Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 409
HÜSEYİN 1717
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 17:30

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “30.000 araç garantisi var. Bu sayıya ulaşmak çok uzun sürmeyebilir. Geçiş ücreti ise 15 euro + KDV (bugünkü kurlarla 80 TL) olacak. Projeyi Mart 2022’de bitirmeyi planlıyoruz. Yap-işlet-devret modelinin ruhuna da uygun olarak projeyi erken bitireceğiz” diye konuştu.

Engin Karadereli
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 17:37

Alıntı:
Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “30.000 araç garantisi var. Bu sayıya ulaşmak çok uzun sürmeyebilir. Geçiş ücreti ise 15 euro + KDV (bugünkü kurlarla 80 TL) olacak. Projeyi Mart 2022’de bitirmeyi planlıyoruz. Yap-işlet-devret modelinin ruhuna da uygun olarak projeyi erken bitireceğiz” diye konuştu.

Hüseyin Bey,

Bu demeç, ya Ebru Hanım’ın dilinin sürçmesi ya da haber yapan gazetecinin elinin sürçmesi sonucu böyle yansıdı, ancak gerçek bilgi aşağıda.

Mustafa aydeniz
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 17:43

Köprü yapılması mecburi idi ve çanakkale bu köprü sayesinde çok gelişecek hatta ileride ikinci İstanbul olabilir Ama devlet bunu kendi cebindende yapabilirdi. Keşke öyle olsaydı.

tevfik59
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 17:45

Alıntı:

Ayvacık tünelleri. Çanakkakale köprüsünün açılışına yetişmezse, Ayvacık Küçükkuyu arasında trafik içinden çıkılmaz hale gelir şuanda nusratlı rampalarında 25 km hızla ilerleniyor köprü açıldıktan sonrada araç geçişleri çoğalacağı için trafik çilesi başlar. Küçükkuyu Edremit arası 70 hız sınırı yeşil dalga 25 taneden fazla trafik ışıkları. Lapseki Balıkesir otoyolu yid ihalesi yapılsa inşaat başlasa çok iyi olur. Köprüden sonra İzmire gitmek için lapseki biga bandırma susurluk üzerinden İstanbul İzmir otoyoluna bağlanılabilir. Bu güzergahta bandırma geçişi sıkıntılı Erdek kavşağından Karacabey Susurluk yol kavşağına kadar ışıklardan dolayı en az 20 dakikaya yakın sürüyor. Bandırmada 2 tane battı çıktı yapılıyor ama bütün ışıkların oldğu yere battı çıktı yapılırsa. Köprü açılasıya kadar. Köprü açıldığında trakyadan izmire direk gidecekler için alternatif olur.

Evet cok haklisiniz daha once ben de yazmistim ilk once ivedilikle ayvacik tunelleri bitirilmeli diyorum. Lapseki Balya parcasi ihale edilmeli ki imalati yillar surer ancak bitirilir. Bu parca can yenice balya kaz daglarini tuneller ve viyadukler ile geciyor. KMO nun dogu 5 kesiminin 3,5 kati mesafeyi dusunun. Tunel tunel tunel viyaduk viyaduk.. zorlu imalat. Tabi bu parca biterse bu yolun bir anlami olacak balikesir tekirdag komsu olacak .. Diger bir parca malkara kinali ise 500 mt tek bir adet ac kapa tuneli olan neredeyse cok ama cok az sayida kisa viyaduk imalatlari olsn trakya tarla platosu uzerinden yuruyecek olan imalati daha hesapli hizli ve kolay olan, arac geciside kopruden bagimsiz olarak saroz tekirdag sahilleri corlu sahilleri mereglisi oldugu icin cok kolay artacak ve yuksek olacak bir parca. İhaleye talep te cok olur bu parca icin

Kel Aliço
1 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 19:26

TL cinsinden neden ihaleye girilmesin? Köprüde kullanılan malzemeler yurtiçinden tedarik ediliyor. İşçilik maliyeti TL. Bütün maliyetler TL. Enflasyon oranında zam şartıyla işletmesini imalatçı firmaya verirsin. İhale'nin TL cinsinden olmaması için hiçbir sebep yok. Kredi bulmak isteyen yurtiçindende bulur. Ülker 2 yıl önce 6 milyar dolar kredi yapılandırdı, yerli bankalar ile. Bu yıl yerli bankalar kaç milyar kredi dağıtmış bir bakın isterseniz.

tevfik59
1 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 00:33

Official video Agustos seyir defteri.. az önce düşmüş ... keyifli seyirler

cevdetpaşa
1 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 14:51

Alıntı:
TL cinsinden neden ihaleye girilmesin? Köprüde kullanılan malzemeler yurtiçinden tedarik ediliyor. İşçilik maliyeti TL. Bütün maliyetler TL. Enflasyon oranında zam şartıyla işletmesini imalatçı firmaya verirsin. İhale'nin TL cinsinden olmaması için hiçbir sebep yok. Kredi bulmak isteyen yurtiçindende bulur. Ülker 2 yıl önce 6 milyar dolar kredi yapılandırdı, yerli bankalar ile. Bu yıl yerli bankalar kaç milyar kredi dağıtmış bir bakın isterseniz.

TL cinsinden ihaleye neden girilmesin diyorsun, örnek olarak da Ülker'in 6 milyar dolar kredi yapılandırdığını söylüyorsun.
Yerli firmalar ile Dolar cinsinden kredi alınca TL cinsinden mi kredilendirilmiş oluyor proje??

meryem4141
1 ay önce - Cum 25 Eyl 2020, 14:42
YENİ YAPILACAK OLAN ÜNİVERSİTE

Merhaba Çanakkale geyikliye yapılması düşünülen üniversite hangi köylere yakın olacak? bilen var mı acaba? Eski askeriyeye ait alana yapılması düşünülüyormuş. 360 dönüm olan askeriyeye ait bir alana yapılacakmış. Eğitim, öğretim ve öğrenci yurdu yapılacakmış. Ben haritadan biraz araştırdım fakat yapılması düşünülen yeri tam olarak bulamadım. bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.

tevfik59
1 ay önce - Cum 25 Eyl 2020, 15:07

Bogaz koprusu imalati ile universite imalatinin ayni konuda post edilmesini anlamak guc..!

meryem4141
1 ay önce - Cum 25 Eyl 2020, 15:13

Öğrenmek istediğim konu ile ilgili bir konu başlığı bulamadığım için buraya yazmayı uygun gördüm. Belki konu hakkında bilgisi olan bir kişi yazmak ister diye düşündüm.

sayfa 409
ANA SAYFA -> ULAŞIM