Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
esesFURKAN
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 11:43

meşhur şarkı da Polatlı'nın yıllardır il olma isteğini dile getirmiş.

Pilavdan sonra dadlı helal olsun Yozgatlı
Maliköy ücret fark etmez aha burası Polatlı
Hacı hacıyı tekke de yar olacak sever mi üç dakka da
Otuz senedir bu yolda bi il olamadın Polatlı

En son esesFURKAN tarafından Pts 01 Mar 2021, 11:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cemal öze
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 11:45

Alıntı:
Maliköy ücret fark etmez aha burası Polatlı

Oralar artık Sincan

Ali clarkkent
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 11:46

Polatlı'ya bir kere gittim. Bir gün kaldım. Bir kere de içinden transit geçtim. Ankara merkeze yanılmıyorsam 85 km uzaklıkta. Ve gerçekten büyük bir ilçe. Bana kalırsa il olmayı hak ediyor.

Eskişehir'den Sivrihisar'ı, Konya'dan Yunak'ı alabilir eğer il olursa.

Burç

1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 11:52

Bence Sivrihisar il olsun, Polatlı'yı alsın.

cemal öze
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 11:54

Alıntı:
Sivrihisar il olsun

Sivrihisar 'in belde kadar nüfusu var. İlçe olduğuna şükür.

Sivrihisar bağlanmaz. Eskişehirden bağlanan olmaz. Temelli ve Yunak olur ilçeleri. Başka da ilçesi olmaz. Bayburt gibi iki ilçesi olur.

AsfalttCan
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 17:22

Her yeri il yapalım o zaman. İl sayımız 1500 olsun. Almanlar falan eyalet bölge sistemiyle her yeri birleştirmeye çalışıyor bizimkilerde 100 bin nüfusa ulaşınca il olmaya çabalıyor komik gerçekten. Koskoca başkentten kopunca Paris olcak Polatlı

onurnazliaka
1 ay önce - Sal 02 Mar 2021, 02:47

Bu işi zamanında Cem Uzan çözmüştü. "Yapacaksın 300 tane il, sorun morun kalmayacak." diyordu muhterem. Araya Polatlı'yı da katardı. Adamı seçmediniz, kıymetini bilmediniz, Polatlı il olma şansını kaçırdı.

Furko01
1 ay önce - Sal 02 Mar 2021, 03:08

Alıntı:
Her yeri il yapalım o zaman. İl sayımız 1500 olsun. Almanlar falan eyalet bölge sistemiyle her yeri birleştirmeye çalışıyor bizimkilerde 100 bin nüfusa ulaşınca il olmaya çabalıyor komik gerçekten.

Eyaletlerin de kendi illeri onunda ilçeleri oluyor.
Eyaletle vilayet denk mi ki?
Bizdeki coğrafi bölgeler eyalet olur anca.
Ege eyaleti, Marmara eyaleti, Akdeniz eyaleti falan diye ve yine her eyaletin kendi illeri, onlarında kendi ilçeleri olabilir

26METİN
3 gün önce - Sal 13 Nis 2021, 09:10

Alıntı:
Otuz senedir bu yolda bi il olamadın Polatlı

Bi Otuz sene daha olamaz. ondan sonra zaten Ankara ile birleşir merkez ilçe olur.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet