Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ege Eren
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:17
89. İzmir Enternasyonal Fuarı

Tunç Soyer twitter hesabından 89. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 9-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Fuar Akdeniz Temasında olacak ve pandemi kurallarının uygulanacğı söylendi

Gelişmeleri ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşırsanız sevinirim.

Ayhan
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:26

Çok gerekliydi.

Ersin_35
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:29

89. İzmir fuarı 1. Korona şenlikleri olur. Zaten içeriği boşaltılmış bir organizasyondu. 1 yıl yapılmasa çok bir kayıp olmazdı.

Anılcandar
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:30

Kurallara uyulduğu sürece bir problem görmüyorum . Yapılabilir. Gayet normal sokağa çıkma yasağı olsun istiyoruz ama olmuyor . Kimse de tepki vermiyor . Fuar açılacak diye mi tépki veriliyor. Gitmek istemeyenler oturur evinde bence .

Hamza Halit
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:30

Denizdeki koku problemini çözerek işe başlamak en faydalısı.

ccahit

6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:34

Yeni fuar alanındami yapılacak eski yerdemi?

Bana kalırsa eski fuar komple arberatum gibi botanik bir park olmalı lunapark vs oralara yakışmıyor...

Ege Eren
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:39

Bu yıl ziyaretçi olmadan fuar yapılmalı

mahmut11
6 ay önce - Sal 18 Ağu 2020, 23:42

Alıntı:

Mete ÖZTÜRK

6 ay önce - Çrş 19 Ağu 2020, 00:07

Ege Eren demiş ki:

kami suyutmaz
6 ay önce - Çrş 19 Ağu 2020, 23:47

Artık adı var kendi yok ..
Uluslararası özelliği hiç kalmadı,yöresel ürünlerin satıldığı(gıda ağırlıklı)panayır yer,ne döndü maalesef
Forumdaşların dediği gibi adı ne olursa olsun burayı topluma sürekli açmak lazım..

Disneyland örneği;1953 te USA da açılmış,K.Park 1933 de açılmış,şu andaki yapısına 2-3 senede ulaşmış,
1938 de alanı genişletilmiş,belkide dünya da ilk 1938 de paraşüt kulesi,mini tren,arkeoloji müzesi yapılmış..
Uzun yıllar150 den fazla ülke kendilerine özgün pavyonlarında ürünlerini sergilemiş dolasıyla ülkeye katkıda bulunmuşlardır(özellikle Pakistan,Hindistan,USA,USSR pavyonları unutulmazdır)
İzmir dışından binlerce insanın gelip görmek istediği fuar döneminde şehirde yatacak yer bulunmazdı,(o zamanlarda iş için İzmire geldiğimde Basmanede bir yerde nerdeyse 100 kişiyle beraber yer yatağında kalmıştım)
Ülkenin kalbi nerdeyse (20 ağustos-20 eylül arası)İzmirde atardı..
Şöyle düşünün;
-Haritada bile zor bulunan,bilinen ama merak edilen birçok ülkelerle ilgili gerçek ürünleri,görmek,
-O dönemde sanırım Anadoludan (hatta egeden) ilk lunaparkı, mini trenle ,gölde pedal çevirip,ördeklere yem atan,sonra lokma yiyen,bedava şıra içebilen çocuklar vardı..
-İçinde bir gölü ve gazinosu olan(ortası biraz lükstü) ama halk matinesinde hayal edemeyeceğniz kadar sanatçı izledim,
-Bundan öte binlerce kişinin gittiği yerlerde dönemin en ünlülerini cüzi bir bedellegörmek imkanı vardı.(sallamyayım ama taha sandalyede şimdiki parayla 25-30 tl gibiydi sanırım)
-Mogamboda Ümit Besen,Kübanada Ferdi Özbeğeni bir tık bedelle şansınız vardı
-Ebeveylerim yılda bir kez karşılarına çıkan bu güzel fırsatları,gerek kendilerince,gerekse bizler için burayı ziyaret etmek için mali yapıya sahipti çok şükür..
Allah onlardan razı olsun..

-Zamanı unutmadan, yoktan varedilen,kazlar yüzen bir göl,lunaparkı sözde olup(bununla ilgili sapık şeyler bu gün için maalesef)vs .
Ulaşımcılara;
Giderken sorun hiç olmadı,dönüşte hatırladığım kadarıyla her kapınının önünde sıra araçlar vardı
Buralara nasıl gelindiğinide bir bakmak lazım..
Yorum;Belediyenin yapmaya çalıştıkları abesle iştigaldir,

-

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet