Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Herhangi bir Hatta sizce aşağıdakilerden hangisi doğru olmalı ?
Bir İETT Otobüsü, bir ÖHO Çalışıyorsa bu şekilde kalmalı! 14.6%  14.6%  [29]
Bir İETT Otobüsü, bir ÖHO Çalışıyorsa; ÖHO Ayrılmalı sadece İETT Çalıştırılmalı! 42.9%  42.9%  [85]
Bir İETT Otobüsü, bir ÖHO Çalışıyorsa; İETT Ayrılmalı ÖHO Çalıştırılmalı! 3.0%  3.0%  [6]
İETT ve ÖHO Aynı Hatta beraber çalıştırılacaksa, İETT'de geçen kartlar ÖHO'de de geçsin! 34.3%  34.3%  [68]
Fikrim yok! 5.1%  5.1%  [10]
Toplam Oy : 198

Gökçe Aydın
11 yıl önce - Cmt 22 Ksm 2008, 00:51

Alıntı:
Güzel söylüyorsunda iett senede 240 trilyon zarar ediyor.bu zararı 480 trilyona çıkar.bunu biliyormuydun?

Bu hesabı nasıl yaptığınızı açıklar mısınız biraz?

İSAİST
11 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 02:46

iett nin aylık zararı tahmini 20 trilyon.12*20=240 eder.halk otobüsü çekilirse iki misli arac ve personelle aynı işi yapar ve zarar iki misline çıkar.bu da 480 trilyoncuk eder.ayrıca 2000 halk otobüsünden aldığı aylık 4 trilyonuda zarar hanesine yazarsan hesap dahada kabarır.iett hakkında gazete haberlerine bakarsak ne kadar zarar ettiği çıkar ortaya.

Güray Noyan
11 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 02:59

Bulunduğumuz yıllar içinde Metrobüs gibi ulaşım sistemleri için bildiğiniz gibi 100'lerce yeni otobüs alındı vede alınacak. Ben Önümüzdeki yıllarda metrobüs sisteminin oturmasıyla kar'a geçeceğini yada en azından zararını en aza indireceğini düşünüyorum ki bu verilen rakamlarda sanki çok abartı gibi geliyor bana.

Alıntı:
adı üzerinde bunlar özel otobüslerdir.kar etmek zorundadırlar.21 kuruşa kadar düşen bilet fiyatlarından sonra otobüsçülerden ne nezaket bekleyebiliriz.eğer evliyseniz bilirsiniz,evinize para götürmesseniz evdeki hanımınız bile size nezaket göstermez.bunlar hayatın gerçekleridir.

Özel Halk Otobüslerinde mavi akbil ve aktarma geçmediği yıllardada ÖHO'larla aynı sorunlar yaşanıyordu. Aktarmanın 21 Kuruş olmasını bahane kabul etmemek lazım. Böyle gelmiş böyle gider

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 03:10

Alıntı:
adı üzerinde bunlar özel otobüslerdir.kar etmek zorundadırlar.21 kuruşa kadar düşen bilet fiyatlarından sonra otobüsçülerden ne nezaket bekleyebiliriz.eğer evliyseniz bilirsiniz,evinize para götürmesseniz evdeki hanımınız bile size nezaket göstermez.bunlar hayatın gerçekleridir.

iett şöförünün sırf akbilini kullandırarak yolcu başına 200 bin kazanması onlar için büyük bir ranttır.
belediyenin bu rantı durdurması biraz zor.verilen hak kolay kolay geri alınamıyor.

Şöförde Akbil ugyulaması ilk başladığında Halk otobüsleri ile mahkemelik olundu. Mahkeme sordu! Senin her tarafa hattın var mı?diye. Tabikide Hayır cevabı verilince, Mahkemede dedi ki, yolcu mağdur olmasın, şöförler akbil kullansın.Bunda Birinci etken, yolcu mağdur olmasın. Peki bir iş yapılıyorsa onun bir bedeli vardır, öyle değil mi? İETT, Şöför Akbil kullanıyor diye artı pirim verecekte değil. Onun için şöföre, Tam Hatlarda, 0.20 Ykr, Yarım Biletli Hatta 0.15 Ykr kâr kalıyor.

Biletçi olsun, şöför olsun kâr etsin yada kâr etmesin bi güleryüz gösteremez mi? Geçende söylemiştim, Öğrencinin 0.20 kuruş aktarmasını düşünen ÖHO, neden okul önlerinde yatıyor?Neden okul çıkış saatlerine otobüsü denk getiriyor. Okulu geçene kadar bassın, daha sonra kassın, ne güzel zarardanda kurtarır.

Kıraç'ın şarkısında bir söz vardı; Bir lokma ekmeğe, bir yudum su içeye, yinede şükür etmeye, rağzıysan gel benimle...diye devam eden. Evin hanımı ister çok para gelsin, ister az yinede eşine güleryüz göstermelidir. Çünkü şükür ile güleryüz tüm kapıları açar.

Mesela, ÖHO'lerinde yolculuk ettiğimde, binerken kolay gelsin usta dediğim zaman, Sağol, yada Teşekkür ederim demeleri, bir güleryüz göstermeleri araca artı olarak yolcu çeker. Eğer, kolay gelsin usta dediğinde, cevap vermiyorsa, ara yolcuları azalır.

Her meslekten iyiside çıkar kötüsüde. Bardağa dolu tarafından bakalım, güleryüzlü, samimi olanlar ÖHO'leride var.Hatta sitemizde bile mevcut...Ne kadar az olsada...

İyi ÖHO'dan bir örnek:http://wowturkey.com/forum/profile.php?mode=viewp ...p;u=210555

Nejat BİLGİNOGLU

alioztemur
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 09:38

madem özel otobüsler gerçeği var olacak bütün otobüslerde abone akbiller geçmeli.bu insanlarda para para diye basımızın etini yemesin.bu arada bi sorun daha bazı özel otobüslerde akbil tarifesi ayarlama sistemi var akbilimizi veriyoruz muavin bey kullanıyo.bundan şikayetçi olan vatandaşlarımız da oldu muavinler işine geldiği gibi kullanabiliyo akbileri.özellikle kumburgaz silivri mimarsinan çatalca güzelce arabalarının çalışanları çok küstah insanlar ayrıca.yolculara böcek muamelesi yapılıyo.ayrıca herbiri kompleks ve kavgacı insanlar.hayvanlar köyden geliyo direk şöför oluyo ne nezaket biliyo ne saygı biliyo ne büyük biliyo ne de konusmayı biliyo.kusura bakmayın artık o kadar sıkıldıkki.

turgutakbaş
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 14:46

genemi öholara çatıyoruz ... hadi bakalım ... valla ben çok konuştum sağda solda cahil cühela arkadaşlar kominist kominist diye geldiler hemen ... herneyse öholar minibüs caddesinde giden minibüslerden daha yavaş gitmeleriyle meşhurdurlar ... başka ne diyeyim sizlere ... gideceğim yere en erken bir minibüsle sonra iett ile sonrada öhoyla gidiyorum ... mesafeda aynı ... türk halkını toplu taşımadan soğutmada bir numara öholar ... ve nedense varoş tabir edilen yerlere daha çok gidiyorlar ... fb1-2 veya gz1-2 veya er1-2 gibi hatlarda bir tane bile öho yok hadi bakalım bu hatlara öho koyalımda nazik çevreler biraz rahatsız olsun belki o zaman öholar konusunda tedbir alınır ...

alioztemur
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 23:18

katılıyorum bide expres hatlarda hiç öho yok.bugün 500 t 'ye bindim.bu kadar yatılmaz arkadas bunlar alışkanlık haline getirmiş bu işi.ekmek kavgası böyle yapılmaz.

Serhat Atan

11 yıl önce - Pts 01 Arl 2008, 04:06

Alıntı:
hadi bakalım bu hatlara öho koyalımda nazik çevreler biraz rahatsız olsun

Gerçekten düşününce geneol olarak Öho'lar böyle yerlerde,hatlarda görülmüyor.

turgutakbaş
11 yıl önce - Pts 01 Arl 2008, 12:24

bu işler türkiyede malesef öyle ... bence hem öholara hemde sesinin çıkarmayan nazik ama paralı insanlarda konuşsun diye öhoları bu tip hatlara vermek lazım ... bende aynı nazik bölgelerde oturuyorum ondan biliyorum

Ercan Dikme
11 yıl önce - Pts 01 Arl 2008, 16:08

A177 kodlu özel halk otobüsü de işi öyle cıvıtmış ki sol koridordaki orta kapı hizzasından 2 tane 2li koltuk sökmüş izleri de kapatılmış bu terbiyesizlik değil midir

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM