Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2832

Şampiyon kim olur?
Alanyaspor 2.8%  2.8%  [15]
Beşiktaş 19.3%  19.3%  [105]
Erzurumspor 1.3%  1.3%  [7]
Rizespor 0.4%  0.4%  [2]
Sivasspor 6.1%  6.1%  [33]
Fatih Karagümrük 1.7%  1.7%  [9]
Fenerbahçe 23.3%  23.3%  [127]
Antalyaspor 0.7%  0.7%  [4]
Galatasaray 25.6%  25.6%  [139]
Gaziantep 0.6%  0.6%  [3]
Gençlerbirliği 1.1%  1.1%  [6]
Göztepe 0.7%  0.7%  [4]
Hatayspor 0.7%  0.7%  [4]
Kayserispor 1.1%  1.1%  [6]
Konyaspor 1.3%  1.3%  [7]
Kasımpaşa 0.6%  0.6%  [3]
Başakşehir 2.0%  2.0%  [11]
Ankaragücü 1.5%  1.5%  [8]
Trabzonspor 5.3%  5.3%  [29]
Malatyaspor 3.3%  3.3%  [18]
Denizlispor 0.7%  0.7%  [4]
Toplam Oy : 544

BJK 5106
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 02:23

Alıntı:
Fener twitter hesabı maç sonucunu paylaşmayarak şaibe uyandırdı. Yoksa mike mi yaptınız

Son anlarda Babacar, pardon Pelkas'ın net fırsatta atamadığı için belki de!

Düşmez kalkmaz bir Allah işte...

Bize geçen gün yaptıkları itham ve algının bedelini diğer sarılı rakip de öder elbet gün gelir!

Ancak yine de biz bunlarla mukabeleden uzak duralım mümkünse. Sadece sıcaklıktan mütevellit espirili gönderme içindi bu da zaten.

İşin ciddisine gelirsek, son anlardaki Thiam pozisyonunda penaltı verilebilirmiş.

Belki Thiam iyi bir vuruş imkanı bulamayacaktı yine, ancak yükselirken rakibe etkili bir basma ile destek alırsan bu nizami bir hamle olmaz. Dolayısıyla ceza sahasında da rakip yaparsa penaltı demek olur.

Buna mukabil Malataya'nın da bir penaltı beklentili pozisyonu olmuş.

Bunda da düz mantık bakılırsa penaltı denilebilir, ancak oyunun doğallığında elle oynama verilmesi çok münasip olmaz.

Bizim de ilk Alanya maçında rakip bu tarz (anlık ve kasıtsız kol temaslı) pozisyonda bu kez oynama kanaatiyle Alanya'ya penaltı verilmişti!

Sergen de, ondan önce biz de bunlara elle oynama demenin oyunun doğalını fazla kaybetme olduğunu ifade etmiştik mealen. Ancak yine de çok üzerinde durmayıp kabullenmiştik.

Bir diğer önemli hakem kararı da Ferdi Kadıoğlu'nun Adem Büyük'ün bilek bölgesine basmasını es geçmesi. Bu da Malatya aleyhine bir vaka.

Oyun olarak fazla birşey diyemeyeceğim, izlemedim zira, -miş -muşlu ifadelerden anlaşılacağı gibi.

Ancak genel manada Fenerbahçe'nin verimsiz oyunu da bilinen bir gerçek zaten.

Bu maçta rakipteki hatırı sayılır sayısallıkta eksikler de bir avantaj teşkil etmemiş işte.

Buna yönelik bir "Yakup komplosuna" da yarı espirili bir yorum yapmıştım.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8237128#8237128

ÖzgürZB

1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 02:27

Ya hadi bırakın ya!
32 maçtır hiçbir maç sonrası açıklama yapmauan, twitter'ini kapatmayan adamlar Beşiktaş maçı sonrası kampı neden BJK TESİSLERİNDE yaptığından tut, kalecinin golü neden yediğine kadar herşeyi savunmaya çalışmasından bir HATIR ŞİKESİ olduğu gayet net!...

Tescilli şikeci olmanızda, bu görüşü kuvvetlendiriyor...

BJK 5106
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 02:46

Siz de ödeyeceksiniz merak etme!

Adamlar şirket destekli kulüp sizin gibilerin itibar suikastine ve dolayısıyla marka/şirketsel zedelenmeye mahal vermemek adına kapatmıştır.

Oyuncular dah, sizinkiler dahil, cevap gönderim engeli veya sınırlaması yapmıyor mu?! Abuk subuk yorumlarla karşılaşmamak için.

Neyse, sizde niyet bozuk arkadaş kusura bakmayın hiç.

Geçen dediğim gibi de bu ülke futbolunun dağılışını hızlandıracak olan da sizlersiniz.

Üst yönetim kademelerinin kifayetsizlikleri zaten buna davetiye çıkarıyor, üstüne bunlarla iyice biter kurtuluruz hep beraber!

Zaten boşuna yazdık yüzlerce binlerce yapıcılık mesajını. Kimin umurunda ki ülke futbolunun düzelmesi ve "marka" olabilmesi. Anca dilde bunlar.

Yine defahatle dediğim gibi şu Şampiyonlar Ligi olayı ama organizasyonun evrilmesi ama UEFA'dan ayrı / müstakil hale kavuşması vesilesiyle bizim ülke takımları için yok olur da güzel güzel hırpalayıcı rekabetimize devam ederiz öyle!

Sonra da heyhat bir zamanlar biz de buralarda olabiliyorduk deyip dışarıdan izleyip hayıflanırız

Mustafa aydeniz1
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 07:51

Alıntı:
Mustafa Aydeniz Pelkas ile Babacar'ın pozisyonları aynı mı ?

Yunan sporcular her zaman elinden gelen mücadeleyi verir ama iyi oynar ama kötü ama şerefsizlik yapmaz.

Basketbolda da keza aynıdır

Bakın hemen nasıl da savunma moduna girdiniz, halbuki ben fenerli, GS li takliti yapmıştım Tarafsız bir insan iki pozisyonu da izlese %95 aynı olduğunu görür.

İki pozisyonda da 2 futbolcunun saniyelik zamanlama hatası var. Babacatin pozisyonunda babacar 1 saniye önde olsa daha rahat bir vuruş yapabilir ama geride kalıp topa neredeyse kayarak vuruyor ve top dışarı çıkıyor. Peklasta ise tam tersi pelkas bir saniye geride olsa topu daha rahat önünde görüp daha rahat bir vuruşla topu ağlara gönderebilir. Futbolu tarafsız izleyen ve biraz kafası çalışan bir insan böyle pozisyonların futbol icat edildiğinden beri kacabileceğini bilir,hatta daha basit daha kolay pozisyonlar bile kaçıyor. Demem o ki birilerini itham etmeden,iftira atmadan iki kere düşünün çünkü yanına kalır ama yarın a kalmaz.

Haldun Turan

1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 07:56

Biz tarafız ama

Yalnız emin ol bu forumda kendi takımımı yerden yere vuran yüzlerce mesajım var yıllardan beri hemde.

Ayrıca izlediğim her maçta gördüklerimi yazdım.

Kimseye yalakalık yapmak için yada şirin gözükmek için değil.

O yaşları çoktan aştık.

Bunu buranın üyeleri çok iyi biliyor.

Mesajımı alıntıladın bu yüzden bunu yazmak istedim.

Ustura Faysal
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:06

Bu saatten sonra Beşiktaş arayı açarak şampiyon olur artık.

TT Arenadaki maç sonrasında da turu atar 😅

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:44

Alıntı:
Ya hadi bırakın ya!
32 maçtır hiçbir maç sonrası açıklama yapmauan, twitter'ini kapatmayan adamlar Beşiktaş maçı sonrası kampı neden BJK TESİSLERİNDE yaptığından tut, kalecinin golü neden yediğine kadar herşeyi savunmaya çalışmasından bir HATIR ŞİKESİ olduğu gayet net!...

Tescilli şikeci olmanızda, bu görüşü kuvvetlendiriyor...

--Sürekli aynı şeyleri tekrar eder....
--Lafları ve seçtiği kelimeler aynıdır.
--Söylediklerinde doğruluk payı fazla bulunmaz
--Beyni gelişmediği için sürekli kendini tekrar eder
--Haklı değildir ama öyle olduğunu göstermek için uğraşıp durur
--Diğer üyeler tarafından sıkıcı görünmeye başlar.

Tipik bir sahalarda olmaması gereken olumsuz tarftar örneğini daha görüyorsunuz.

Aranızda uzman psikolog varsa inceleyebilirsiniz.

Ders olarak sunulabilir.

alperenfatih
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:48

Alıntı:

Bakın hemen nasıl da savunma moduna girdiniz, halbuki ben fenerli, GS li takliti yapmıştım Tarafsız bir insan iki pozisyonu da izlese %95 aynı olduğunu görür.

Tarafsız değil taraflı insanlar bunu diyebilir. %100 de bari %5'in ne günahı var!
Babacar ı sadece o pozisyon için değil maç içinde kullandığı frikikten tut, oyundan çıkışına kadar değerlendirdiğinde maça konsantre olmadığını, Gs ve Fb maçlarındaki hırsınının onda birinin olmadığını görürsün.

BJK 5106
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:49

Alıntı:
Bu saatten sonra Beşiktaş arayı açarak şampiyon olur artık.

Biz yine de temkini bırakmayalım.

Biz derken genel ve takım bireyleri dahil.

Onlar zaten daha profesyonel olurlar tabi.

Şimdiye dek olduğu gibi maç maç gitmeli.

Haftalar makul bir puan avantajı olarak azaldıkça hava denilen olay da belirginleşir zaten.

Hava derken de yanlış anlama olabilir, şampiyonluk havası muhabbeti vardır ya işte.

Yoksa bizde ve genel ahval itibariyle hava yapacak hal mi kaldı!

Şampiyon olunmuş mudur olunmuştur der dağılır gideriz! Belki bir iki sembolik kutlama bişeyler işte. Kısmet bakalım.

Ustura Faysal
1 hafta önce - Cum 09 Nis 2021, 08:52

Valla usta kimse kusura bakmasın, ben uzun zaman aradan sonra ilk kez o havaya girdim.

Ben bu saatten sonra lastik patlasa da, kamyon devrilse de şampiyonuz gözüyle bakıyorum artık.

İsteyen istediği kadar temkinli olabilir sorun yok.

Yanlış anlaşılmasın, Beşiktaş'a çok çok güvendiğimden değil, rakiplerde o iştah yok.

sayfa 2832
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET