Seyhan'a, Çukurova'ya gitmedi mi? Neden peki? Çünkü yatırımlar zamanında oraya yapıldı, acı ama gerçek Yüreğir'de varoş, Seyhan ve Çukurova'da elit kesim kaldı. İlçeler arası kesinlikle ayrım yapıldı. Rant kovalama, peşkeş çekme adına masabaşında iş bitirildi. Aslında biten kaybeden hep Adana oldu. Köy gibiyiz. Gaziantep, Kayseri, Bursa hepsi bizi kentsel anlamda solladı. Velhasıl güzel insanlar ne yaptıysak kendi elimizle yaptık.

Edu01
1 yıl önce - Prş 04 Ksm 2021, 15:10Mesele neden sadece trafik sorunu gibi görülüyor anlam veremiyorum. Çok kıt ve sığ düşünüyoruz. Gelişmişlik nerede? Neden ısrarla koskoca bulvarlar askeri hava üssünün dibine açılıyor? Kime neyin rantı bu? Stadyum yapılmış, diğer illerden de misafir ağırlıyoruz ama geldikleri yere bak! Biraz insaflı olun arkadaş, yazık bu vatandaşın parasına. Çöplük varsa sen de onlara inat orayı geliştir. Baskı olunca katı atık tesisi mecburen kalkacak. Aç yeni bulvarları, getir yatırımları, imkan sağla. Ama artık hedefe yönelik çalışalım. Mesela bir spor ilçesi, ya da sağlık, kültür ilçesi haline getir. Örnek veriyorum kayak diyince akla nasıl Bursa (Uludağ) , Erzurum (Palandöken) , Kayseri (Erciyes) geliyorsa bizim de elle tutulur herhangi başka bir dalda merkezimiz olsun. Ayrıca trafik öyle saçma sapan yerlere yapılan rant bulvarları ile değil, ileriye dönük projelerle rahatlar... (Çizimde gösterdiğim yerler örnekten ibaret)


Resul GUL
9 ay önce - Pzr 14 Ağu 2022, 19:35
Adana Sarıçam Ahmet ZENBİLCİ Bulvar çalişması

Kaynak Adana Buyükşehir Belediyesi


fortknoxt2
8 ay önce - Çrş 05 Ekm 2022, 15:53

Fatih caddesi ile birleşecek köprü için ihaleye çıkıldı.
(+)
(+)(+)
(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET