Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mustafa_3434
13 yıl önce - Pts 30 Ekm 2006, 04:01

köprü yapılırsa ferbotlar ne olacak .köprü 5 yılda tamamlansa ne kadar istihdam olacak?ferbotlardaki kadar veya küçük motorlar ne olacakk?_

Murat Duru

13 yıl önce - Pts 30 Ekm 2006, 23:33

Alıntı:
köprü yapılırsa ferbotlar ne olacak

Tarih olacak tarih Mustafa Bey !
Kimse olaya bu tarafından bakmamış , tebrik ederim sizi.

Murat

Akın Alan
13 yıl önce - Pts 30 Ekm 2006, 23:44

Alıntı:
köprü yapılırsa ferbotlar ne olacak .köprü 5 yılda tamamlansa ne kadar istihdam olacak?ferbotlardaki kadar veya küçük motorlar ne olacakk?_

Diyelim ki çağdaş ulaşım sistemi olarak oaraya köprü yapıldı.Bu köprüden yılda belkide milyon tane araç geçecek.Kalkıpta oradaki feribotlarmı dert oldu?

Bizim ülkemizde sürekli bu tarz ucuz hesaplar yapıldığı için birçok konuda geri gidiyoruz.

Örnek veriyorum şehire metro yapılacak minibüsçüler ayaklanıyor "vay efendim biz nabıcaz" devlet kimseye garanti vermiyorki.....

Uçakların fiyatları düştü Şehirlerarası Otobüs çalıştıranlar ayaklandı....vs...

Murat Duru

13 yıl önce - Pts 30 Ekm 2006, 23:50

Alıntı:
Bizim ülkemizde sürekli bu tarz ucuz hesaplar yapıldığı için birçok konuda geri gidiyoruz.

Sevgili Akın buna "ucuz hesap" demiyelim de ! bir fikir , ama gözardı edilmemesi gereken bir fikir diyelim.
Ne dersiniz ? daha şık olmaz mı ?

Belki haklısınızdır ama Feribotların durumuda bir fikir nihayetinde "ucuz bir hesap" asla değil ! Olmamalı !!!

Murat

Akın Alan
13 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 00:04

Alıntı:
Belki haklısınızdır ama Feribotların durumuda bir fikir nihayetinde "ucuz bir hesap" asla değil ! Olmamalı !!!

Yanlış anlaşılmak istemem,Feribotların durumu ucuz hesap değil asla.Benim demek istediğim Feribotlar eskisi kadar işyapamayacak diye köprünün yapılmasının ertlenmesi.Biliyorsunuz bizim ülkemizde bu tür rant kavgaları hep olur.

ahmetunal
13 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 19:45

bence artk canakkaleye ve izmite kopru yapmanin zamani geldide gecti 7 yildir hep proje halinde bekletildi artik buralara kopru yapilmali bu kopruler rayli sistemli olmali yaspildiginda

CEMALİ
13 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 19:51

çanakkale bir devrin battığı yerdir çanakkale boğazında bir köprü görüntüyü bozacağı gibi çanakkale'nin bakir görüntüsünüde zedeleyecektir ben çanakkale'li olarak çanakkale'yi hala gelişmemiş bulmaktayım ama böyle daha güzel eğer bir gelişirse böyle güzel bir ilimizin bir istanbul bir bursa bir ankara veya izmir gibi kalabalıklaşması hiç kaçınılmazdır bazı şeyler çıkar ve menfaatler uğruna tüm doğal güzelliği ile kalmalıdır yapılan bir köprü efsanevi güzelliği bozacağı gibi çevrenin ve doğanında etkilenmesine sebep olacaktır çanakkale-eceabat, lapseki-gelibolu arabalı vapurlarının çanakkaleye kattığı bir güzellik var ki aynı güzide şehir istanbul'a vapurların kattığı güzellik gibi. eğer gerçekten bir köprü yapılacaksa topçular-eskihisar arasına yapılması bence en uygunu..

CEM HOŞGÖR......[/b]

ercan bilge

13 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 20:48

Bence kopru yapılmalı.. bır ara kesan da calısmıstım,  ozellıkle yaz aylarında gelen otobusler hep gecıkmelı gelırlerdı, nedenı gemılerın yetersız olusuydu..  bız de bıletlı yolcularımıza aracın gemıyle gecısınde gecıkme oldugunu soylerdık ve yolcularımız bıze cogu zaman ınanmazlardı.  Kıs aylarında da aynı problem yasanır  ve sorun bu sefer havanın ruzgarlı olmasından dolayı gemılerın gecısı rotarlı olur ve aynı problem her zaman yasanır..  Ozellıkle bıga ve canakkale ıstakametınden ıstanbul a  yolculuk yapanlar  bu soyledıklerımı canlı olarak yasamıslardır... Zaten su an sefer saatlerı duzgun olan Truva turızm  ve ardından Radar turızm gelıyor... BU hatta calısan metro turızm ve Kamıl koc  ta var ama servıslerı su an o kadar cok sık degıl..
 Benım dusuncem buraya acılen kopru yapılmasından yana..  Hem otobus fırmaları acısından, seyahat edenler acısından ve bır konu daha var...  Kapıkule ve Ipsala sınır kapılarından gırıs yapıp Ege bolgesıne gecıs ıcın tek yol,  ozellıkle yaz mevsımlerı cok yogun oluyor...

huseyinbilik
13 yıl önce - Prş 15 Mar 2007, 20:52
Köprü

Milyonlarca gurbetçinin saatlerce yollarda beklemesini ve Ecdadının mezarını görme için saatlerce feribot beklemesi sıkıntısını giderecek olan Çanakkale ye Köprü yapılmasının zamanı geldide geçiyor bile.

Süha
13 yıl önce - Cum 16 Mar 2007, 03:09

Çok geç kalınmış bir proje çoktan hayata geçirilmeliyde çokta yararı olucagıda kesindi hem zamandan hemden mazottan karımız olcaktı feribot kuyurugunda durup kalkmaktan oldukça tüketim artıyor sırf bu bize degil ülkemize zarar.Toplanan vergilerle buraya çok rahat köprü yapabilirlerdi.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM