Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Köseoğlu
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 00:06
İstanbul Metrosu: M7 Mecidiyeköy-Kabataş Uzatma Hattı İnşaatı

Allah izin verirse 28 Ekimde Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu açılacak. Metronun Kabataş uzatmasına dair fotoğrafları ve mesajları buraya yazalım. Mümkünse aşağıdaki başlıkta bulunan Kabataş tarafındaki fotoğraf ve mesajları bu başlığa aktaralım

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=125558

KadirKavri
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 00:28

Mecidiyeköy - Kabataş başlığı var diye biliyorum ama konu hakkında yorumuma gelirsek,bu hattın 2021 yılı içinde açılması zor bence. Arkelojik kazılar ne halde bilmiyoruz. Test sürüşlerinde Daire Başkanı bir durak ismini söylemişti şu an hatırlamıyorum o durağı boş geçip Kabataş'a gidebiliriz en son böyle bir şey söylemişti ama tam hatırlamıyorum

Mustafa Köseoğlu
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 00:31

Alıntı:
Mecidiyeköy - Kabataş başlığı var diye biliyorum ama konu hakkında yorumuma gelirsek,bu hattın 2021 yılı içinde açılması zor bence. Arkelojik kazılar ne halde bilmiyoruz. Test sürüşlerinde Daire Başkanı bir durak ismini söylemişti şu an hatırlamıyorum o durağı boş geçip Kabataş'a gidebiliriz en son böyle bir şey söylemişti ama tam hatırlamıyorum

Şu sebepten başlığı açtım. Mevcut başlık hepten çorba olacaktı. Bir tarafta metro işleyişi. Öbür yandan inşaat. Bu mesajda belirttim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7924735#7924735

Bahsi geçen durağa gelince; Beşiktaş Merkez durağı. Belki ilk başta burası pas geçilir ve daha sonra açılır

KadirKavri
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 00:43

Alıntı:
Bahsi geçen durağa gelince; Beşiktaş Merkez durağı. Belki ilk başta burası pas geçilir ve daha sonra açılır

Fulhya Darphane - Yıldız - Kabataş istasyonlarında durum ne bilmiyoruz? Bu 3 istasyonda raylar döşendi mi bilmiyoruz?

Raylar döşenmediyse en az 1 ay ray döşeme işlemleri olur, teknik işlemler v.s bu 3 ayı bulur ondan sonra burada da bir 90 - 120 günlük deneme sürüsleri olması muhtemel. Ocak ayında başlasalar 2021 yılı için biraz zor açılma ihtimali

Sinan Bilgin
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 08:47

1 yil bu uzatma icin kabul edilebilir bir sure, insallah olur

Mehmet Gümüşçü
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 09:10

Ne yazık ki ben 2022 sonu 2023 başından önce beklemiyorum. Linkedin'de şantiye fotoğrafı vesaire arıyorum bir şey çıkmıyor karşıma çıksa ona göre bir tarih oluşacak kafamda.

brk33
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 09:24

Burası için parçalı açılış şart oldu. Fulya ve Yıldız istasyonları 1 yıla kadar rahat yetişir. Son 2 istasyon da ne zaman biterse artık. Aksi takdirde 2 istasyon boş yere beklemiş olacak.

Mehmet Kasım ASLAN
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 10:31

M7'nin ilk etabı 23 gün sonra açılınca, ilgi yoğunluğu bu bölüme kayacak gibi duruyor. İBB'nin pankartlara yazdığı 2021 sonuna kadar açılacak 5 hat arasında bu hat yok. En erken 2022'de açılacak ama o da parçalı olabilir. Belki de parçalı açılmasın diye 2022'ye atmış olabilirler. Beşiktaş'taki arkeolojik kazıları rahat bırakmak istiyor olabilirler. Mecidiyeköy'de makas olduğuna göre, 1 istasyon eklenebilir. Fulya istasyonu diğer yerleri bitmeden devreye alınabilir belki. Merak ettiğim konu ise, bu hat açılınca Kabataş'a kadar giden otobüsler, Beşiktaş'ta kesilecek mi? Bu durumda Kabataş'taki yoğunluk azalabilir ama Ada vapuru var??

em1nk
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 10:57

Bence en mantıklısı Beşiktaş'ı pas geçip açılmasıdır. M2 Vezneciler istasyonu gibi sonradan açılabilir.

Mehmet Kasım ASLAN
4 ay önce - Pts 05 Ekm 2020, 11:07

Mecidiyeköy-Kabataş bölümü aslında çok çok önemli bir hat. 3 tane merkezi yeri birbirine bağlıyor. Vapur iskeleleri ve fünikülerle de entegre olacağı için Beşiktaş-taksim yolculuklarına da faydalı olur. Beşiktaş'tan geçip Kabataş'ta sonlanan İETT'ler, geri çekilir mi acaba? 16 hat var.

22
22B
25E
26B
27E
27SE
29C
29D
41E
43R
58A
58N