Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Omera 21

7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 13:34
Diyarbakır Winstown AVM

50.000 m2 kapalı alanı ile
bildiğiniz tüm alışveriş
merkezlerinden farklı…

204 mağaza ile
kazananlar şehri,
yeni alışveriş merkezi

(+)

(+)

(+)

(+)

Inşaatı başlamıştır. Şehrimize hayırlısı olsun.

abdurrahim a
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 13:56
selamun aleykum

avm de istihdam alanıdır ama alış veriş için genel kitlenin ekonomik rahatlığı olmalı.ceylan avm forum avm felan kaç tane mağaza kapandı.bu avm yi yapacak şirket veya şirketlerin üretim tesisi kurması yararlı olurdu.

iş adamlarının bir araya geldiklerinde biribirlerini üretim tesisleri üzerine teşvik edici konuşmalar yapması lazım.

şuanki dönemde bahçeler parklar avmler insanlar için eğlenceli vakit geçirecek yerler olmaktan çıkmış sadece evdeki dört duvar yerine bunalımını kendimi dışarı atayım deyip zamanı eğlenme olarak değilde sadece geçirmek olarak değerlendirdikleri alanlar olmuş.insanların şimdi kesinlikle bahçe ve avm ye ihtiyacı yok.paraya ihtiyacı var.şu iş adamlarımız felan artık üretim tesisine yönelmesi lazım tamamiyle.ekonomik refah oluşursa insanlar eğlenecek yerlere zamanı boşa harcamak için değil eğlenmeye giderek ekonomiye katkı sağlayacak.

yani önce para sonra park bahçe piknik avm çarşı.

Omera 21

7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 14:11

Talep var ki yapılıyor kannatimce. Yoksa hiç bir yatırımcı kendini riske atmaz. Diğer avm mağaza kaynaklı kapanması bana göre. AVMleri küçük görmemek lazım 204 mağaza minimum %90 doluluk oranı ile açıldı diyelim bu da 190 mağaza VS yapar her mağazanın ortalama çalışan sayısı 4 desek 800 yakın kişi demek. Bunun dolaylı etkisi düşünürsek rakam 2000 buluyor. Fabrika eşdeğer neredeyse
Abdurrahim hocam bunun konsepti farklı olacak ve Halihazırda çevresinde 3 plaza inşaatı var 1 tane daha yapılacak aldığım duyumlara göre gene oraya yakın fitnes salonu cadde konsepti ile dükkanlar ve düğün salonları olacak şekilde kompleks şeklinde bir yatırım daha yapılacak o bölgeye

abdurrahim a
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 15:18
selamun aleykum

üstad bi çok mağaza personeliyle konuşmuşluğum var çoğu diyor kuru kalabalık.parklara bahçelere kahvehanelere bakıyorsun tıklım tıklım.gerçekten eğlenerek gitmek vardır birde boşluğa düşmekten dolayı gitmek vardır.benim kasdettiğim bu.

avm ye talep nüfusun geneline baksan yüzde 10 olsun ama fabrikalar kurulsun bi aileden enaz iki kişi çalışabilsin diye düşünenler yüzde 90 dır.

avm de istihdam sağlar ama döngüsü düşük olur.para olacak ki avmye talep yüksek olsun.avm yi ayakta tutacak şey müşteridir müşteriyi avmye götürecek şey paradır.paranın suyu çekildikçe çekiliyor böyle giderse iyi olmaz maddi hayatlar.

ama fabrika öyle değil fabrika istihdam sağlamanın yanında döngüye katkıda bulunuyor.
şöyle örnek vereyim.bi köy düşün kahvehanesi var lokantası var ama o köyde yeteri kadar tarım ve hayvancılık yok.kahvehaneye lokantaya tarım veya hayvancılık yapan adam eğlenerek gidiyor ama yapmayan boşluğa düşmüş sırf zaman harcamak için gidiyor.o tarım ve hayvancılığı yapanlar yapmasa lokanta kahvehane sabahtan akşama kadar sayısı artsın kısa süre sonra kapanır.ama köyde ki tarım hayvancılık yapma sayısı arttıkça köydeki lokanta ve kahvehane sayısıda artar insanlar boşluğa düştüğü için değil eğlenmek için gider.

Omera 21

7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 15:25

Haklısın abdurrahim hocam. Lakin elimde olan bir şey değil. Keşke olsaydı senin hatırın için fabrika açardım
sonuçta bu da bir yatırım olumsuz düşünmemek lazım. Kent dinamiği açısından iyi olacak.
Hayırlısı olsun tekrardan

abdurrahim a
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 15:59
selamun aleykum

inşallah üstad inşallah yakın zamanda sanayyi şehri denildiğinde ilk akla gelen illerden biri diyarbakır olur.

dilbixwin
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 16:00

Alışveriş potansiyeli yüksek olan şehirlerin eninde sonunda bir noktada ürünlere talep artışından dolayı üretim kapasitesi de artmaya başlıyor. bunu unutmayalım. Dolaylı olarak da olsa AVM'ler in uzun vadede üretime de katkıları var. Ayrıca her bir AVM'de neredeyse bir fabrikada çalışan kişi kadar kişi çalışıyor.

taygun21
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 16:15

Ömer mevkisi nerde ?

En son taygun21 tarafından Cum 10 Tem 2020, 19:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

abdurrahim a
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 16:45
selamun aleykum

üretime katkısı var var ama üretim diyarbakır dışındaki illerde oluyor.sanayii burda olsun avmlerin en krallarıda burda yapılsın sorun yok.ama bursa kocaeli istanbul izmir felan filan hep oralarda yatırım olsun burada ise bahçe park avm olsun durumu sürdüğü müddetçe burdaki halkın cebinden para çıkar istanbuldaki üreticinin bursadaki üreticinin cebine girer.

Nigahbanı
7 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 17:04

Konumu belirtebilir misiniz?

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET