Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Hamza Halit
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 15:03

Alıntı:

Sinirlendiğim nokta bu. Suçlu AKP oluyor. Çöpleri AKP toplasın o zaman. Siz keyfinize göre oy verin.
Neyse boş ver çöpe maruz kalmak dışında beni geren bir şey yok.

osman akar
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 16:55

Alıntı:
Osman akar
Belediyenin kendi kadrosuna mı geçti eğer öyle ise helal olsun Üsküdar belediyesine.
Ankarada 2018 şirkette çalışanlar şirkette kaldılar kadroya geçmediler.

Evet kesin olarak biliyorum. Burada Temizlik işçisi olarak çalışan bir arkadaş var. Bu kanundan önce tanıyorum kendisini. Taşeronda çalışıyordu. Kanun çıkınca kendisine sordum. Müracaat ettim dedi . Daha sonra görüp sorduğum da ise Kadroya geçtiğini Bütün Temizlik işçilerinin (Çöpçülerin ) Kadroya geçtiğini söyledi. Şu anda görevine de devam ediyor. Ancak daha sonra işe başlayanlar geçmemiş olabilir. Birde başka kurumlarda geçemeyen var mı ? Evet maalesef var.

hamdiozgun

1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 11:16

(+)

Grev böyle olmaz. Çadırı olur, gözlemcisi olur. Bu işte bir yanlışlık var ama ben çözemedim

can0634
1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 11:35

Kadıköy Belediyesinde işçiler 5200 lira asgari ücreti yetersiz bulduğu için greve gitmişti. Sonrasında Belediye ve DİSK işçilerin son kararlarını isteklerini dinlemeden kendi aralarında 5275 liraya anlaşıp DİSK yasal grev süresinin bittiğini ilan etmişti, DİSK Kadıköydeki işçileri satışa getirdi. Bu nedenle Ataşehir Belediyesindeki işçiler satışa gelmemek için DİSK'in değil kendilerinin pazarlık masasına oturmasını talep etti.

Maltepe Belediyesi de 3700 lira asgari ücret teklif ettiği için işçiler grev kararı almışlar, onlar da 5000 lira üstü bir maaş teklif edilmezse kabul etmeyeceklerdir.

tarakli 5490
1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 11:35
chp li belediyeler

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRLERİNİ AĞIRLAR.

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 11:50

Alıntı:
Kadıköy Belediyesinde işçiler 5200 lira asgari ücreti yetersiz bulduğu için greve gitmişti. Sonrasında Belediye ve DİSK işçilerin son kararlarını isteklerini dinlemeden kendi aralarında 5275 liraya anlaşıp DİSK yasal grev süresinin bittiğini ilan etmişti, DİSK Kadıköydeki işçileri satışa getirdi. Bu nedenle Ataşehir Belediyesindeki işçiler satışa gelmemek için DİSK'in değil kendilerinin pazarlık masasına oturmasını talep etti.

Maltepe Belediyesi de 3700 lira asgari ücret teklif ettiği için işçiler grev kararı almışlar, onlar da 5000 lira üstü bir maaş teklif edilmezse kabul etmeyeceklerdir.

10.000 ister misiniz?

Hadi Kılıçdaroğlu?

Yap bir güzellik.

Nerede İmamoğlu gibi çakma belediyecilerinin sürekli reklam yaptığı işçi hakları?

Bize oy veren çiftçiyi bir daha oy verirseniz elim yakanızda diyordun.

Sen daha kendi belediyelerindeki işçilere para vermeye acizsin Kılıçdaroğlu.

Bırak bu tehditleri.

Ya biz ne laf anlatıyoruz ki?

Hala bu haberlere rağmen inanıp oy veren dolu nasıl olsa.

Hamza Halit
1 hafta önce - Çrş 24 Şub 2021, 19:32

Maltepe

can0634
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 13:57

Beşiktaş Belediyesi çalışanları da grev kararı asmış, eğer 15 marta kadar maaş görüşmeleri olumlu sonuçlanmazsa greve başlayacaklarmış.

Bornova Belediyesi 5890 TL, Buca Belediyesi 5000 TL, Kadıköy Belediyesi 5275 TL asgari ücret veriyorken, diğer belediyeler daha düşük ücret teklif ederse kabul edilmez elbette diğer işçiler de biz de daha iyi maaş istiyoruz derler. İşçiler haklarını aradığı için tebrik ediyor ve destekliyorum umarım diğer meslek grupları da az maaş alıyoruz diye sağda solda ağlayacaklarına bu işçiler gibi haklarını aramayı öğrenirler.

isa Arnms

1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 16:06

Alıntı:
Bornova Belediyesi 5890 TL, Buca Belediyesi 5000 TL, Kadıköy Belediyesi 5275 TL asgari ücret veriyorken, diğer belediyeler daha düşük ücret teklif ederse kabul edilmez elbette diğer işçiler de biz de daha iyi maaş istiyoruz derler. İşçiler haklarını aradığı için tebrik ediyor ve destekliyorum umarım diğer meslek grupları da az maaş alıyoruz diye sağda solda ağlayacaklarına bu işçiler gibi haklarını aramayı öğrenirler.

Can bey, öncelikle bu rakamlar elbette çok bir şey degil, yapısı ve görevi geregi aynı işi yapan işcilerin aynı hakları istemesinden daha dogal bir şey olamaz.
Sadece farklı şehirlerde farklı ücret olabilir. Burada da İzmir'in bir belediyesi, İstanbul'dan daha az diger şehirlerinden fazla alabilir olmalıdır.
Yukarıda biraz tezatlık olsada daha mühimleri varken söz konusu olmayabilir.

Herkesin, hak arama konusunda eşit olması gereklidir.
Aksi takdirde, herkesin hakkını ve hukukunu bilmesine ragmen, her türlü absürtsüzlügü yaşamaya devam etmek zorunda kalması kaçınılmaz olur.
Mesela, 'A' şehrindeki bir ilçe belediye çalışanının
grev hakkı varken diger ilçerinde bırakın grevi sendika hakkı tanınmaz ise bu işciler ne yaparsa yapsın hiç bir hak arayamadan, başkanın insiyatifine kalmış olur.
Bu belediye olur, her hangi bir kamu kurumu veya özel kurum olur farketmez.
Bu işciler, 3 yıl önceki gibi asgari ücretle bile çalıştırılsalar.,. Ya mecbur devam edecekler yada istifalarını sunup istedikleri yere gideceklerdi.

Belediye çalışanlarının, 3 yıl önce lehlerine çözülen sorunlarını, tüm çalışanlar için uygulayamazsan, kalifeye olmayan, olandan, az çalışan, çok daha fazla çalışandan, fazla haklara sahip olmaya devam eder.

Cemoli D18
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 17:14

Alıntı:
Bornova Belediyesi 5890 TL, Buca Belediyesi 5000 TL, Kadıköy Belediyesi 5275 TL asgari ücret veriyorken,

Bunlar brüt mü net mi?
Yıl içinde ikramiye de alıyorlardır?

sayfa 4
« önceki   12345 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET