Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Günen

4 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 23:46
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi(+)


(+)


Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, 7141 Sayılı Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 183 Numaralı Ek Maddesi ile kurularak, 18 Mayıs 2018 tarihinde Gazi Üniversitesinden aktarılan birimlerle kurulmuştur.
Gerçekleştirilen bu yeni düzenleme ile Gazi Üniversitesine bağlı olan Güzel Sanatlar Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi, Polatlı İlahiyat Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Turizm Fakültesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Tapu Kadastro Yüksekokulu, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı , Adalet Meslek Yüksekokulu, Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine bağlanmış ayrıca Yabancı Diller Yüksekokulu ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurulmuştur.
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Türkiye’nin ilk eğitim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesi bünyesinden doğmanın avantajını yaşamaktadır. 92 yıllık eğitim tecrübesinin verdiği güven ile faaliyetlerine devam eden eğitim-öğretim kurumumuz, aynı güçlü akademik kadrosu ve fiziki alt yapısı ile yoluna devam etmektedir.
Bünyesinde barındırdığı 9 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokul, 3 Yüksekokul ve 1 Konservatuar ile Türkiye’nin yapısal olarak en genç, nitelik olarak en deneyimli Yükseköğretim kurumlarından birisi olan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Başkentin altıncı devlet üniversitesi olarak Türk akademik hayatına önemli katkılar yapacaktır.


Burç

4 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 09:13

Topkapı sarayından esinlenmiş herhalde...

Ahmet Günen

4 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 23:23

Alıntı:
Topkapı sarayından esinlenmiş herhalde...


Doğru bir tespit.
(+)


Topkapı Sarayı Harem Dairesinin "Adalet Kulesi" nden esinlenilmiş.
(+)


*******************************************************

(+)


Topkapı Sarayı "Çinili Köşk'ten" esinlenilmiş.
(+)
Ahmet Günen

4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 00:11


(+)


Ahmet Günen

4 ay önce - Cum 04 Arl 2020, 22:38


(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA