Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'da nerede ne yenir, ne içilir?
123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ArzU Ora
12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 00:26
Bursa'da nerede ne yenir, ne içilir?

Bursa' nın en meshur yiyeceği olan  iskeneder kebabını artık  Bursa dışında coğu kişi biliyor, ancak  Bursa'da yaşayan arkadaşlar bilirler ki , bunlarda kendi aralarında gruplara ayrılıyor:)
İskenderoğulları , Hacı Dayı, Uludağ, Hünkar  gibi bilinen hatta ünlülerimizin gittiği kebapçılar bunlar, ama ben diyorum ki, Bursa'da  daha güzel  yemek yenebilecek mekanlarda var yeni tadlar, yeni mekanlar , hatta eski belkide coğu kimsenin bilmediği ama cok lezzetli mekanlar hoşça vakit gecirilebilen mekanlar... Ben şimdi size bir tanesinden bahsetmek istiyorum. Gerçi burası  Bursa içi değil ama yinede cok hoş bir yer Trilye (Zeytinbağı)'de. Sayanora Balıkçısı burasını bilenleriniz vardır belki bilmeyenler icin , 3 katlı tamamen deniz manzaralı gecmise ait       etnik bir hava verilerek düzenlenmis iç dizayn. Yazın bahceside var otopark sorununuz yok, samimi ve icten bir servis, kalkın diye gözlerinizin icine bakanda yok ayrıca tamamen deniz ürünlerini sergileyen harika bir restoran.Merak edenler icin yaziyorum .. evet alkol de var

Kemal A
12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 00:39

Siteye hoş geldin. Aaaaaah ah, geçti gitti bir yaz daha. Gidemeyiz artık oralara Mayıs’a kadar. Sayanora çok güzel bir restaurant, fiyatları da çok uygun. Ben size kış günlerinde Botanik parktaki Beceren ve Müze restaurantı tavsiye edebilirim

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 16:48

Yemekleri nasıldır bilmiyorum ama mudanya yolundaki kahvebeyaz çok güzel bi yer.Deniz manzaralı bi restoran.Birgün gidersem yemekleri hakkında da bilgi veririm.

Mustafa Taşlı
site denetçisi

12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 19:07

Bursa'ya yakın bir köy var.Sanırım adı Çalı.Orada hiç bir lüksü olmayan güzel ve temiz bir et lokantasında misafir edildim.üzerinden geçen 4 seneye rağmen hala o lezzeti unutamadım.

Okan Akin

12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 20:31

Sevgili Dostlar,

1. secenek
Eski Fakulte yeni Numune Hastahanesi karsisinda Efendioglu Erzurum cag donercisi var. Eger yolunuz duserse muhakkak orda cag doner yiyin. Mukkemmel bir lezzet. Doner icin hergun Erzurumdan ozel davar getirtiliyor. Istianasiz hergun. Lavas ekmegi tereyag ve salatayla servis ediliyor.

Inanin Erzurumdaki orjinal tadi aynen yakalayabilirsiniz. simdiden bu lezzeti tadacaklar icin afiyet olsun diyorum.

2. secenek
Tiyatro araligindan assagi dogru inerken Tavukcuoglu iskembecisi vardir. Dedelerden kalan farkli pisirme tarziyla, ap  ayri bir iskembe lezzeti tadmak istiyorsaniz buraya buyrun. Yanliz iskembeyi "buyuk, bol taneli ve yumurtali "olarak siparis edin.

3. secenek,
Barakfaki Koyu'nde izgara yemek, apayri bir lezzete ap ayri servisle yelken acmak demek. Kesinlikle tavsiye ederim.

4. secenek,
Kapali carsida bakircilar carsisi icinde cigborek mukkemmel bir lezzet. ama sakin manti yemeyin. Cunku mantisi pek iyi degil. Cig borek ise yeme de yaninda yat cinsinden.

5. secenek,
Buttim tekstilciler merkezinde Sanliurfa kebapcisi'nda Omer Usta'nin elinden yapilan her turlu kebap, ( ama ozellikle urfa kebabi ve patlicanli kebap) lahmacun ve pide cesitkeri, yeme zevkinin dorularina varmanizi saglayacaktir. Sakin unutmayin yerken yaninda kesin ayran soyleyin.

6. secenek
Cicek izgara'da inegol kofte, Kayihan carsisi'nda Hacibey'de pideli kofte, bunlar ise artik bursa'ya mal olmus lezzetler. Bunlarda yemek tabi ki mustesna bir ayricalik.

Dostlukla kalin,

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2005, 21:39

Tahtakale fırınından "Tahanlı Pide" ile, bilhassa Maksem ve Çakırhamam'ın üst kesimlerindeki fırınlarda çıkartılan dumanı tüten, sıcacık, misss gibi "Cantık"lardan alıp, bunları, Tophane kahvelerinde ovaya karşı kurulup, çayla birlikte yemeyi de unutmayın!...  

Biraz emekli memur muhabbeti gibi oldu ama, bu lezzetleri de tatmadan Bursa'nın keyfine varılmaz ki!...  

Akın KURTOĞLU

Emir Kula
12 yıl önce - Pzr 23 Ekm 2005, 10:21

Eğer şöyle mis gibi kaşarlı pide yemek istiyorsanız;Mudanya Askeri İskele'nin karşısındaki İkram Restaurant'a gidin,sonra da parmaklarınızı yiyin.Restaurant temiz (Tuvaleti de aynı şekilde temiz),deniz manzaralı,fiyatları da el yakmayan cinste.Sırf o güzel pideden yemek için yazın tekrar Mudanya'ya gideceğim      

Tolgaryus
12 yıl önce - Pzr 23 Ekm 2005, 11:42

Cantık ve pideli köfte kayhan çarşısında bu işi yapan yerlerde parmaklar ile birlikte yenir.
Erkek Lisesinin yanındaki tarihi Mahkeme Fırınından imal edilen herşey afiyet ile yenir.
Müze restaurant ile ilgili bir başlık açmıştım.Fotoğraflarda mevcut;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=17451
Mudanya yolunda Köy Restaurant mekanı ve yemekleri ile insanı cezbeder.
Et mangal için Sarıalan da Pala nın Yerine gitmeli.
Cumalıkızık ta kahvaltı nefistir.
Balık Burgaz ın Kurşunlu tarafından çıkışında bulunan Beyaz Kayalar da nefis manzara ile yenebilir.Daha yakın olsun istenirse Bademli de Cunda balıkçısına gidilebilir.
Mudanya dan gelirken Geçit te sağ taraftaki Bursa Cağ Kebapçısı iyidir.
Sabah işe gidiyorum,erken kalkıyorum çorba içeceğim derseniz Hürriyet merkez de Kerim Usta ya uğramalısınız.
Tahanlı pide orjinal yeri Setbaşından Namazgah a çıkarken sol tarafta bulunan Kırmızı Gül pastanesinden yenir.Şimdilerde bir çok yerde değişik isimler ile bir sürü şube açtılar.Hatta bahsettiğim ilk şubelerinin adı da Rumeli olmuş.Ama lezzet aynı.
Son olarak yediğim en güzel lahmacun Fatih Sultan Mehmet Bulvarında Şark kebapçısında yapılan antep lahmacun dur.
Afiyet olsun.

Okan Akin

11 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 10:13

Alıntı:
2. secenek
Tiyatro araligindan assagi dogru inerken Tavukcuoglu iskembecisi vardir. (Carsamba-Altiparmak-Garaj taksi dolmuslarinin kalktigi durak) Dedelerden kalan farkli pisirme tarziyla, ap  ayri bir iskembe lezzeti tadmak istiyorsaniz buraya buyrun. Yanliz iskembeyi "buyuk, bol taneli ve yumurtali "olarak siparis edin.

En son Bursa ziyaretimde cektigim fotograflari sizinle paylasmaktan mutluluk duyarim.

Sevgili Remzi Usta'ya gosterdigi hosgoru, guleryuz ve misafirperverlik icin cok tesekkur ediyorum. Ayrica nefis corba icin ise ellerine saglik diyorum.

levent tezcanlı

11 yıl önce - Prş 26 Oca 2006, 11:40

kapalıcarsının ıcındekı aynalı carsıda: pıde
carsı meydanından okculara devam edın.. sagdakı ılk han.. kolonya ımlatanesı,cuvalcı falan var ıcerde.. en dıptede bır pıdelı koftecı.. abartmıyorum oylesını bulamazsınız..
namazgah caddesınde yukarı cıkarken sagda, kırmızıgul(orjınal) : tahanlıpıde
buttım a blok otopark katında dıvan lokantası : her turlu ev yemegı
ınonu caddesı,bu gece kuluplerının oldugu yerde yıkamacının yanında kucuk dukkan: kokarec
gursuda gur-et: her turlu ızgara ve et..
cekırge meydanda nurullah kebapcısı: durum-kasarlı durum..
sonmezın en alt katındakı kafede : tost ve frape..

bu arada ek bılgı;arkadaslarımızın bahsettıgı mahkeme fırını gercekten super bır fırındır,pasta konusunda... amaaaa sahıbı gecen sene devrettı,urunlerde barız bır farklılık var,eskı sahıplerı su anda kız lısesının karsısında devam edıyorlar.. bılgılerınıze..

afıyet olsun

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet