Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16

İETT Özelleştirilmeli mi, Özelleştirilmemeli mi?
EVET Özelleşmeli. 32.5%  32.5%  [75]
HAYIR Özelleşmemeli. 67.5%  67.5%  [156]
Toplam Oy : 231

kavakpinarli 34
7 yıl önce - Pts 03 Ksm 2014, 20:25

Toplu taşıma bir amme hizmeti, şehirde yaşayan insanın nefes alma, yeme içme gibi en temel ihtiyaçlarından birisi. Hiç bir şekilde tamamen özel sektöre devredilmemeli. Hiç bir özel firma kar etmediği işi babasının hayrına uzun süre devam ettirmez. Özel aracı olmayan vatandaşlar düzgünce işine , okuluna , gezmesine gidebilsin ki ülkede ekonomi çarkları dönsün. Belli bir oranda yine kamuda kalmalı.

Özelleştirme durumunda ulaşım ücretlerinini artması ve sefer sayılarının azalması nedeni ile önce yolcu vatandaşlar sonra da kurum personeli işten; çıkarılma, özlük hakları ve maaşlarında azalma olarak zarar görür.

gkcsnmz
7 yıl önce - Sal 04 Ksm 2014, 01:12

İDO örneğinden ders almalıyız.

Cemoli D18
7 yıl önce - Sal 04 Ksm 2014, 11:32

İDO'yu bilemem ama İett'deki sorunları görüyorum.
92Ş hattı bunun en büyük kanıtı bugün Bağcılar Meydan'a yakın olan duraktan bile binemedim hesabını yapın.
İçinde gidenler ise balık istifi şeklinde gidiyor İNSANİ yolculuk yok ne yazık ki.
500 otobüs alınsa bu sıkıntıyı minimize edersin.

B.Engin Akyıldız

7 yıl önce - Sal 04 Ksm 2014, 11:37

Bence özelleştirilmemeli,toplu taşımacılık belediye çatısı altında devam etmeli.

Ramazan ARICI

7 yıl önce - Sal 04 Ksm 2014, 18:22

Alıntı:
500 otobüs alınsa bu sıkıntıyı minimize edersin.

İETT garajlarında 450 solo otobüs atıl durumda bekliyor,sabah akşam pik saatlerde bir kısmı gönderiliyor bir kısmı da GÖREVLİ-SERVİS DIŞI-ÖZEL SERVİS gibi tabelalarla servis çekiyor...İETT'nin elinde otobüs var fakat başka işlerde kullanılıyor diye düşünüyorum...

Cemoli D18
7 yıl önce - Çrş 05 Ksm 2014, 01:21

Biz vatandaş ne diye mağdur ediliyoruz ?

Dikkat edin otobüsteki konforlu yolculuktan bahsetmiyorum, OTOBÜSE binemiyoruz..
Körüklü koyun binelim yahu

Misafir f18

7 yıl önce - Çrş 05 Ksm 2014, 08:40

İETT zaten özelleşti artık, geçmiş olsun. Önemli hatların tamamı ÖHO ve Otobüs AŞ. arasında paylaştırılmış durumda, İETT de otobüsçülük oynuyor.

Onder OZMEN
7 yıl önce - Çrş 05 Ksm 2014, 12:47

kesinlikle özelleştirilmemeli.
Yanlız Londra nın toplu taşıma kuruluşu TFL model alınarak denetleyici ve kontrol edici bir yapıya bürünmeli. bırakın yolcuyu özel sektör taşısın. denetleyici ve düzenleyici olacak, daha iyi olmak için çalışacak.

sayfa 16
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> ULAŞIM