Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstiklal Caddesi Güzelleşiyormuş!
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
erinch
13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 22:14
İstiklal Caddesi Güzelleşiyormuş!

Taksim Gezi Parkı' na İstiklal Caddesi' nde yapılacak olarak yenileme çalışmaları ile ilgili bir illüstrasyon yerleştirilmiş.  
İstiklal Cad. trafiğe ilk kapatıldığı zaman dikilen ağaçların yaya trafiğine engel oldukları gerekçesiyle yeni bir düzenleme yapılarak kaldırılacağı birkaç ay önce açıklanmıştı.
Bu illüstrasyona göre, ağaçlar kaldırıldıktan sonra caddenin durumuna,  tramvay hattına ve yeni zemin kaplamasına bakıldığında, tarihi yapıların bulunduğu bir caddeden ziyade bir metro istasyonu görüntüsü oluşucakmış gibi geliyor bana.

(+)

messiah_haktan

13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 22:49

Eger yesil ve kirmizi taslarin renkleri insaat tabelasinda ki kadar cirtlak ve parlak olmasa ortaya güzel birsey cikabilir!Umarim taslar mat olur yoksa cok gülünc birsey ortaya cikacak!

messiah_haktan

13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 22:53

Resme uzun uzun bakiyorum ve sanki eski hali daha uyumluymus gibi geliyor!Istiklal caddesine cok renkli kacmiyor mu bu döseme?Binalarla uyumlu degil.Diyorumya insallah ernkler göze batmayacak kadar mat olurlar,dua ediryorum!!    Agaclarin ordan kalkmasi yerinde bir karar,kaldirmak istediklerini duymustum ama yaparlar mi yapmazlar mi emin degildim.

selcuklu
13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 23:05

Renkler yürüdükçe matlaşır kirlenir sanırım. Şehirlerdeki tozluluk oranı açısından İstanbul epey ilk sıralarda  ne de olsa. İkinci resimde ağaçlar duruyori iyice yol kenarına mı çekilecek ağaçlar acaba?

messiah_haktan

13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 23:15

Farkettiysen agaclar ayni agaclar,photoshop ile kenara cekmisler.Öyle kenara dikceklerini sanmyiorum,resim bos gözükmesin diye kenarlari agaclarla doldurmuslardir büyük bir ihtimalle.

Halil
13 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2005, 23:38

istiklal caddesini guzellestirmeye calismalari iyi bir sey ama Erinch'e katiliyorum,, metro istasyonuna doner eger resimdeki gibi yaparlarsa..  Binalara hic uymaz,, o kadar cesitli dogal kaldirim taslari varken niye boyle alli gullu birseyler secmisler acaba..

Ekin Gerger

13 yıl önce - Pts 17 Ekm 2005, 02:16

biz bu caddeyi zaten böyle seviyorduk... o renkler ne öyle? caddenin bütün nostaljisini öldürecek bu adamlar!

ASLI
13 yıl önce - Pts 17 Ekm 2005, 02:26

Herseyden onemlisi umarim yuksek kaliteli taslar kullanirlar. Her gun Istiklal caddesinin ustunden binlerce cift ayak geciyor. Hem yagmur, kar, camur, gunes gibi dogal etkenleri de dusunurseniz ve caddenin popularitesini, en iyisini hakediyor. Ferrara'da bir kac sene evvel belediye meydanina kirmizi yer dosemeleri dosenmis ve bir haftaya kalmadan taslar kirilmaya ve yerlerinden oynamaya baslamislardi ki meydan da Istiklal'in 1/10'i yogunluk var.
Aslinda yer dosemelrinde de birkac alternatif halkin&esnafin oylamasina sunulup en cok oyu alan secilmeli bence.. Istiklal Caddesi hepimizin, degil mi ya?

msabri
13 yıl önce - Pts 17 Ekm 2005, 02:49

o agaclar istiklal caddesi arabalara ilk kapatildiginda mi konulmus???

bana sanki yeni konulmustu gibime geliyor, bes sene once felan agac magac yoktu istiklalde.

Taha
13 yıl önce - Pts 17 Ekm 2005, 05:34

Messiah'in da dedigi gibi renk ayarini tuttururlarsa caddeye yakisir ama su cart renk pek gitmemis. Yinede eskisinden iyi olacagi kesin gibi ama dedigim gibi renkler ve kalite cok onemli. Birde proje ne zaman basliyacak tarihi bilen varmi ?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet