Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ve Depremler
« önceki   123 ... 30313233   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 31
Emre aydemir27

1 yıl önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:23

Geçmiş olsun Ege denizi 5.4 ile sallandı.

Misafir 908

1 yıl önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:26

Aman diyelim tsunami olmaz İnşallah! Dikkatli olalım!

Misafir 83f

1 yıl önce - Sal 01 Ağu 2017, 01:35

Dün bizim Balçova Engelliler merkezine gittim Emekli Jeofizik Mühendisi Ziya beyle biraz sohbet ettik Depremler üzerinde konuştuk dediğine göre Ege ve Marmarada Uzun bir süreden beri zaten Faylarda Enerji boşalması bekleniyormuş Son zamanlardaki depremler beklenin altındaymış ve bu depremler Fayları kritik hale getirmiş bu son zamanlardaki orta kuvvetteki depremler Yüksek Enerji oluşturmuş Ve Her an Enerji boşalması yaşanabilirmiş Ziya beye göre net bir rakam vermedi ama 7 ve üzerinde bir deprem bekleniyormuş Marmara fayıda tehlikedeymiş.....

Marmara'da Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın İstanbul segmenti tehlikede orası kesin +7 büyüklüğünde bir deprem üretecek ama zamanı belli değil. Onun dışında Ege'deki fayların büyük çoğunluğu her an 6.5-7 büyüklüğünde deprem üretme potansiyeline sahip bunu uzmanlar da diyor. Ayrıca deprem olması enerji oluşturmaz aksine oluştuğu fay hattındaki enejiyi boşaltır.

Misafir b4a

1 yıl önce - Sal 01 Ağu 2017, 10:02

Gece 00.29'da 2 deprem olmuş evet.

Biri Girit Adası açıkları diğeri gene Yunanistana bağlı Crete'de.

5.4 ve 5.şiddetinde.

Ege denizinden ziyade Akdeniz olarak kayıtlara geçen 2 sarsıntı ülkemizde hissedilmedi.

Haldun Turan

1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:29

Bodrumda saat 10.42 de yaşanılan deprem 4.9 şiddetinde olmuştur ve 7-8 saniye sürmüştür.

Temmuzda yaşanılan büyük depremin artçılarından biri olarak nitelendirilebilir dediler.

Ntv 'de konuya hakim İTÜ Jeofizik Mühendisi mezunu arkadaşımın da hocası olan Prof Ahmet Ercan açıklama yapmıştır.

Dünde 2 kez 4 şiddetinde depremler oldu Bodrumda.

Gökova Körfezindeki hareketliliğin sonuçlarıdır bunlar ve panik yapacak hiçbir şey yoktur dedi.

Bodrumda yaşayan insanlar ve buraya tatile gelenler günlük hayatlarına devam edebilirler bu tarz 4-5 şiddetinde depremler bu bölgede devam edebilir ama bu asla yıkıcı bir etki yaratamaz o sınav atlatılmıştır Bodrum da güvenirliliğini kanıtlamıştır dedi.

Bazı sosyal medya şarlatanlarının dediklerini takip eden süzme cahiller var toplumumuzda ama biz onları kaele değil Ahmet Ercan gibi eğitimli bir uzman ve benzerlerinin dediklerini kaele alırız.

https://www.facebook.com/ovgun.ercan?fref=ts

Prof Ahmet Ercan'ın Facebook profili arzu eden inceler ama onu bilmeyen yok ayrıca akademik kariyeri ortada.

Kansız kansız paylaşımlarda bulunmak insanlıktan çıkarak olayı başka yerlere çekmeye çalışarak iğrençlikten örnekler sergilemenin bir tane getirisi varsa bir insana çıksın söylesin

Bu yaz sıcağında herkesi insanca davranmaya ve kafalarında sinsi sinsi emeller peşinde koşup adileşmek için itina göstermemeye devan ediyorum.

Ayıptır günahdır.

Bunu bir kere deneyenler hak ettikleri tepkiyi aldı ama bir daha bunu yapamazlar asla bunu yapamazlar.

Kansızlığın lüzümu yok herkes okusun bunu özellikler denetçiler.

En son Haldun Turan tarafından Sal 08 Ağu 2017, 12:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ahmetsever
1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:34

Öncelikle depremi yaşayanlara ve tüm ülkemize geçmiş olsun.
İnşallah bundan sonra böyle depremler yaşanmaz...

Misafir dc0

1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:45

Yine mi deprem olmuş. Ege beşik gibi sallanmaya başlamış. İnşallah vatandaşlarımızın canına ve malına bir zarar gelmemiştir.

Tacettin Şenel

1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:49

Daha büyük bir depreme karşı Tatilciler korkmuş durumda Bu sabahki 5 dolaylarındaki depremden sonra Tatilciler bodrumu yeniden terketmekte Bodrum halkı yerlisi tatilcisi çok tedirgin olmuş......

Haldun Turan

1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:52

Tedirgin olmakla terk etmişler arasında dağlar kadar fark var ve sende birazcık Allah inancı varsa insanlık varsa bu başlıkta yalan yazmazsın anlıyor musun Tacettin Şenel?

Daha önce yaptığın mikroplukları hatırlayınca insan bunu boşuna yazıyor diyor aslında.

Senin ilk ceza almanı sağlayan o adi insanlıktan uzak vicdana sığmayan mesajını kaydettiğim bilgisayara bana onu tekrar ortaya çıkartma yeter diyorum size.

Gçrmediğin yaşamadığın şahit olmadığın bir ortam hakkında bu sitede yalan yazamazsın sen Tacettin Şenel

Ama orada yaşayanların orada olanların gözlemlerine ve dediklerine karşı çıkmak kansızlıktır balka da izahı yoktur yeter artık yeter.

Ahmet Ercan'ın dediklerini televizyonda canlı canlı izledim ben abimlede konuştum bizzat orada.

Adam işyerinde nescafe içerken deprem oluyor dışarı çıkıyor o an ne yapacak başka

Allah korkutmasın.

En son Haldun Turan tarafından Sal 08 Ağu 2017, 12:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tacettin Şenel

1 yıl önce - Sal 08 Ağu 2017, 12:54

Kardeşimle daha yeni az evvel telefonda konuştuk Kısa sürmüş ama çok sallamış tatilcilerin tadı keyfi iyice kaçmış.......

sayfa 31
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 30313233   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet