Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13

Kayısıda Lezzet Savaşları Elazığ mı, Mersin mi, Malatya mı?
Elazığ 26.1%  26.1%  [42]
Mersin 22.4%  22.4%  [36]
Malatya 51.6%  51.6%  [83]
Toplam Oy : 161

AhmetDemir

1 ay önce - Sal 26 May 2020, 21:46

Bizim millet her zaman boyle kimse yogurdum eşki demez...

Başlığı acan arkadas ortada yok millet bir birine düşmüş butun derdimiz kayisi olmus

serkan33

1 ay önce - Prş 28 May 2020, 15:02

(+)

alperenfatih
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 16:59

Melih Kaplan4 demiş ki:
Alıntı:
Malatya Kayisisi genellikle Kuru Kayisi ihracatindan kullanilir.

Bu yuzden yas satilan kayisilarin cogu Malatya kayisisi degil Mersin kayisisi dır.

Bunun nedeni ticari olarak daha fazla gelir getirmesi. Yoksa sofralık değil diye birşey yok.
Alıntı:

Igdir kayisisi da iri tatlidir. Ermenistana yakin olmasi Igdir in da kayisi diyari olmasini sagladi.
Elazig ise Malatya ya komsu olmasindan dolayi kayisi uretimi var. Onun disinda pek bir ozelligi yok.

Bitkilerin veya hayvanların bizim çizdiğimiz sınırlara veya milliyetlere göre dağıldığını veya yetiştiğini mı sanıyorsun. Ne demek istediğini anlamadım, çok mantıksız bir yorumlama olmuş.

+Muhammed
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 22:39

Bunun Malatya kayısısı olmadığını 10 metreden anlarım.

(+)

yusufyuşa23
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 22:41

Alıntı:
Bunun Malatya kayısısı olmadığını 10 metreden anlarım.

Benim gözler iyidir. 100 metreden okuyabiliyorum

+Muhammed
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:34

Alıntı:
Benim gözler iyidir. 100 metreden okuyabiliyorum

"İnce"yi anlayabilenle muhabbette devam edebilirim.

Emir ERTEN

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 02:14

Başlığa yazmakla iyi hatırlattınız. Yarın pazara gidip bir kilo Mut kayısısı alayım bari.

Kayısıları içi derin kaseme katıp balkondan palmiyelere bakarak yiyebilirim.

Biraz önce Malatyalı bir dostumla telefonla görüştüm. Mersin'i çok özlediğini ve haziran sonlarında buraya gelip deniz manzarası eşliğinde kayısı yiyeceğini söyledi. Ben de buyur ettim. Beraber yeriz dedim.

Bipo33

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 02:20

Çok fenasın Emirrr

Bipo33

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 04:08

Gelseyregell Karacaoglan diyarı Mut'umuzu...

Bir rivayete gore, Karacaoglan, eserlerini yaparkene, muhakkak, bir dibi derin cukur tabagi agzina kadar Mut kayisisi ile doldurur ilhamini cagrirmis..

+Muhammed
1 ay önce - Pzr 31 May 2020, 00:11

Alıntı:
Başlığa yazmakla iyi hatırlattınız. Yarın pazara gidip bir kilo Mut kayısısı alayım bari.

Kayısıları içi derin kaseme katıp balkondan palmiyelere bakarak yiyebilirim.

Biraz önce Malatyalı bir dostumla telefonla görüştüm. Mersin'i çok özlediğini ve haziran sonlarında buraya gelip deniz manzarası eşliğinde kayısı yiyeceğini söyledi. Ben de buyur ettim. Beraber yeriz dedim.

Masajı yazmakla iyi hatırlattınız. Hemen yanımdaki yeni kaysı çağlalarını, kahverengi gün kurularını, altın sarısı mişmişleri, aldım masaya... açtım hanımköyün manzaralarını...

Aldım karşıma hayat arkadaşımı... " bunlar önünde bide tadı damaktaki sofralık mevsimlik Malatya kayısısı var....de hele şimdi senin memleketin Mersinde yetişen kayısı mı bu mu" sordum.

"Güldürme insanı, kim gerdi seni, versin adresi göndeririz bir kaç kilo Malatyadan mevsiminde lezzet abidesi" dedi

biz bakiyesine, siz çıkın kerevetine.

sayfa 13
« önceki   123 ... 1213141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET