Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 750

Aşı yaptıracak mısınız?
Evet 62.6%  62.6%  [649]
Hayır 37.4%  37.4%  [387]
Toplam Oy : 1036

DepTr
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 09:15

İstisnasız her gün kalp krizinden ölen genç bireylerin haberleri gelmeye devam ediyor.

Kalp krizi salgını her geçen gün artıyor.

2. doz biontech aşısından 15 gün sonra ölen 18 yaşındaki kız, Allah rahmet eylesin.

Bu kızın ve her gün kaybolup giden daha nicelerinin vebalini kaldıramayacaksınız aşı bakanı ve saz arkadaşları.

Koray C.

3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 13:25

Aşı Adana da gitmek isteyen gitsin

(+)

emraltun

3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 13:27

Bugün bir köşe yazısında okudum ve resmi gazete arşivini bulup teyit ettim. 2017 yılında Sağlık Bakanlığı ile DSÖ arasında imzalanan bir anlaşmanın maddeleri şu şekilde:

1. Hükümet, DSÖ kontrol ve hakimiyetinde olacak İstanbul Ofisi Mahallinin dokunulmazlığını kabul eder.

2. İdari adli, askeri veya polis olmak üzere hiçbir Hükümet memuru veya Türkiye içinde kamu yetkisi kullanan diğer şahıs DSÖ Avrupa Bölge Direktörü veya İstanbul Ofisi Başkanının onayı ve kararlaştırdığı koşullar haricinde, herhangi bir resmi görevi yerine getirmek için İstanbul Ofisi'nin mahalline girmeyecektir. Ancak, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü veya İstanbul Ofisi Başkanı veya vekilinin onayı, acil koruyucu faaliyet gerektiren yangın ya da diğer afet durumunda aranmayabilir.

Anlaşmanın Resmi Gazete linki (Madde 5): https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20 ...0628-1.pdf

Kendi topraklarımızda adamlara dokunulmaz bir bölge vermişiz, egemenlik haklarımızdan feragat etmişiz haberimiz yok.

Kim bilir bu şekilde gündeme gelmeyen kaç anlaşma var bu tür kuruluşlar ile. Yazık vallahi yazık.

ERTUĞRUL
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 13:32

Bu ayrıcalığın gerekçesi, sebebi nedir?
Neden bu dokunulmazlık zırhına ihtiyaç duymuşlar ve biz neden bunu kabul etmişiz.
Başka hangi ülkeler böyle bir anlaşma imzalamışlar.
Bunları öğrenmek vatandaşlar olarak bizlerin hakkı.

Metin3834
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 15:27

Ah bu asi karsitlari yaktiniz beni bu yastan sonra kasiyerlik de yaptik

Bu dso nun ofis isi bana da acaip geldi, biraz arastirdim. Anladigim kadariyla bunun gibi uluslararasi organizasyonlar bir nevi diplomatik temsilcilik olarak kabul ediliyor ve bunlarin ust duzey yoneticileri diplomatlarin sahip oldugu ayricaliklara sahip oluyor. Benzer uygulama Amerikada da mevcut ilgili dokumanin 48. sayfasinda yazmislar.

https://www.state.gov/wp-content/uploads/2019/07/ ...v5_Web.pdf

(+)

DepTr
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 16:14

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanović ülkesindeki aşılama oranının AB ülkeleri ile karşılaştırılmasına tepki gösterdi.

"Aşılama eylemi yetti artık.
Yeterince aşılandık ve bunu herkes biliyor.
Medya panik yayıyor.
%50 aşılama oranını geçmeyeceğiz."

Berkayyy07
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 16:21

Bugün komşumuz kalp krizinden vefat etti. Aşı olmadıydı ama covid atlattıydı.. demek ki bu virüsün bedendeki bağışıklık hali bile kalbe zarar veriyor. Covid geçirenlerinde kalp krizi riski yükselmiştir der geçerim ozaman.

Çevremde Hala aşıdan kaynaklı bir ölüme şahit olmadım. Demek herkes saatli bomba

aşı olanda olmayanda kalp krizi geçiriyor. Daha geçen 14 yaşında bir çocuk kalp krizi geçirdi okulda öldü. Aşı olmamış kovid geçirmemiş hiç bir rahatsızlığı yokmuş, Eee nediyelim? İlla bişey dememiz gerek değil mi?

Ozaman haberi yokken aşı olmuş

DepTr
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 16:29

Alıntı:
Daha geçen 14 yaşında bir çocuk kalp krizi geçirdi okulda öldü. Aşı olmamış kovid geçirmemiş hiç bir rahatsızlığı yokmuş

Hangi çocuk o ?

Antalya'da okulda öleni diyorsan biontech aşısından 3 gün sonra öldü.

BJK 5106
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 16:46

Alıntı:
Bu ayrıcalığın gerekçesi, sebebi nedir?
Neden bu dokunulmazlık zırhına ihtiyaç duymuşlar ve biz neden bunu kabul etmişiz.
Başka hangi ülkeler böyle bir anlaşma imzalamışlar.
Bunları öğrenmek vatandaşlar olarak bizlerin hakkı.

Yeni dünya düzeni ve burada yer alma ya işte bilmiyor musun?!

Senin - benim ülkem de bu düzende merkez lokasyonlardan biri işte.

Temel şiarımız hasebiyle bir yandan müfsid küreselci melunlarla mücadele bir yandan bunlar ile (uzantıları dahil) "idarelilik" Bıçak sırtı haldeyiz, işimiz çok zor vesselam.

Allah yardımcımız olsun.

Ozan Paşa
3 hafta önce - Çrş 22 Eyl 2021, 17:35

Biraz önce Bitez köy içinde çay içerken bir anons duydum.
Yarın Bitez pazarında saat 10.30-15.00 arasında aşı yapılacak. E-nabızdan tanımlanmasanız veya randevunuz olmasa bile aşı yapılacak diyordu. Esasen ben de üç ay önce ilk Biontec aşımı yine randevusuz aynı yerde olmuştum. Pazarcı esnafı dahil çok sayıda insan orada aşı olmuştu. Bu arada ben de ikinci Biontec aşımı iki gün önce sağlık ocağında oldum, benim aşı olduğum 14.30 için sekiz kişiye de aynı saatte randevu verilmişti. Benim gördüğüm kadarı ile ilgi yüksek. Aşının kendisi 10 saniye ama formalitesi bir iki dakika sürüyor. Şimdilik iki adet Sinovac, iki adet de Biontec olduk eşimle.

Acaba aşı bağımlısı olmuş olabilirmiyiz arkadaşlar😏

sayfa 750
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET