Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

2021 yılı sizce nasıl bir yıl olacak?
2020’ yi aratmaz 51.2%  51.2%  [44]
2021’i aratır durumuna düşeriz 31.4%  31.4%  [27]
Herkesin ihtiyacı olan bir yıl gibi olucaktır 17.4%  17.4%  [15]
Toplam Oy : 86

Cüneyt5316

10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:32
2021 yılı sizce nasıl bir yıl olacak?

Çok acı ve unutulmaz bir yılı, 2020’yi geride bırakıyoruz. Daha sene başında binlerce belkide yüzlerce hayvanın telef olduğu Avustralya yangını gibi, karabağ zaferi, Rusya-Belarus yakınlığı, Abd’de George Floyd olayları, Kobe Bryant’ın ölmesi, Çinde Hong Kong ayaklanması, Beyrut palaması.. idlib şehitlerimiz, uçak faciası, doğudaki çığ felaketi, doğalgaz rezervi bulmamız, borsanın her sene olduğu gibi hararetlenmesi, Elazığ ve izmir depremleri, Sakaryada havai fişek patlaması gibi daha nice derinden üzen veya etkileyen olaylarla karşılaştık... Ve ve ve.. En önemlisi de ne yazık ki, Covid19 belası.. Nitekim yaşanan her bir hadise insanlık tarihinin sona yaklaştığının bir habercisi olduğu kanaatindeyim.

Peki 2020 yılını acı tatlı bitirirken 2021 de sizce bizleri neler bekliyor olabilir.

Kendimce bir kaç birşey yazmak istiyorum..
(
Aşağıda yazdıklarımın kesinlik içeren bir boyutu yoktur tamamen tahmini bir söylemdir
)

•Herkesin baş belası olan covid19 bu senede devam edeceğini herkes biliyor. Lakin;
2021 yılında aşının ülke nüfusunun yaklaşık %50’si aşı vurulmuş olur.
Vaka sayılarının şubat başı gibi 20-25 binin altına düşebilir.
Dünyada ise vaka sayısı nisan başı gibi azalmaya gideceğini düşünüyorum. Vefat sayısı ise mart gibi 150 bandında veya daha aşağısında olacağını tahmin ediyorum.
Ayrıca aşılar hakkında ortaya her kesimden asparagas haberler atılacağından hiç şüphem yok.

•Azerbaycanın işgalden kurtardığı karabağa yerleşimlerin sona yaklaşacağı ve alt - üst yatırımların büyük oranda tamamlanıp bitmiş olacağı bir yıl olabilir.

•Amerikanın yeni başkanı Biden’ın, Arap coğrafyası ve Türkiye açısından etkili açıklamaları olacağını düşünüyorum.

•Ayrıca İran’ın nükleer faaliyetlerindeki kararlılığı hem Abd’de, hemde Ab’de büyük ses getireceğini düşünüyorum.

•Türkiyenin yer altı madeni konusunda büyük yol kat edeceği ve karadenizde, akdenizde olumlu yeni haberler geleceğini umuyorum.

•Mevsim normallerinin altında seyreden yağış durumu, 2021 yılında haber sayfalarında kocaman “KURAKLIK YAKLAŞIYOR” başlığıyla kendinden söz ettirecek gibi.

•Ve son bir kaç yılda haber sayfalarını işgal eden suriye, libya ve yunanistan sorunları. KKTC ile yakınlığımız 2021 yılında da çok konuşulacak gibi duruyor.

•Euro’nun 10₺yi dolarında 9₺yi aşmasını beklemiyorum. (Tabi arada bir inip çıkmalar olur ama tahtını o civara kuramaz bence)

Peki sizce bizleri neler bekliyor olabilir 2021’de..

Mustafa Bkrc

10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:38

2020de ölmessek aralıkta da uzaylı istilası vs. olmassa 2021 vız gelir

talha58
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:40

İyi olur inşallah

Yalnız dünya insanları kendi kabahatlarini bırakıp her miladi sene başında bir önceki seneye suç bulmayı bırakırlar mı bilemiyorum. Sanırım 2021 Temmuz ayı sonunda da yeni bir hicri yıla gireceğiz. İnşallah o dönemden itibaren İslam alemi adına da güzel gelişmeler olmasını ümit ediyorum. Başta çalışmaya ve birlikteliğe çok ihtiyacımız var.

Cemoli D18
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:43

2020'yi aratabilir. İnşallah aratmaz.
2020'nin belalısı olarak ardından gelen bir yıl olduğu için Nisan ayına kadar virüs hususundan dolayı endişe duyuyorum.

enginist

10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 19:43

2020 yi bile aratacak bir yıl olma ihtimali var.

Sadece pandemiden dolayı değil.

Ekonomik, sosyolojik sıkıntılar ve olası savaş ihtimalleri ön görülüyor.

İnşallah yanılırlar.

Tabi son söz Rabbimizin.

O neylerse güzel eyler.

ads 1940
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 20:02

Gelen gideni aratır derler ya bakalım bu söz doğrulanacak mı?

Cumali1999
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 20:05

2020 ne çabuk bittide 2021 i konuşur olduk aklım almadı yahu

Gelen gideni arattığına göre daha fazla açıklama yapmama şimdilik gerek yok, şu ikinci paragraf gayet güzel anlaşılmıştır umarım

cengiz31
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 20:12

dünyayı bilmem ama türkiye için daha zor bir yıl olacak diye düşünüyorum
çünkü abd de ocakta biden başa gelecek ve türkiyeyle arası pek iyi değil trumptta elbet bizi sevmiyordu ama biden kadar radikal biçimde değil, neticede o bir iş adamı kar zarar ilişkisiyle yaklaşıyordu ama biden yarım asırlık siyasetçi ve hukukçu yani ideolojik takıntıları daha yüksek
öte yandan ab ile de ipler gerilmeye başladı
hem ab hemde abd tarafından düşük yoğunluklu da olsa ekonomik yaptırımlar olacak diye düşünüyorum
yüksek yoğunluklu olacağını sanmıyorum çünkü neticede biz serbest piyasaya bağlı küreselleşme taraftarı bir kapitalist ülkeyiz

Gediz_001
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 20:22

b.ktan Bir yıl olacak. 2020+1 ne bekleniyor ki..

myilmaz06
10 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 20:23

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET