Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Yiğitler
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 01:07

Umalım kentimizin yöneticileri bu konuyu kentin menfaatine uygun bir çözüm noktasına getirmeleri.

arbas
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:16

konu meydan açmaksa öncelik bendensin pideli köftenin karşısındaki dükkanlar tamamen temizlenip Kapalıçarşı girişi temizlensin harika alan elde edilip bursa ya kazandırılır.

süleymanKS

2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:28

Kimse şehrin böyle bir noktasındaki arsadan vazgeçmez.

O arsanın değeri çok yüksek. Sadece bu arsayı teminat göstermek bile birçok kapıyı açar.

Kimse bir meydan için bu maddi değerden vazgeçmez.

Diyanet de olsa başka bir vakıf, şirket, kişi, kurum yada dernek de olsa vazgeçmez.

süleymanKS

2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:45

Diyanet vakfı sanırım sırf boş kalıp da kimse gözünü dikmesin diye bu arsaya alelacele bir proje üretip bina yapmak istiyor. Dediğim gibi üstündeki yapı değil altındaki asra değerli. Medyana hibe etmek kimsenin harcı değil.

UfukRaifoğlu
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:49

İstanbul yolundaki müftülük binasının arsası kimindi?

Cüneyt5316

2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:52

Alıntı:
İstanbul yolundaki müftülük binasının arsası kimindi?

İlk sayfada Berktuğ beyin yaptığı alıntıya bakılırsa;

Alıntı:
Sorduğumuzda Altepe de şunu söyledi:
“Müftülüğe o tarihte 16 dönüme yakın yer verdik. Hatta, ‘Bursa’ya yakışır’ diye en iyi yerimizi verdik, inşaata da yardımcı olduk. Buna karşılık eski binanın yerini meydana bırakacaklardı. Şimdi vazgeçtiklerini duyuyorum.”

Beledinin diye anladım ben. Belediyeden istanbul yolundaki arsa ile takas yapıldığı belirtiliyor.

UfukRaifoğlu
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 12:55

Alıntı:
Beledinin diye anladım ben. Belediyeden istanbul yolundaki arsa ile takas yapıldığı belirtiliyor

Nasıl bir takas o zaman bu.
Oraya geçtiyse diyanet buradaki arasından da feragat edecek. Hem oraya geçecek hemde buradaki hakkından vazgeçmeyecek böyle bir şey olabilir mi?
Ayrıca eski müftülük arsası değerli vs ama yeni müftülük binasının olduğu arazinin değerinin farkında mısınız?
Bundan 10-15 sene önce olsa çok değerli bir arazi değil derdim ama şuan hele ki yanına Adliye yapıldıktan sonra orası 5 tane Şehreküstündeki araziden satın alır.

Cüneyt5316

2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 13:03

Şehreküstündeki yerin vakıf yeri olduğundan ve belediye yeni arazi tahsis etmesi ve inşaata yardımcı olmasıyla gözü açılan diyanet tekrar eski araziyi de değerlendirme çabasında zannedersem. Tabiki kendi malı istediğini yapabilir lakin amaç toplum yararına uygun şeyler yapmak değilmidir? Dini bir lokasyon gerçekleştirilmesinden şikayetçi değiliz kesinlikle lakin bu hizmet farklı bir konumda da gerçekleştirilebilir.

borayeter
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 13:30

Diyanet vakfı meydan konusunda sıkıntı çeken Bursa'ya mülkünü tahsis etse ne olur sanki ? Başka bir mekanda da o hizmetleri verebilir.Halkın gözünde daha çok kıymet görürler sanırım buna ihtiyaç duymuyorlar.Top şimdi Osmangazi Belediyesinde,tutumu çok önemli.

mhozcilenk
2 ay önce - Çrş 06 May 2020, 14:14

Aynı durum İstanbul'da olsaydı nasıl bir sonuca varılırdı çok merak ediyorum

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet