Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Gediz_001
6 ay önce - Çrş 07 Ekm 2020, 16:37

Alıntı:

Son 1 yılda 8 gökdelen tamamlanmış. 13'ü inşaat halinde. Ekonominin kötü olduğu bir tarafı göremiyorum. Dünyada 1 senede 8 gökdelenin açıldığı şehir sayısı sınırlıdır. Ekonomi çok iyi.

Evet çok iyi. Hatta uçuyor Amman nazar değmesin

Hamza Halit
6 ay önce - Prş 08 Ekm 2020, 13:07

Alıntı:
Bu sene 100 üstü 7 bina açılmış olacak
İkon
Varyant
Folkart incity a ve b
Dap a ve b
İstinye

Maşallah şu pandemi ortamında sektörün bu kadar işlek ve çalışır olması takdir edilesi. İzmir zorlasa çok yakında Ankara'yı geçecek.

sezgin91
6 ay önce - Prş 08 Ekm 2020, 14:27

İzmir'in bu gecekondu ve çarpık kentleşmeden gelen görüntü kirliliğini geri plana itecek tek şey gökdelen projeleridir, şehrin havasını değiştiriyor en azından, böylede olması lazım yoksa kentsel dönüşüm yetersiz.

salihhr
6 ay önce - Prş 08 Ekm 2020, 14:32

Ben yüksek yapılaşmaya şahsen karşıyım ama gökdelen olacaksa yatay bina yerlesimlerinin arasında siritacagina hepsinin belli bir bölgede olması daha güzel ve düzenli. Bu anlamda İzmir'deki gökdelenlerin hepsi Bayraklı tarafında düzenli ve bir arada oluyor olması güzel. Artık neredeyse hergun Bayraklı adliyesine gittiğim için bölgeyi yavaş yavaş öğrenmeye başladım orada boş arazi ve metruk fabrika vs. Fazla zamanla daha güzel olacak gibi. Sonuçta 5 yıl önce bu gökdelenlerin %70-80i yoktu bu da demek ki 5-10 yıl sonra 2'ye 3'e katlanacak. O bölge biraz daha toparlanıp düzenlenecek.

Tabi bu anlamda o bölgedeki yolların daha düzenli ve geniş olması lazım umarım imar planlarinda buna da dikkat ediyorlardır.

Geçen gün adliyeye giderken rastgele Folkart ikiz kulalerin fotoğrafını çekip siteye atmıştım beklediğimden çok ilgi görmüş anasayfaya falan çıkmış. Bundan sonrada bölgedeki binaların fotoğraflarını çekip ilgili başlıklara atacağım. Anlaşılan izmirliler burayı yakından takip ediyor.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7928104#7928104

Son olarak bende bölgeyi yeni yeni tanımaya başladığım için geçen birisine İzmir'in en yüksek binası hangisi diye sorduğumda kahverengi gökdelen demişti. Kastettiği gökdelen Ege Perla A biraz daha yüksekte inşa edildiği için Mistral ofisten biraz yüksek görülüyor bazı açılardan ama bu başlıkta öğrendim ki Mistral Ofis en yüksek binaymis. Bakalım bu unvanını kaç yıl koruyacak.

Alıntı:
İnşaatı Tamamlanan Projeler
1. Mistral Ofis(2017) - - - - - - - - - - - - - - 220m
2. Ege Perla A(2016) - - - - - - - - - - - - - - 210m
3. Folkart A(2014) - - - - - - - - - - - - - - - - 200m
4. Folkart B(2014) - - - - - - - - - - - - - - - - 200m
5. Point Bornova(-) - - - - - - - - - - - - - - - -197m
6. Mistral Konut(2017) - - - - - - - - - - - - -154m
7. Hilton İzmir(1991) - - - - - - - - - - - - - - 142m

Ben 91 İzmir doğumluyum kendimi bildim bileli İzmir'in en yüksek binası Hilton'du. Ama son 10 yılda İzmir'in çehresi gökdelen açısından çok değişti. Hilton 7. sıraya kadar gerilemiş.

cnk1470
6 ay önce - Prş 08 Ekm 2020, 17:17

Mahall bomonti 240m inşaa edilene kadar
Alıntı:
Bakalım bu unvanını kaç yıl koruyacak

Mustafa aydeniz
6 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 17:12

Alıntı:
Maşallah şu pandemi ortamında sektörün bu kadar işlek ve çalışır olması takdir edilesi. İzmir zorlasa çok yakında Ankara'yı geçecek.

Bir Ankaralı olarak İzmire imrenerek bakıyorum.

Hasannn_34
6 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 17:22

Mistral

taysen
5 ay önce - Prş 22 Ekm 2020, 17:47

1 Mahall Bomonti Izmir (under construction) 240 m
2 Mistral Office Tower (2017) 216 m
3 Folkart Tower A (2014) 200 m
4 Folkart Tower B (2015) 200 m
5 Point Bornova (2016) 193 m
6 Ege Perla Tower A (2016) 186 m
7 Mistral Residential Tower (2017) 154 m
8 Biva Tower (under construction) 151 m

**+150 m yapılar**

AnL_95
5 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 01:09

Gökdelen bölgesinin etrafındaki metruk evler işi bozuyor yalnız. Adalet Mahallesinde ikamet ediyorum kafamı camdan uzatsam metruk ev. Eskiden buralar o kadar şehirleşmemişti sırıtmıyordu şimdilerde çok sırıtıyor ama.

Manavkuyu-Mansuroğlu gibi mahallelerin Bornova Belediyesinden ve Adalet Mahallesinin Karşıyaka Belediyesinden ayrıldığı dönemden beri var bu sorun.

Yalnız şunu itiraf etmek gerekir ki arabayla geçerken bu Gökdelen bölgesi çok estetik gözüküyor. Ordaki metruk binalar, fabrikalar, gecekondular temizlendikçe daha estetik olacak.

Ayrıca bir bilgi Ege Perla ve Mistral Çınarlı Mahallesi Konak sınırları içersinde aynı şekilde Adliye'de. Hatta Adliye terör saldırısından sonra Konak'a bağlandı.

Şu İzmir Limanı silüeti bozuyor o da Çandarlıya taşınsa keşke de oraya Kalamış Marina tarzı bir Marina bölgeye zenginlik katacak güzel bir Avm restorantlar barlar sergi salonları ve parkurlar yapılsa

Tolgax35
5 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 14:32

arkas ve benzeri ağa babalar limanın taşınmasını istemiyor yalnız

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet