Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'da nerede ne yenir, ne içilir?
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
uguremre

12 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 12:02

Arap Şükrü Çetin'de
 güveçte tereyağlı karides
 lakerda

bendensin pideli köftede DÖNMEYEN DÖNERİ siddetle tavsiye  ediyorum

Okan Akin

12 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 01:35

Sevgili Dostlar,

Sizlere bir lezzet daha sunacagim benim canim Bursam'dan. Burasi Dortyol-Bitpazari karsi tarafinda uzanan CANCILAR carsisi, Nevzatcam'in onu. (her zaman saat 11.00-15.30 arasi burdadir)

Sozkonusu ozel lezzet; kelle sogus,

Yillardan beri bu sokakta, yillardan beri esnafin tercihi. O ne mukkemmel lezzet...

Soguscu Yusuf Usta arabayi ogluna (Kursat) birakmis kendisi Hasim Iscan caddesinde actigi dukkanina tasinmis (Soguscu Yusuf Usta)

Servis sekli de kesinlikle Uludag gazoz esliginde buro veya isyeri ortaminda olmali. Hatta paketleyip Kozahan icindeki bahcede de deneyebilirsiniz. (ben hep oyle yapardim)

Not:Kelle sogusun en lezzetli bolgesi goz yuvasidir. Daha sonra yanak ve dil gelir. Sakin unutmayin. Beyin yemenizi kesinlikle tavsiye etmem. Nedenini sormayin. Sogusunuz hazirlanirken mutlaka izleyin, hatta olaya mudahale edin. (esnaf teknikleridir bunlar. Yuzyillarin verdigi tecrubelerin sonucudur bu tur tepkiler)

En son Okan Akin tarafından Cmt 04 Şub 2006, 14:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Bilal533416
12 yıl önce - Cmt 04 Şub 2006, 01:58

Hamamlıkızık Aral balıkçılıkta ve Alaçam Alaçam balıkçılıkta Alabalık.

Gençosman ptt den Almiraya giderken sağda Hayat lokantasında her türlü kaliteli sulu yemek.

Eski garaj'ın üst tarafındaki sokakta Uludağ kebapçısında İskender.

Muradiye külliyesinde Darüzziyafe'de kaliteli orjinal osmanlı yemekleri.

Tarafımdan gönül rahatlığıyla tavsiye edilir.

Bilal533416
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 16:57

Hamamlıkızık'daki alabalıkçıda yiyeceğiniz alabalıklardan bir örnek.
Aslında bu fotoğrafı Hakan Aydın ve Levent Tezcalı'ya ithafen      buraya koyuyorum.

(+)

Eskiden Kayhan'da dolmuşların çıktığı yolda sağda küçücük bir dükkanda GÜVEN pideli köfte vardı genç yaşta rahmetli olan Çetin ustanın yaptığı pideli köftelere doyamazdık. Çocuk yaşlarda bir hafta para biriktirir cumartesi günleri doğruca oraya giderdik. Gençlik günlerimizde de aynen devam etti bu alışkanlık.
Şimdilerde sanırım oğlunun işlettiği dükkan Kayhan camisinden sonra sağa dönüşte. Ama aynı tat varmı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar lütfen kulağıma çıtlatsın.

levent tezcanlı

12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 17:05

aman bilal  kardes biz ettık sen etme.. simdi aksamustu aksamustu,ıstaha getırdın benı  

mıllet konuyu bılse adımız enayıye cıkacak  

free161616
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 17:16

Tahtakalede, pazar yerinde Recep Ustanin esnaf yerinde tost cesitleri. Mesela: Yumurta-sucuk tavsiye ederim. Ayrica ayni mekanda meze cesitleri ve cigerde var. Müthis bir lezzet mekani.

oemiroglu1
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 19:46

Bendensin de patantide bendesine ait olan ve yeni cıkan DÖNMEYEN DÖNER i şiddetle tavsiye edıyorum.
1 kere yedim ve artık her hafta 1 porsiyon yiyiyorum.
bence iskenderden sonra Bursa'dan dünyaya yayılan 2. buluş olacak.
Fiyatı ise 7 ytl.
Bendensin Cumhuriyet Cadde'sinde ve Setbaşı'nda!

Batur

12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 21:32

Pembe Çarşı'nın altında şu anki acemler yolu üzerinde Yüce Diyar Sofrası, çok güzel et yemekleri var, çok temiz mekan, şiddetle tavsiye ediyorum.

Alper Bozkurt

12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 22:15

Cumalıkızık Köyüne gidip tarihin güzelliğini gördükten sonra köydeki ablaların evlerinde yapıp sattıkları gözlemelerden yenmesi Bursaya gelene farzdır.

Gözlemeyi başka bir yerde yemek isterseniz İnkaya çınarına gideceksiniz. Uludağ yolundaki tarihi çınarın adını çoğu insan duymuştur. Altında oturup Bursayı seyretmek. Aslında öyle güzel biyerki o manzaraya, oranın havasına daldığınızda değil gözleme kabuska verseler orda yersiniz haberiniz bile olmaz  

nebi

12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 22:40

Alıntı:
Bendensin de patantide bendesine ait olan ve yeni cıkan DÖNMEYEN DÖNER i şiddetle tavsiye edıyorum.
1 kere yedim ve artık her hafta 1 porsiyon yiyiyorum.
bence iskenderden sonra Bursa'dan dünyaya yayılan 2. buluş olacak.
Fiyatı ise 7 ytl.

oemiroglu1 abicim çok merak ettim bu nasil bir sey ya???!!Fotografi falan varmi?
Bu arada duzelteyim bursadan dunyaya yayilan 3.bulus olur 1.doner kebap 2.iskender kebap bildigim kadariyla  

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet