Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstiklal Caddesi Güzelleşiyormuş!
« önceki   123 ... 21222324   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
Mustafa Can Karakus
7 yıl önce - Pzr 17 Ekm 2010, 10:59

Buranın kurtuluşu renkli ve desenli asfalt uygulamasıdır. Hem hızlı bir şekilde yapılır.

tanerduner
7 yıl önce - Pzr 17 Ekm 2010, 15:32

Dikkat edilirse İstiklal Caddesi'deki granitler genellikle üzerinden araçların geçtiği tramvay yolu ve çevresinde kırılmış durumda. Yayaların kullandığı kenar alanlarda fazla kırılma yok. Bu yüzden tramvay yolu ve çevresi asfalt yapılmalı, diğer yerlerde yine granitler kalmalıdır. Bu, İstiklal Caddesi granitlerinin çok güzel olduğu anlamına gelmiyor tabii ama oradaki granitlerin tümümün değiştirmek hem çok masraflı hem de zahmetli olacaktır. Ayrıca bu sefer belediye gelecek tepklieri biraz zor göğüsleyeceğinden uzunca süre böyle bir şeye kalkışmayacaktır.

MehmetYıldız
7 yıl önce - Pzr 17 Ekm 2010, 16:08

Yağmurlu havalarda altından çamur sıçrayacak diye taşlara basmaktan korkar oldum.. İstiklal'in ağaçlı zamanında zemini daha güzeldi. Ortası bombeli, su giderleri düzgün çalışan bir yürüyüş yolu yapmayı öğrenemedik gitti. Bir şeyler yapılması gerektiği kesin ama Arnavut kaldırımı taşı düşünülmemeli, malum iş çıkışı piyasa yapmaya çıkan hanımlarımız topuklu ayakkabılarla yürüyemez..

Cemoli D18
7 yıl önce - Pzr 17 Ekm 2010, 18:20

tüm yaya yollarımız öyle kaliteli bir işçilik yapmıyolar ki çabuk bitsin diye üstün körü yapılyor

Gorkem.

7 yıl önce - Pzr 17 Ekm 2010, 23:53

kaldirimlarin yapilma teknigi ve tamir teknikleri ile ilgili yazdiklarinizin hepsine katiliyorum ama ben yagmur suyu olayina deginmek istiyorum istanbul ve ankara dahil butun bsehirlerin butun yollarinda oldugu gibi burada da dogru durust bir izgara veya yol egimi goremiyorum her gecisimde
tramvay yoluna dogru egim mi olur ya zaten olan izgaralar da dogru durust calismiyo ya sisiyo yada ici yazin sigara ve pisliklerle doldugu icin tikali oluyor maalesef
belediye yapmayi bildigi kadar temizlemeyi de bilmeli bu izgaralari valla aciyorum bazen okadar cok tikali ve cop dolu izgaralar var ki yollarda

Murat Caner
7 yıl önce - Pts 18 Ekm 2010, 00:08

Alıntı:
Milletin parasını çarçur eden işe onay veren İBB mühendislerini de direk işten atmak lazım...

Bir İnşaat Mühedisi olarak dedikleriniz kanıma dokunuyor ve dediklerinizin haklılığı yüzünden hiç bir şey diyemiyorum.

Yurtdışına giden bir Fen İşleri Daire Başkanımız döndüğünde "Orda 1 km yolu 1 yılda bitiremiyorlar biz onların yptığını 2 ayda yapıyoruz. Bu da bizim iyi iş yaptığımızı gösterir" demişti.

Onunla aynı geziye katılan bir müdürümüz de "Biz projesiz iş bitiriyoruz. Önemli olan bu" demişti.

Plansızlık zihniyeti her yerde kendini gösteriyor. Londra'da İstiklal'i kaplamaya kalksanız, en az 10 yıl sürer, işçi mesaisinin 4 saatini güvenlik önlemlerini almakla geçirir, başındaki mühendis çevre esnaftan ve gelen geçenden özür dilemekten helak olur, yol kaplaması bitene dek 3 başkan eskir, esnaf taşları her gün bal döküp yalayacak biçimde siler süpürür.

Çünkü onlar gelişmiş ülkedir.

Biz siyasîler atıp tutsa da asla gelişmiş ülke olamaycaz.

Nerden biliyorum, şurdan biliyorum. Fransa'da emeklilere dokunan yasa tasarısı kamutaya gönderildi 3 000 000 kişi yürüdü. Bizde emekli zam alırken 1 sendika görüşmeye girmedi, öbürü he dedi, diğeri bûz etti sustu. İşte bildiğim budur. 10 kişi yürüdüyse bereket versin...

3. köprünün İstnbul cinayeti olduğunu her kes biliyor ama nedense bunu dillendirenler gelişmeye karşı istemezükçü oluyor.

Ençok büyükbaş hayvan Doğuanadolu'da yaşıyor, ama nedense deri organize sanai Tuzla'da.

Çok gülüyorum u durumlara. Sonra çağ atlamaktan söz ederiz.

tanerduner
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 13:11

Son dakika... Kadir Topbaş açıklamış, İstiklal Caddesi'ndeki granitler değişiyor, pembe mozikler geliyormuş.Malum, önümüz kış yağmur çamur. İstiklal Caddesi esnafı ve vatandaş hep birlikte "Çile Bülbülüm" şarkısı provalarına başlamalı bence.

Alıntı:
İstiklal Caddesi’nin yenileceği doğru mu? Döşediğiniz taşlarda çökmeler var.
İstiklal Caddesi’nin altında eskiden yapılmış bir yağmur ve atık su tüneli var. Tarihi özelliği yok ama boşluklu bir yapı. Tramvaya yakın yürüdüğünüzde bir titreme hissedersiniz. Sekiz santimlik granitler koymamıza rağmen bu titreşim yüzünden, taşlar devamlı oynadığından yer yer kalktı. Şikayetler buradan kaynaklanıyor. Ar-Ge birimimiz yeni bir malzeme keşfetti, kararını verdik. Bu hafta uygulamasını yapacağız. Bir daha kırılma olmayacak. Mozaik tarzında asfalt karışımlı bir malzeme çünkü. Tren yolu pembemsi, diğer yerler gri ve yeşilimsi renkte mozaik tarzında olacak. İçinde cam da bulunduğu için parlayacak. Ticareti etkilemeden bölüm bölüm yapılacak ve sadece gece çalışılacak.

Kaynak:milliyet.com.tr

tanerduner
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 13:13

Bence İstiklal Caddesi'ne ne taşı döşerseler döşesinler üzerinden araç geçtiği sürece hiç biri dayanmaz.Bence tramvay yolu ve kenarı asfalt olmalıdır. En azından yama yapılabilir

SerberuS
7 yıl önce - Pts 01 Ksm 2010, 13:32

Bence cadde boyunca renkli asfalt uygulaması yapılmalı..

Gorkem.

3 yıl önce - Cmt 28 Şub 2015, 12:13

başka uygun bir başlık bualamadım. en uygun burası diye düşündüm hernekadar cadde zemini ile ilgili zamanıında açılmış bir başlık olsa da en azından cadde güzelleşiyormuş kategorisine uyuyor

güzel bir haber

narmanlı han binası satın alınmış el değiştirmiş. restore edilecekmiş.

http://eladenecli.com/Hbr-52085-Narmanli-Hanin-ye ...lacak.html

sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 21222324   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet