Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mahmut11
3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 21:42
Menemen Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu


İzmir’de operasyon yapılan CHP’li belediyelerin arasına Menemen de eklendi. Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un CHP’de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinden sonra istifa etmesinin ardından, belediyeye yolsuzluk ve usulsüzlük operasyonu yapıldı. Aksoy dahil 25 kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Menemen Belediyesi'ne operasyon yaptı. Operasyonda CHP Genel Merkezi'nce ihraç istemi ile Yüksel Disiplin Kurulu'na sevk edilince partisinden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, Mali İşler Daire Başkanı Mustafa İlhan, Satın Alma Müdürü Teoman Tuna, muhasebe Müdürü Nagihan Karaca, Fen İşleri Müdürü Gazi Koşum, Şantiye Şefi Kenan Yasatürk ile bazı belediye personeli ve firma sahiplerinin de arasında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 29 kişiden adreslerinde bulunmayan 4 kişinin ise halen arandığı belirtildi. Öte yandan gözaltına alınan 25 kişi arasında, hurda firması sahibinin de olduğu öğrenilmişti. Firmanın, Çiğli ilçesindeki Ata Sanayi'de faaliyet gösteren işletme olduğu ortaya çıktı. Firma sahibi Z.T'nin de emniyetteki işlemlerinin sürdürüldüğü bildirildi.

KONUŞULUYORDU
Şüpheliler arasında bazı hurda firmaları sahiplerinin de bulunduğu bildirildi. Belediyenin hurda alım satımı konusundaki usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ilçede aylardır konuşuluyordu. Ahıhıdır Mahallesi Muhtarı Hızır Algür, "Sabah polisler geldiler. Çok kalabalıktı. Belediye binasından deliller toplayıp, gittiler. Ne olduğunu bilmiyoruz" dedi. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere İzmir Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürül-dü. Şüphelilere 'İhaleye fesat karıştırma', 'Resmi ve özel evrakta sahtecilik', 'Rüşvet', 'Zimmet', 'Terör propagandası yapma' ve 'Görevi kötü-ye kullanma' gibi konularda suçlamalar yöneltildi.

'PARALAR BUHAR OLMUŞ'
Soruşturmaya konu olduğu öne sürülen usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının toplamının 50 milyon lirayı bulduğu hesaplanıyor. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik de geçen ayki bir açıklamasında "18 ay içerisinde halkımıza ait olan 50 milyon TL para yolsuzluklarla buhar olmuş, bu suça ortak olmak istemediği için Belediye Başkanı'nın faaliyet raporuna ret oyu veren CHP'li meclis üyesi Koray Atasoy zorla istifa ettirilmiştir" demişti.

AKSOY HAKKINDAKİ İDDİALARDAN BAZILARI
MENEMEN Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde kullanılmak üzere 45 aylığına 37 milyon bedelle 22 çöp kamyonu kiralandı. Araç kiralama ihalesi, iddialara göre araçlar teslim alındıktan 8 gün sonra ve normal koşullarda kamu ihale yasasının doğal afetlerde ve öngörüleme-yen durumlarda yürürlüğe soktuğu Kamu İhale Kanunu'nun 21/B maddesine göre hukuka aykırı bir şekilde yapıldığı öne sürülüyor

MENEMEN Belediyesi'ndeki 161 ton hurda, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ihalesiz olarak Makine Kimya Endüstri'ne ya da bu kurum adına hurda toplamaya yetkili şirkete verilmesi gere-kirken, iddiaya göre Aksoy'un kişisel borcunun ödenmesi karşılığında 21 tırla bir geri kazanım hurda şirketlerine bedelsiz verildi.

MENEMEN Sevgi Yolu Yenileme Projesi'nde yer döşemesi, aydınlatma, taş döşeme işçiliği, peyzaj malzemeleri alımına ilişkin işler ayrı ayrı ihalelerle, bu işlemleri denetlemeye yetkili N.A.B'nin ayrıca ortağı olduğu eşi C.B'nin firmasına verildi.

SERDAR Aksoy, kendisini belediye şirketi Meta-su A.Ş'de şirket müdürü yaparak aylık huzur hakkı adı altında 10 bin lira para aldı. Gazeteye yansıyan haberlerden sonra parayı Menemen Liseliler Derneği'ne bağış-ladığını beyan eden Başkan Aksoy'un bağış yapılmış gibi göstermek için geçmişe dönük makbuz kestirdiği öne sürüldü

MENEMEN Belediyesi'nce iddiaya göre ihalede usulsüzlük yapılarak 3.8 milyon liralık dezen-fektan alımı yapıldı. Dezenfektanları satan O.K. isimli kişinin verdiği adreste Güzelbahçe'de depo yerine iki katlı bir binanın bulunduğu ve aynı kişinin peyzaj çiçek tasarımı gibi işler yapan bir şirketin kurucusu olduğu da bazı internet sitelerinde yer aldı.

SERDAR Aksoy 19 Ocak 2020'de Menemen Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleşen CHP İlçe Kongresi'nde, "Biz Kızıldere'de öldürü-len Mahir'iz, Cirid'de Diyarbakır Cezaevi'nde ser verip sır vermeyen İbrahim'iz, 6 Mayıs 1972'de altındaki sehpayı kendisi itekleyip şehit düşen Deniz Gezmiş'iz..." şeklindeki söylemleri ile teröristleri yüceltip, propaganda yaptı.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?
Operasyonun ardından gözler bundan sonra ne olacağına çevrildi. Aksoy'un soruşturmanın selahiyeti açısından İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırabileceği de olasılıklar arasında. Bu durumda Meclis'te çoğunluğu elinde bulunduran CHP'nin belediye başkanvekili olarak kadın meclis üyesi Deniz Karakurt'u getireceği kulislerde konuşuluyor.

YENİ ASIRMenemen Belediyesi operasyonunda İYİ Parti ayrıntısı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile birlikte 29 kişinin gözaltına alınmasına neden olan soruşturma İYİ Parti’ye de sıçradı. Savcılık soruşturma kapsamında il başkan yardımcısı, meclis üyesi ve ilçe yöneticisini de gözaltına aldı.

Egedesonsöz'ün haberine göre, gözaltı listesinde, İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Y. ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Tarkan Fikret Ç. de yer aldı. Polis ayrı soruşturma kapsamında İYİ Parti Karabağlar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ç. ve babasını da gözaltına aldı. İYİ Partili isimlerin hurda satışı işiyle bağlantılı olduğu iddiasıyla soruşturmaya dahil edildiği öğrenildi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar hukuki süreci yakından takip ettiklerini söyledi. Kırkpınar, “Savcılığın hurda, dezenfektan alımı, çöp ihalesi gibi konuları kapsayan bir soruşturma yaptığını kamuoyuna yansıdığı kadarıyla biliyoruz. Biz parti olarak gözaltı işlemlerini herkes gibi duyduk. Hukuki süreci yakından takip ediyoruz. Savcılığa intikal etmiş bir konudur. Bundan sonra ne olur ne yapılır bilmiyoruz. Ticaret hayatında aktif olan insanların siyasi yaşamları da olunca buna daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Soruşturmanın yapıldığı belediye ile mal ve hizmet alımları konusunda bağlantısı olduğunu düşündüğümüz partililerimizle ilgili yürüyen sürecin sonucunu bekliyoruz” diye konuştu.

https://www.gozlemgazetesi.com/HaberDetay/212/113 ...ntisi.html

TUTUKLAMA TALEBİ
Aralarında Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da yer aldığı 18 şüphelinin sorgulaması sona erdi. Sanıklar tutuklama talebi ile Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.Canerizm
3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 21:51

MENEMEN BELEDİYESİ SAHTE ADRESLERE MİLYONLUK İHALE VERMEYE SON SÜRAT DEVAM EDİYORMENEMEN BELEDİYESİ BELEDİYE ARAÇLARINI HURDA DİYE NASIL SATTI ?MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY CHP MECLİS ÜYESİNİ TEHDİT EDİP İSTİFAYA ZORLADI MI?MENEMEN BELEDİYESİ YAPTIĞI ARABA İHALESİ'NDE NELER OLDU?MENEMEN BELEDİYESİ'NİN DEZENFAKTAN İHALESİNİ KAZANAN FİRMA NASIL DONDURMACI VE PİZZACI ÇIKTI?MENEMEN BELEDİYESİ'NİN YAPTIĞI BİLGİSAYAR İHALESİ'NİN KAZANAN FİRMASI NASIL SANDALYECİ ÇIKTI


Bu program'da kanıtlarıyla birlikte olayı gözden geçirmişler
Menemen Belediyesinde çalışan güvenlikçi akrabam var korana öncesinden beri işçilerin maaşını geç ödüyordu, khk lı kişileri belediye yönetiminede almıştı.

Öyle masum gibi duruyor başkan ama asıl gerçek yüzü hiç öyle değil


Ustura Faysal
3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 22:01

Gediiiizzz. Koş yetiş. senlik bir durum var burada. İyi Partililer de karışmış işin içine. Bu pirinci senden başkası ayıklayamaz

mahmut11
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 12:58

Menemen Belediye Başkanı Tutuklandı.

Selçukk06
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 15:01

18 ayda 50 milyon liralık vurguna imza atan CHP’li Serdar Aksoy ve ekibi tutuklandı, parti sözcülerinden açıklama halen gelmedi.
Hırsız vaaaaaaar hırsız vaaaaaaar

Selçukk06
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 15:49

Ye dayı ye haram zıkkım olsunMeteHan!
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 16:01

Silahlı sol örgütlerle ilişkisi dolayısıylada soruşturma geçirmişti.

Chp , hdp'den daha tehlikeli bir partidir.

Alıntı:
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'a terör soruşturması!

PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile iş birliği yapan CHP’de bu kez de Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a soruşturma açıldı. Menemen Başsavcılığı Aksoy hakkında THKP-C, Devrimci Yol, Devrimci Gençlik, MLKP, MKP, HKO, TKP/ML, TİKKO, KP/İÖ örgütlerinin propagandasını yapmak suçlamasıyla fezleke hazırladı.


https://www.yeniasir.com.tr/izmir/2020/06/28/mene ...rusturmasi


ANTEN31
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 18:19

Bunlar böyledir bakın görün bunların müritleri tek bir eleştiri yapacakmı bu forumda ortalıktan toz olacaklar.

Yakup

3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 18:37

Alıntı:Hizmetin yerine paralar ceplere gidiyor, hey massallah..


ANTEN31
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 18:45

Hırsızlar tutuklandısayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet