Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 412
erdall erdall
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 13:12

Alıntı:
Yazdığı desteksiz yoruma +8 puan gelmiş. Ben ona şaşırıyorum büyük akıl tutulması var.

Aslında benimde isyanım buna oldu biliyormusunuz sırf muhalif olcaz diye kişiler nelere kimlere destek veriyo ...!!
biraz insaf yahu...

brk33
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 13:20

Sıkıntı yol, köprü, tünel yapımı değil. Elbette ki yapılacak ve yapılmalı. Devam eden projelerin hiçbiri gereksiz değil. Burada iki noktada sıkıntı var. Biri bu yap-işlet-devret modeli kapsamında firmalara verilen astronomik boyutlardaki hazine garantisi. Osmangazi köprüsü ve diğer projelerde bu sıkıntıyı ziyadesiyle yaşıyoruz. Diğer sıkıntı ise 1950'lerdeki Vatan caddesi projesinde olduğu gibi, projelerin hayata geçirilmesi esnasında tarihi eserler için gerekli hassasiyetin gösterilmemesi. Yoksa aklı başında hiç kimse bayındırlık hizmetlerine karşı çıkmaz. Projelerin her biri ülkemiz için bir kazançtır tartışmasız.

erdall erdall
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 13:41

Alıntı:
Biri bu yap-işlet-devret modeli kapsamında firmalara verilen astronomik boyutlardaki hazine garantisi.

O zaman sizi osmangazi köprüsü yapılması için karar verilmesi zamanına götüreyim..
O zamanlar ülke ekonomisi bu kadar gelişmemişti ve kasada para yoktu veyahut öncelikli halledilmesi gereken ihtiyaçlar vardı para oraya harcanacaktı. Falat osmangazide elzem öneme sahip yapılması gerekliydi.! işte böyle kasadan para çıkmadan inşaa sürecine girildi hatta muhalefetde bu sistemi cok başarılı bulmuştu o zamanlar.!! Hem para harcamadan hemde kaliteli bir işçilikle yapıldığı için..

Sonradan muhalif cinin biri bir laf atdı ortaya buranın parasını köprüden gecende ödeyecek geçmeyende. Ya kardeş böyle saçma bir düşünce olabilirmi? O zamanda bende derimki muhalif milletvekillerinin maaşını ben vermem ben onlara oy vermiyorum!!!
Muhalefete oy verende vermeyende bunlara maaş ödeyecek..!!
Yani bu gibi laflarla hizmet kötülenmeye çalışıliyor bu söylenenler sırf kasıtlı sözler.!!

O kadar eleştiri yapıldı daha somut matematiksel bir bilgi ortaya koyup bundan yanlış diyemediler.!
Hep Demirel Ecevit gibi lafla muhalefet lafla peynir gemisi yürütme çabaları...

Tarihi eser calışması marmarayda ve diger projelerde önce hal olup sonra inşaa çalışması yapıliyor bu konuda rahat olunabilir.!!

Olcy
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 13:48

1930 larda Hitlerin gördüğünü 2020 yılında bazı türkler hala göremiyor.

Sonra da Türkiye niye geri kaldı derler, niye olacak işte bu kafalardan.

Alamanın faşist diktatörü bile geleceği gören vizyona sahip arkadaş Gelde şapka çıkarma adamlara.

Alamanla bizim ülke insanı arasındaki en büyük fark işte.

2021 yılına sayılı günler kala Türkiye gibi devasa bir ülkenin hala bu yatırımları tartışması utanç verici iki kelimeyle açıklarsak.

ERTUĞRUL
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 13:50

Alıntı:
Yol yapmak ile kalkınma olsaydı Çemişgezek kalkınırdı

Vay be, lafa bak.
Tam trübünlük laf.
Cahiller alkışlasın diye.
Yol olmadan kalkınma imkansızdır.
Ama yol kalkınma için elbette yeterli değildir.
Bu yaşa kadar öğrenemediniz mi!

murad_1299
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 17:30

Kendisine yolu olmayan bir yere yerleşmesini teklif edelim.

Türk gücü
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 17:44

Alıntı:
Yol yapmak ile kalkınma olsaydı Çemişgezek kalkınırdı

Kalkınmak üretim ile olur
Üretimden sonra lojistik ile ürün pazara dağıtılır
Lojistik için ise "yol" gerekir !
Dünyanın en iyi otoyollarına sahip ülkenin , sanayi devi almanya olması tesadüf olmasa gerek.

nikferli
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 18:56

Gelsin yeni resimler köprüden

erdall erdall
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 19:24

(+)

Kedi yolu için halatlar gözüküýor.

Alıntı.

Semih28
1 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 19:27

2 sene önce Çanakkale'den Geyikli'ye gitmiştik, köy gibi yolları vardı. Oranın yolları da genişletilse iyi olur.

sayfa 412
ANA SAYFA -> ULAŞIM