Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ORTADİREK
1 yıl önce - Pts 05 Ekm 2020, 03:01
Hyundai Araçlarından Memnun Musunuz?

Alıntı:
Hyundai Grubu (Hangıl 현대), Güney Kore'de 1947 yılında Chung Ju-Yung tarafından kurulan şirketler grubudur. İlk Hyundai firması inşaat şirketi olarak kurulmuştur. Hyundai, aralarında inşaat müteahhitliği, otomobil, gemi yapımı, sigortacılık, elektronik, lojistik de bulunan pek çok alanda etkinlik göstermektedir. Hyundai'nin tüm dünyadaki en iyi bilinen markası otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve dünyadaki 5. büyük otomobil üreticisi olan Hyundai Motor Şirketi'dir.

Grubun geçmişi 1940'ta Chung Ju Yung tarafından kurulan küçük bir tamir atölyesine dayanmaktadır. 1947'de kurulan Hyundai Engineering & Construction Company (HEC) Kore'nin savaş sonrası yeniden yapılanmasında kilit rol oynamış ve Grubun 60'lı ve 70'li yıllarda çelik, gemi yapımı, otomobil ve makine üretimi gibi değişik ağır sanayi sektörlerine girmesi için zemin oluşturmuştur.

1967'de Hyundai Motor Company'nin kurulması, grubun daha hassas teknolojiler gerektiren sanayi kollarına geçişini belirlemiştir. 1967'de kurulan Hyundai Motor Company bugün otomotiv üretiminde Kore'nin tartışılmaz lideri, dünyanın ise önde gelen otomotiv üreticilerindendir. Şirket 52.000'den fazla personeli ile Hyundai Grubu'nun temel taşlarından birini teşkil etmektedir. 1998 yılında Kia firmasının da satın alınması ile Hyundai, Kore otomotiv pazarının %70'ini ele geçirmiştir.

Hyundai Motor Company’nin Güney Kore’deki fabrikaları haricinde Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan’da da global üretim merkezleri bulunmaktadır. Hyundai Otomotiv Grubu, 2005 yılı sonundaki global satışları itibarıyla dünyanın en büyük 6’ncı otomotiv üreticisi konumunda bulunmaktadır ve 2010 yılı itibarıyla 5’inciliğe yükselmeyi hedeflemektedir.

Hyundai Motor Company'nin yılda 1,5 milyon adetlik üretim kapasitesine sahip Ulsan fabrikası, dünyanın kompleks halindeki en büyük otomotiv üretim tesisidir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Hyundai
https://www.hyundai.com/tr/tr
Hyundai son zamanlarda atılım içinde, fiyatına göre yeterli araçları var, ortadan bir tık yukarıda kalitede bir marka diyebiliriz.
2015 İ30 elite almıştım bir ara, 6-7 ay kullanmıştım, araçtan çok memnundum ama mecburiyetten sattık işte
Deneyimlerinizi ve çektiğiniz fotoğrafları paylaşınız lütfen

İ30’un efsane 2015-2016 kasası, kırmızı renk en tutulanı ve arananıdır, benimki de kırmızıydı

Artık efsaneleşmiş SUV’u TUSCON

ORTADİREK
1 yıl önce - Cum 06 Ksm 2020, 13:01

2021 Yeni Tucson
Komple yenilenmiş, tasarım göreceli, değişik olmuş ama ben pek beğenmedim.
Tucson’un o heybetli ön yüzünden eser kalmamış.
Koreli ve Japon firmaların zevksiz tasarımlarına alışığız zaten. Avrupalı firmalardan az biraz örnek alsınlar.

En son ORTADİREK tarafından Cum 06 Ksm 2020, 13:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mahmut11
1 yıl önce - Cum 06 Ksm 2020, 13:03

Fiyatlar anormal olduğu için, isterse at arabası olsun. Banane.

ORTADİREK
1 yıl önce - Cum 06 Ksm 2020, 13:56

Umut fakirin ekmeği
Artık insanımız için Clio, Egea gibi araçların bile ulaşılamadığı piyasada orta sınıf araçlar bile süper lüks araçmış gibi ulaşılamaz bir hale geldi

Hakan_ank89
1 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:23
Hyundai Kona EV, %100 Elektrikli

Dizel ve benzinli motorları ile hali hazırda Türkiye yollarında gördüğümüz Hyundai Kona, %100 elektrikli versiyonu ile de pazara dahil oldu. Şu an resmi olarak Türkiye'ye getirilmese de, paralel ithalat ile bu aracı yurt dışındaki satıcılardan %15 ÖTV ve ÖTV'li fiyattan %18 KDV ödeyerek ülkemize getirip kullanabiliyorsunuz.

Elektrikli Hyundai Kona'nın özelliklerine gelecek olursak:

- 64 kW batarya kapasitesi
- Batarya menzili 258 mil (415 km)
- 201 beygir gücünde (395 Nm tork üreten) elektrik motoru
- 0/100 km-sa hızlanma süresi 7.9 saniye
- Şarj süresi: Ev akımı ile 9 saat 35 dk
- Şarj süresi: Hızlı şarjın gücüne bağlı olarak 54 dk ila 75 dk arasında %80'e kadar doluyor
- Fiyatı donanım paketlerine göre 37.190 USD ile 45.400 USD arasında değişiyor (vergisiz, ABD fiyatı)

kaynak:
https://www.hyundaiusa.com/us/en/vehicles/kona-el ...pare-specs

Bu aracı ülkemize nakliye ücreti ödemeden, aracı komisyonu vermeden getirdiğimizi varsayarsak:

Araç fiyatı + %15 ÖTV ve ÖTV'li fiyat üzerinden %18 KDV ödememiz gerekiyor.

En boş paket için hesap:
37.190*1,15*1,18 = 50.466 USD
(USD/TL= 7.81 TL, 50.466*7,81 = 394.139 TL ülkemizdeki fiyatı)

En dolu paket için hesap:
45.400*1,15*1,18 = 61.607 USD
( USD/TL= 7.81 TL, 61.607*7,81 = 481.150 TL ülkemizdeki fiyatı)

Yukarıda da belirttiğim gibi bu rakamlara nakliye ücreti ve ithalatı yapacağımız firmaya ödeyeceğimiz komisyonlar dahil edilmemiştir. Ola ki Hyundai kendi getirirse zaten bu ek ücretleri bayi karı altında fazlasıyla alacaktır.

Yuvarlak hesap %100 elektrikli bir B-Segment Hyundai'ye binmek için 395 bin TL ile 480 bin TL ücret ödememiz gerekiyor.

En son Hakan_ank89 tarafından Pzr 29 Ksm 2020, 15:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mahmut11
1 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:27

O kadar para verdikten sonra elektrikli olmasının pek bir avantajı kalmıyor doğrusu.
Bir çuval para.

Hakan_ank89
1 yıl önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:32

Alıntı:
O kadar para verdikten sonra elektrikli olmasının pek bir avantajı kalmıyor doğrusu.
Bir çuval para.

Mahmut Bey maalesef haklısınız ancak, elektrikli otomobillerin fiyatları bu seviyelerde. Üstelik bu araç mesajımda da belirttiğim gibi B-segmenti.

Bu aracın C segment bir Corolla/Megane/Civic/Golf ya da D segment Passat/Insignia/Talissman seviyesinde olması durumunda bu rakamlar yaklaşık %40 ila %60 daha artacaktır.

Hyundai dünyada ilk kez bir modelin hem benzinli, hem dizel, hem de %100 elektrikli versiyonunu eş zamanlı olarak satan firma olarak tarihe geçmiş oldu. Mevcut kasa üzerinde çok ufak oynamalar yaparak aracı %100 elektrikli hale çevirdiler.

ORTADİREK
1 yıl önce - Sal 19 Oca 2021, 17:46

2021 Hyundai Tucson Türkçe incelemesi, komple yenilemişler.
Hyundai, elinde kalan 2020 model Tucsonları satmak için büyük uğraş içinde

Kamillkaml
1 yıl önce - Sal 19 Oca 2021, 18:19

2020 Elantra var bende çok iyi yeni kasada Mart'ta geliyor ama cvt şanzıman olduğu için pek tercih etmedim ikinci el aldım

Abdullah Egemen
1 yıl önce - Sal 19 Oca 2021, 18:31

O Tucson..

Hollanda da 45 bin
Burada 445 bin..

Mesaj bu kadar..

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET