Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15

İETT Özelleştirilmeli mi, Özelleştirilmemeli mi?
EVET Özelleşmeli. 32.5%  32.5%  [75]
HAYIR Özelleşmemeli. 67.5%  67.5%  [156]
Toplam Oy : 231

İsmailTaymur

13 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 17:24

metrobüsün faliyete geçmesiyle birlikte kaldırılan hatlardaki halk otobüslerine yer açmak için yeni bir düzenlemeyle iett otobüsleri çekilip yerine kaldırılan hatlardaki halk otobüsleri koyuluyor ihale gibi bir düşünce yok şuan boşa çıkmış çok halk otobüsü var

ceka
13 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 19:02

mevcut yönetimin iett açısından dengeleri değiştirecek planları var seçim kazanılarsa uygulamaya geçilecek iett özelleşecek en başta metrobüs daha sonra otobüs işletmeciliği öho lara ihaleyi verme gibi bir durum söz konusu değil iett bireysel taşımacılarla yani küçük esnafla bu işi yürütmek istemiyor öho lar zamanla devre dışı kalıcak zaten başkan kadir topbaş bir röportajda öho larla alakalı bir soruya öho larla alakalı bir çalışmamız yok kaldırmak gibi onlar zaten zamanla bırakacak dedi.inşallah hiç kimse için çok kötü olmaz iyi olur hayırlısı olsun diyiyorum bu arada bu bilgiler hayal ürünü değil işim icabı bilgim var bunları iett nin üst kademedeki yöneticileri biliyor hatta düzenleme için çalışmaya başlandı bir ipucu bu işleme vip otobüslerin devreye sokulmasıyla başlanacaktı ama en başta öho cuların tepkisine karşın seçim öncesi geri adım atıldı bu otobüsler 5 değil 2 biletle yolcu taşıyacak öho ların prestij hatlarında 110,112,500,500a bu hatların kısaltılmış şekliyle 5 bilet şaşırtmaca öho lar hemen tepki koymasınlar diye zaten metrobüs dolayısıyla bu hatlar kaldırılacak deniyor münibüsler,öho lar gittikce şehrin merkezinden çıkarılıyor neriye kadar çıkıcak düşünün bana hak vericeksiniz

Vedat BEHAR

13 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 19:27

İETT'yi özelleştirmek yerine 50 yıllığına kiraya verilirse daha karlı olur. İETT'yi özelleştirilirse , bu özelleştirmeden gelen para buhar olup gidecek, eğer İETT'yi 50 yıllığına kiraya verilirse, elde edilen kira geliri ile ileriye dönük başka yatırımlara kaynak olur.

fatihyanar
13 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 19:35

İETT özelleşip, bir firmaya verilirse ve bu firma da Albayraklar Turizm olursa Kadir Bey başkanlığı unutsun derim.Doğru haklısınız küçük esnafla bu iş yürüme ama özel sektörlede yürümez.Bu işin kamu eliyle yapılması lazım.Yada herşeyi bir kenara bırakın bana şu sorunun cevabını versinler:
"Şuan İETT zarar ederken X şirketi nasıl olacakra kamu hizmeti yaparken kar yapacak"?

hamdifirinci
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 18:20

ceka adlı üyenin söylediklerine katılıyorum. İETT özelleşecek. Seçimden sonra. Önce Metrobüslerle başlanacak.

Güvenlik özelleşti. Personel servislerininde özelleştiği söyleniyor.

mehmet-c
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 18:28

Özelleşmeden kastedilen ÖHO'ların sayısının arttırılmasıysa kesinlikle özelleşmemeli. Ancak büyük ve ciddi bir şirkete, çok sıkı denetlenmek ve bağlayıcı şartlarla (yolcu yoğunluğu az olan hatlardaki seferleri kaldıramayacakları, seyrekleştiremeyecekleri gibi) verilirse belki gelişme olabilir.

TURAN YUNUS
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 18:33

Alıntı:
İETT özelleşip, bir firmaya verilirse ve bu firma da Albayraklar Turizm olursa Kadir Bey başkanlığı unutsun derim.Doğru haklısınız küçük esnafla bu iş yürüme ama özel sektörlede yürümez.Bu işin kamu eliyle yapılması lazım.Yada herşeyi bir kenara bırakın bana şu sorunun cevabını versinler:
"Şuan İETT zarar ederken X şirketi nasıl olacakra kamu hizmeti yaparken kar yapacak"?

kar yapmıyacak ilk önce kar yapmıyorum diye otobüsleri küçültçek sonra zam yapcak yetmiyecek servise çıkan otobüs sayısını kısıp bir hatta çalışan otobüs sayısını azaltcak ve sonuçta bu sefer halk madur olcak İETT'de bile zamanında gelmeeyen otobüs böyle olunca hiç gelmicek sonra 1 seneye kalmadan iflas ediyorum diye İBB'ye başvuracak ve sözleşmeyi fes ettirecek sonra yeni bir ihale yeni şirket tabi öbür şirket zarar ediyor diye hacizlenip bir gün yolda bekle bekle hiç gelmediği olursa acil olarak öbür şirket yeni araç sipariş verdiyse araçları hemen fabrikadan istedcek o arada İBB'nin otobüsleri devreye gircek ama yetmiyecek yüzlerce kişi yolda kalcak ve bir sürü iş olcak ki bunun benzeri DENİZLİ'de yaşandı aynı üstte yazdığım gibi ilk önce otobüsler küçüldü sonra am sonra otobüsler azaltıldı sonra 1 seneye kalmadan belediye ile sözleşme iptal edildi yeni ihale yapıldı yeni şirket yeni otobüsle başlama politikası olmasaydı (yani daha önceleriki gibi aynı araçları kullancam deseydi hiç olmayacaktı ) bir ay kadar sonra bir akşamüstü icra memurları geldi bütün araçları hacizledi hattaki araçlar hattan çekildi ve yüzlerce insan ortada kaldı yeni şirket hemen fabrikadan üretilen araçları isteddi 1 hafta şehirler arası otobüslerle 2 saatte filan bir otobüs geliyordu yolda saatlerce bekliyorduk kısacası eğer özelleştirilirse bunun aynısı olmaya bilir ama benzeri muhakkak olur

cengiz zignec
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 22:25

Alıntı:
mevcut yönetimin iett açısından dengeleri değiştirecek planları var seçim kazanılarsa uygulamaya geçilecek iett özelleşecek en başta metrobüs daha sonra otobüs işletmeciliği öho lara ihaleyi verme gibi bir durum söz konusu değil iett bireysel taşımacılarla yani küçük esnafla bu işi yürütmek istemiyor öho lar zamanla devre dışı kalıcak zaten başkan kadir topbaş bir röportajda öho larla alakalı bir soruya öho larla alakalı bir çalışmamız yok kaldırmak gibi onlar zaten zamanla bırakacak dedi.inşallah hiç kimse için çok kötü olmaz iyi olur hayırlısı olsun diyiyorum bu arada bu bilgiler hayal ürünü değil işim icabı bilgim var bunları iett nin üst kademedeki yöneticileri biliyor hatta düzenleme için çalışmaya başlandı bir ipucu bu işleme vip otobüslerin devreye sokulmasıyla başlanacaktı ama en başta öho cuların tepkisine karşın seçim öncesi geri adım atıldı bu otobüsler 5 değil 2 biletle yolcu taşıyacak öho ların prestij hatlarında 110,112,500,500a bu hatların kısaltılmış şekliyle 5 bilet şaşırtmaca öho lar hemen tepki koymasınlar diye zaten metrobüs dolayısıyla bu hatlar kaldırılacak deniyor münibüsler,öho lar gittikce şehrin merkezinden çıkarılıyor neriye kadar çıkıcak düşünün bana hak vericeksiniz

ceka adlı arkadaşımızın tespiti bencede gerçekleri yansıtıyor vip otobüslerden haberi olan arkadaşlarımız varmı acaba?

Misafir 117

7 yıl önce - Pts 03 Ksm 2014, 19:21

iett özelleşmesin benimde eşim çalışıyo ama sonucta kurulu bi düzenimiz var ve biz bunun dağılmasını istemiyoruz lütfen dikkate alalım

Cemoli D18
7 yıl önce - Pts 03 Ksm 2014, 19:24

İett yapmış olduğu özelleştirmeden dolayı memnun değilim.
92Ş hattına 3 tane üst üstüste geçmesine rağmen (06:45-07:00-07:15) saatlerinde ÖHO ve OAŞ araçlarına binemiyoruz...

Körüklü otobüs vs olmayınca maalesef vatandaş soğukta mağdur edilmekte.
Teşekkürler İett... bizleri mağdur ettiğin için...

OAŞ ve ÖHO'ya körüklü araç kullanımına izin verin artık...

sayfa 15
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM