Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

En Başarılı Bakan Sizce Kim? Neden
Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Fuat Oktay 0.0%  0.0%  [0]
Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül 2.5%  2.5%  [3]
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk 0.8%  0.8%  [1]
Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum 0.8%  0.8%  [1]
Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu 4.2%  4.2%  [5]
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı : Fatih Dönmez 0.8%  0.8%  [1]
Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu 0.0%  0.0%  [0]
Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak 3.4%  3.4%  [4]
İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu 43.2%  43.2%  [51]
Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy 0.0%  0.0%  [0]
Milli Eğitim Bakanı: Prof. Dr. Ziya Selçuk 5.9%  5.9%  [7]
Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar 4.2%  4.2%  [5]
Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca 27.1%  27.1%  [32]
Sanayi ve Kalkınma Bakanı: Mustafa Varank 3.4%  3.4%  [4]
Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli 0.8%  0.8%  [1]
Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan 0.8%  0.8%  [1]
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Cahit Turan 1.7%  1.7%  [2]
Toplam Oy : 118

Cemalim7
2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 20:47

Başarılı bir bakan yok, ne yazık ki. Hiçbiri diye bir seçenek de olmalıydı. Arkadaşa katılıyorum.

Yavuz Sinop

2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 21:10

Alıntı:
Başarılı bir bakan yok, ne yazık ki. Hiçbiri diye bir seçenek de olmalıydı. Arkadaşa katılıyorum.
burda Bakanlar başarılımı değilmi diye sorulmuyor hangi Bakan daha başarılı diye soruluyor onun için hiçbiri seçeneği yok.
Eğer bunu öğrenmek istiyorsanız ilgili bir başlığı siz açın.

Cemalim7
2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 21:43

Alıntı:
burda Bakanlar başarılımı değilmi diye sorulmuyor hangi Bakan daha başarılı diye soruluyor onun için hiçbiri seçeneği yok.
Eğer bunu öğrenmek istiyorsanız ilgili bir başlığı siz açın.

Yavuz bey tabi öyledir ama dediğinizi yapmak için 17 farklı başlık açmak gerekir. Burada bu konuyu da aradan çıkarabilirdik. Hem de yürütmeyi güven oyuna tabi tutardık. Ama tabi eklenemiyorsa sorun değil artık.

MeteHan!
2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 22:57

Tabiki Süleyman reis

nedimussoy

1 ay önce - Cmt 04 Nis 2020, 14:05

Ahmet Hakan bugün Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, corona virüs salgını ve ekonomi yönetiminin aldığı önlemleri değerlendirdi. Ahmet Hakan'ın yazısının, 'Berat Albayrak'ın hakkını teslim etmemiz gerekir' başlıklı bölümü şöyle:

Küresel ekonomi ve finans piyasaları, virüs nedeniyle her gün biraz daha büyüyen belirsizliğe doğru ilerlerken...

Türkiye’de piyasalarda büyük bir panik ya da büyük bir kriz yaşanmıyorsa bunda ekonomi yönetiminin payı var.

Dikkatle izliyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim:

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu virüs işini, ta en baştan çok ama çok ciddiye aldı. Virüsün tüm dünyayı evlere kapatacağı henüz belirginleşmemişken aksiyon planını adım adım devreye soktu.

Türkiye’de ilk korona vakasının ortaya çıkmasıyla birlikte Berat Albayrak, tam anlamıyla korona mesaisine başladı. Evindeki vatandaştan çalışanlara, iş dünyasından kamu kuruluşlarına, bankalardan çiftçilere, esnaftan turizmcilere... Her kesim için birbiri ardına tedbirler aldı ve açıkladı.

Piyasalara bakıyorum:
Sakin. Panik havası yok. Sükûnetli bir bekleyiş var.

Bunda ekonomi yönetiminin itimat telkin eden tutumunun etkisi büyük...

Hatırlayalım:
2000’lerin başlarında en küçük bir siyasi krizde uçan faizler, bugün kanat bile çırpmıyor. Bırakın faiz arttırmayı, Merkez Bankası daha geçen gün faiz indirdi.

Bu dönemde en büyük sorun çalışanların işlerini kaybetmesi...

Berat Albayrak, bu konuda çok önemli bir adım attı.

Ve ilk günden itibaren hep şu mesajı verdi:
“Firmalarımız çalışanlarını işten çıkarmasın ya da ücretsiz izne çıkarmasın. Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvursun. Böylece vatandaşlarımızın maaş almaya devam etmesini sağlayalım.”

Berat Albayrak’ın süreç yönetimine baktığımda ise gördüklerim şunlar:

İletişim kanalını sürekli açık tutmaya özen gösteriyor. Twitter’ı çok iyi kullanıyor. Sıkıntılı durumlara anında müdahale ediyor. Mesajlarını sosyal medya üzerinden veriyor. Süreçten etkilenen kesimleri, yavaşlayan sektörleri, nakit akışında oluşabilecek sorunları günü gününe takip ediyor. Bu arada küresel ekonomilerde yaşananları da sıkı takip altında tutuyor.

Virüsün ekonomiyi olumsuz yönde etkileyeceğini hepimiz biliyoruz. Önemli olan süreçten en az olumsuz etkilenerek çıkmak. Albayrak yönetimi bu anlamda iyi başladı, iyi götürüyor ve umarım iyi neticelendirir.

CNN Türk

Ahmet Okkalı
1 hafta önce - Cmt 16 May 2020, 16:33

Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül : 6,5 PUAN

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı: Zehra Zümrüt Selçuk : 3,5 PUAN

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Murat Kurum : 6,5 PUAN

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu : 9 PUAN

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı : Fatih Dönmez : 7,5 PUAN

Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Kasapoğlu : 7 PUAN

Hazine ve Maliye Bakanı: Berat Albayrak : 4 PUAN

İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu : 9 PUAN

Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Ersoy : 5 PUAN

Milli Eğitim Bakanı: Prof. Dr. Ziya Selçuk : 7 PUAN

Milli Savunma Bakanı: Hulusi Akar : 9 PUAN

Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca : 9 PUAN

Sanayi ve Kalkınma Bakanı: Mustafa Varank : 8,5 PUAN

Tarım ve Orman Bakanı: Bekir Pakdemirli : 7 PUAN

Ticaret Bakanı: Ruhsar Pekcan : 7 PUAN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı : Adil Karaismailoğlu:
Çok hızlı başladı. İyi bir başlangıç yaptı. Bence bu yaza damga vurabilir.

pavyon osman
23 saat önce - 19:50 (dün)

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmayı planladığı yurt gezisinden sonra kabinede revizyona gideceğini iddia etti. Buna göre, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapılacak; Berat Albayrak Dışişleri Bakanı olacak.Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'a göre Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım'a,diğerleri Soylu'ya bağlanıyor.Özkiraz'ın iddiasına göre Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan'a bağlı olacak.Yerine Adnan Bali konuşuluyor.İçişlerine ise Süleyman Soylu ile aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor.

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET