Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Doğduğunuz şehirde mi yaşıyorsunuz?
123 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

doğduğunuz şehirdemi yaşıyorsunuz
evet 53.9%  53.9%  [637]
hayır 46.1%  46.1%  [544]
Toplam Oy : 1181

adem yavuz
17 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 18:14
Doğduğunuz şehirde mi yaşıyorsunuz?

Evet birçoğumuz zannedersem doğduğu şehirde yaşamıyor.Yine birçoğumuz da bu gerçeği göremeyip diğer insanların doğduğu yerde yaşamasını istiyor.Acaba buna hakkımız var mı?Acaba doğduğu şehirde yaşayanlar çoğunluk mu azınlık mı?

Mustafa Taşlı

17 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 19:05

Anne baba memur olunca sadece doğduğumuz şehir değil ilkokula orta okula gittiğimiz şehirler bile değişiyor.

-ALPER-

17 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 22:45

Ben İstanbul'da doğdum, ilk, orta, lise hepsini de İstanbul'da okudum ancak şimdi Kocaeli Üniversitesi'ndeyim. Her sabah İstanbul'dan Kocaeli'ne gidiyorum ve akşamları tekrar geri dönüyorum. Peki sizce ben doğduğum şehirde mi yaşıyorum?

Rıdvan Yeşiltaç

17 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 23:06

Doğduğumdan beri İstanbul'da yaşıyorum. Memleketimde burası atadan, dededen,
emekli olunca düşünürüm bazen gitmeyi İstanbul dışına ama öyle değil yapamıyor insan
kopamıyor bu şehirden.

Taha
17 yıl önce - Pzr 23 Ekm 2005, 00:47

Istanbul'da dogdum buydum ama suan gurbette yasamanin uzuntusunu cekenlerdenim. Ne yapalim hayat bu dur iste guzelim istanbul'u birak sen ve Kanada'nin siradan bir sehrinde yasa. Bazen hayat insani bu aci gerceklerle yuzlestiriyor. Umarim elimden geldikce ulkemin elcisi olup burada ulkemi en iyi sekilde temsil edecegim.

adiemus
17 yıl önce - Pzr 23 Ekm 2005, 01:44

şu anda rizede yaşıyorum ve doğdumdan beri de burdayım sadece ünv okumak için uzaklaştım burdan ama okulum bitince tekrar geri döndüm.bazen insanın kendi memleketinde yaşaması sıkıcı oluyor...insan deişiklik arıyor.ama yinede ne dersem diyim memlekette özlenmiyo deil yani...

Emir Kula
17 yıl önce - Pts 24 Ekm 2005, 11:30

İstanbul'da doğdum ve hala da İstanbul'da yaşıyorum.Hala doğduğum yerin önünden geçerken kendimi bir tuhaf hissederim.Önemli olan doğduğumuz yerde yaşamak değil de,yaşadığımız yerin güzelliklerinden faydalanabilmek diye düşünüyorum.

hasansemre

17 yıl önce - Pts 24 Ekm 2005, 11:49

Alıntı:
Yine birçoğumuz da bu gerçeği göremeyip diğer insanların doğduğu yerde yaşamasını istiyor.Acaba buna hakkımız var mı?

Doğduğumuz şehirde yaşamamız için şartlar her zaman elverişli olmayabilir...
21 yaşındayım ve 1 ay öncesine kadar doğduğum şehir bursada yaşıyordum 1 ay önce İstanbul'a taşındım...
Çevrem değişti , hayat değişti ancak sonradan girdiğim bir topluma adapte olmaya çalışıyorum eğer bu toplumun kurallarına ayak uydurabilirsem hayatımı burada sürdürebilirim ancak bu toplumun kurallarına ayak uyduramaz ve bu topluma ait olmayan ve bu toplumun zararına olacak tutumları sergilersem ne ben burada yaşayabilirim nede bu toplum beni kabul eder.(Geldiğim yere geri dönmemi isteme hakkına da sahiptir...)

deryadogan
17 yıl önce - Pts 24 Ekm 2005, 13:37

İstanbul'da doğdum,İstanbul'da Büyüdüm...
İstanbul'damı yaşlanırım orasını bilmem   ...

kaya

17 yıl önce - Pts 24 Ekm 2005, 13:52

doğduğum yer de büyüdüğm yerde İstanbul bi kere öyle bir esti bana gittim İzmire ama 1 sene dayanabildim, İstanbulun kapkaçcılarını bile özlüyosun anasını sattımının İstanbulu ahhhh ahhhh

sayfa 1
123 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET