Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sedces

2 yıl önce - Çrş 30 Eyl 2020, 01:43
Eskişehir - Sanat Sokağı, Hamam ve Hamam Müzesi, Kitabevi, Avlu Odunpazarı


Eskişehir'e bir ödül daha

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir turizminin kalbi konumunda olan Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde ‘Kentsel Gelişim Projesi’ kapsamında Sanat Sokağı, Hamam ve Hamam Müzesi, Kitabevi, Avlu Odunpazarı ve ticari komplekslerin çalışmaları devam ederken, Odunpazarı Bölgesi Öngörünüm Projesi Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı adına ödülü alan Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, gerçekleştirilen başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir’in Türkiye’nin örnek kentlerinden biri olduğunu belirterek, projede emeği geçenleri tebrik etti.

Odunpazarı Bölgesi’nde hayata geçirdiği projeler ile kent turizmine büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kentteki turist sayısını arttırmak ve Odunpazarı’nı cazibe merkezi haline getirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

‘Tarihi Odunpazarı Bölgesi Kentsel Gelişim Projesi’ kapsamında Sanat Sokağı, Hamam ve Hamam Müzesi, Kitabevi ve Avlu Odunpazarı’nda çalışmalar hızla devam ederken, bölgede hayata geçen ve çalışmalarında sona gelinen proje, Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Tescilli yapılar ile kurgulanarak şehre kazandırılacak ve bölgeyi atıl durumdan kurtararak cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacak bu önemli proje, Tarihi Kentler Birliği tarafından proje ödülüne layık görüldü.

Geleneksel yapı tekniklerinden ilham alınarak alanında uzman belediye ekiplerince hazırlanan projenin Odunpazarı’na daha da hareket katacağına inandığını ifade eden Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, İstanbul’da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği toplantısında ödülü Başkan Büyükerşen adına aldı. Bu tür örnek projeleri gördükçe Eskişehirli olmaktan bir kez daha gurur duyduklarını ifade eden Erdal Şanlı “Eskişehir’i Sayın Büyükerşen’den öncesi ve sonrası diye ikiye ayırabiliriz. 1999 öncesi sıradan bir Anadolu kenti olan Eskişehir, Başkan Büyükerşen’in vizyonuyla hayata geçirilen projeler ile bugün Türkiye’nin dört bir yanından turist çeken bir kent olmuştur. Büyükşehir Belediyemizin mimarları tarafından hazırlanan bu güzel proje de Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni daha da hareketlendirecektir. Proje tamamlanmadan böyle bir ödüle layık görülmesi de bizleri son derece gururlandırmıştır” diyerek Başkan Yılmaz Büyükerşen ve projede emeği geçen herkesi tebrik etti.

kaynak: eskisehirekspres. net
(+)

(+)

(+)

(+)


aliiiiiiiii
2 yıl önce - Çrş 30 Eyl 2020, 19:54

Burası şu Akarbaşı'ndan Yıldıztepe'ye dönen ışıkların orada değil mi? Ne ara açıldı?

ahmet2626
2 yıl önce - Çrş 30 Eyl 2020, 20:14

Evet orası ama daha açılmadı yapım aşamasında.

hasana23
1 yıl önce - Sal 14 Arl 2021, 22:26

Sanat Sokağı, Hamam ve Hamam Müzesi, Kitabevi, Avlu Odunpazarı
Projesi tamamlandı mı acaba?
Hamam müzesi tamlandi galiba.
Diğer proje ne aşamada acaba?


Murat cyln
5 ay önce - Pts 24 Ekm 2022, 11:58

Hamam Müzemiz 22/10/2022 Tarihinde açılmış.
http://www.anadolugazetesi.com/eskisehir-hamam-mu ...92652.html

Müzeler şehri Eskişehirin bir müzesi daha oldu.sayfa 1
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR