Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tuncer HALICI

13 yıl önce - Pts 27 Hzr 2005, 10:31
[İST-B1.18] - İstanbul Şehirhatları Vapurları - Fikirler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Bugünkü Hürriyet'te Fatih ALTAYLI köşesinden....

Ben de diyorum ki: "Istanbul`un vazgeçilemiyecek bir parçası olan o güzelim vapurlarımızı ve cam bardağımızı geri ver"

Burç

13 yıl önce - Pts 27 Hzr 2005, 12:00

o cam bardakların nasıl yıkandığını gördükten sonra kimsenin cam bardak
tercih edeceğini sanmıyorum.

cem karabulut
13 yıl önce - Çrş 29 Hzr 2005, 11:18

Merhabalar
Cam bardaklar kirliydi falan ama vapura binmenin olayı buydu. Adalara karsi ince belli bardakda demli cay.....maalesef butun guzel hatiralari yok ediyorlar...

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 01 Tem 2005, 22:03

Belediyeye geçen kantin işletmeciliği, bazı şeylerin daha sık konrtolünü getirecektir beraberinde... Temizlik, intizam, hız vs... bazı şeyler yoluna girecektir mutlaka. Aksi taktirde; "eski işletmecilerin elinden neden aldınız bu işi?" şeklinde bir kamuoyu oluşmasına sebebiyet vereceklerinin bilincindedirler mutlaka...

Her iki mesajın birlikte sentezini yaparak; "Tertemiz yıkanmış, pırıl pırıl ince belli berrak cam bardaklarda çay servisi yapılmasını" dilesek... Böylece hem herkes memnun olur, hem de insanlar yüzyıllık bir zevkten mahrum kalmazlar...

Akın KURTOĞLU

Ali Melih Atafırat

13 yıl önce - Cmt 02 Tem 2005, 01:25

Akın bey'in yazdıkları çok doğru. Bursa'lı olarak en çok Eskihisar-Topcular araba vapurlarını kullanıyorum. Senelerdir küçük bir çay bardağına 1,5 YTL istendiğinden çay içemez olmuştum. Resmen kazıklanıyorduk. Geçen hafta ilk defa yeni büfeden çay içtim. 50 kuruş'tu ve güzeldi. Tabii bunlar bizi ne zaman kazıklamaya başlayacaklar bilmiyorum. Ama şimdilik uygun görünüyor.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 02 Tem 2005, 01:53

Ali Bey'in dediği gibi, fiyatlar hem çok pahalıydı, hem de bardaklar nedense tam dolu olmazdı, bazılarında olay iyice abartılır ve Topçular hattında, kimi zaman bardağın neredeyse yarısı dolu olurdu (anlaşılan büfeciler, meşhur; "bardağın yarısı doludur" iyimserlik felsefesini benimsemişlerdi!) Ama, bardağın yarıya yakını boş olduğu için (biz de burada; kötümserlik felsefesini uygulamaya kalktığımızda) yarı ücret vermeye yeltenmeyi düşün(e)mezdik bile...

Akın KURTOĞLU

mordehay kohen

13 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 21:15

bence kanun tasarısı çıkartmak lazim vapurun bacasındaki logo kattiyen değişmez hangi
kuruluşa ait olursa olsun tabiki özel sektörü kastetmiyorum kamu kuruluşlarından
bahsediyorum CIFT CAPA AY YILDIZ DEGISMEZ ama bu kanunu kim getirecekki TBMM ne
kimin umurundaki herkez kendi çikarında

-ALPER-

13 yıl önce - Sal 05 Tem 2005, 17:21

Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne verildikten sonra ismi ATATÜRK olarak değiştirilen, İstanbul'da çalışırken ismi RUMELİ FENERİ olan vapur 2 Temmuz 2005 de Heybeliada İskelesi'nde.

Atatürk isimli vapur acaba neden Heybeliada İskelesi'nde? Sanırım Haziran ayının başında da Büyükada'da görmüştüm bu vapuru.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Sal 05 Tem 2005, 17:51

Atatürk Vapuru Heybeliada'ya Kocaeli'den bir sendikanın pikniği için gelmişti. Zannediyorum vapur o gün için kiralanmıştı.

mordehay kohen

13 yıl önce - Sal 05 Tem 2005, 21:07

vapurun ismi değişmiş ulu önder atatürk olmuş güzel şey ama bacasindaki logo amblem
değişmesimi lazımdı ne luzum vardı değiştirmeye ta 1912 senesinden beri kullanan göze hoş
bir logo bakarsınız bir kaç sene sonra yunuslar gelir gözümüzün önüne

sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM