Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bir Şehirhatları Klasiği: Fairfields'ler
« önceki   123 ... 232425 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
ömer şahap uzunay
9 yıl önce - Prş 24 Nis 2008, 19:33

KANLICA' NIN YANGIN FOTOĞRAFLARI KARACABEY YÖREM GAZETESİNDEN ALINTI YAPILARAK
MARMARA ULAŞIM BÖLÜMÜ KANLICA YANGINI BAŞLIĞI ALTINA KONULMUŞTUR.

Ömer Şahap UZUNAY

Kemal ÇONTAY

9 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 21:55

glasgowların motor sesini hatırlayan arkadaşlara selamlar.
istim kokusu hala burnumda. Bu kadar asil ve rahat bir gemi göremiyorum artık her ne kadar yenilerinide yapsalarda. Turan Emeksiz"i ziyarete gitmeye karar verdim fotoğraf makinamla, sizlerle paylaşmak üzere fotoğraf arşivime ekleyeceğim.

Avadis Hacınlıyan
9 yıl önce - Prş 22 May 2008, 00:12
Fairfieldslerin planı

Kıymetli Arkadaşlar,

Fairfields'in tasarımını yapan Prof. Ata Nutku'nun arşivinden vapurlarınn 28 sayfalık tüm tasarım planını buldum. Dokümanda Rölöveler, Makine, kazan, şaft, seyir tecrübeleri var. Kapak sayfasını ekte bulacaksınız. İlgilenen olursa tümünü de siteye eklerim. Ayrıca Vaniköy Beykoz Hasköy sınıfı, İstinye Beylerbeyi Yeniköy sınıfı, Paşabahçe, Fenerbahçe(sınıfı), Beşiktaş Emirgan sınıfı ile Haliç'te inşa edilen buharlı araba vapurlarının (Kabataş, Kartal, Hürriyet) planları da var.

(+)

Saygılarımla
A. Hacınlıyan

mordehay kohen

9 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 07:16

(+)

Süha
9 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 17:44

Teğmen Ali İhsan Kalmaz vapurunu Haliç Üniversitesi 40 bin YTL ye almış ve 40 bin YTL ye yakında ceza ödemiş iskele meşgul ediyorlar diye şimdi yanı yakıla çözüm arıyorlarmış. Bakalım sonu ne olacak ?

mordehay kohen

9 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 05:21

(+)

Bu photoshop cizim çalışmamı muhakkak tişört''ün üstüne aktarmam lazım.

Süha
9 yıl önce - Cmt 19 Tem 2008, 00:40

Fairfields'lerımızın çalıştığı eski zamana ait içersinin resimleri elinde olan var mı ? Bana içersini dağınık hali görmek nasip oldu Yalova'da. Belki elinizde vardır ? Kaptan köşkü , motor ve kazan dairelerinin de resimleri varsa güzel olur.

Mustafa Noyan

9 yıl önce - Pts 28 Tem 2008, 21:38

Alıntı:
Fairfields'lerımızın çalıştığı eski zamana ait içersinin resimleri elinde olan var mı ?

çok az var:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=164204#164204

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=219354#219354

Levent71
9 yıl önce - Pts 28 Tem 2008, 23:30

Bu gemiler kültür merkezi olacaktı, değil mi?

Bu başlığın ilk sayfalarında bu yönde mesajlar okudum.

Bence İDO, bu gemileri yabancılara satsın. Avrupa'da bunların değerini bilecek birileri mutlaka çıkacaktır. Tek şart, alanların gemiyi çalışır durumda tutmaları olsun. Aramızdan birileri geminin yeni yuvasından geçer de iki kare resim çekerse biz de bakar, "ah güzel vapurum, sana biz sahip çıkamadık, eller çıktı" diye iç çekeriz. Ama en azından orada olduğunu biliriz.

mordehay kohen

9 yıl önce - Sal 29 Tem 2008, 00:10

(+)
08 mayısta belgesel için camilaltı tersanesinde bulunmaktaydın vapurun içler acısı durumu ile karşı karşıya geldim ölüme terkedilmiş gibi his vardı içimde . Bakalım sonu ne olacak?
Haliç üniversitesi satın aldı ise bile ayakta tutmanın gücü yoktur.

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM