Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Burç

8 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 00:31

Yukarda fotoğraflarını koyduğum Yalova-Pendik seferine hareketten 15 dakika
önce gişeden bilet alarak bindim. Yer ayırtmak zorunlu değil.

tarkan arslan

8 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 12:20

sevgili burç hafta sonu cuma ve pazar günleri yoğunluktan dolayı önceden rezarvasyon yaptırmanız daha iyi olur normal günlerde pek problem olmuyor

deryadogan
8 yıl önce - Cum 26 May 2006, 12:00

Ido'nun internet sitesine epeyden beri ulasılamıyor.
Bizim tuhaf internet baglantımızdanmı kaynaklanıyor anlamadım(Bazı siteleri açmaz da) Ido'ya telefonla bildirdim ama telefondaki müşteri hizmetleri konudan habersiz.Sebebini bilen varsa paylaşırmı?Merak ettim.Teşekkürler.

Mehmet BERBER
8 yıl önce - Cum 26 May 2006, 12:07

www.ido.com.tr  adresi benim bilgisayarımda bugün itibari ile rahatlıkla açılabiliyor. Fakat bazı günler aşırı yavaş çalıştığına ben de şahit olmuştum.
Bazı internet sitelerine ulaşmakta zorluk çekiyorsanız bunun sebebi proxy ya da DNS ayarlarınız olabilir. 193.192.98.8, 212.156.4.4 ve 212.156.4.20 nolu DNS adreslerini kullanmanızı tavsiye ederim(Not:Bu adresler Türk Telekom ADSL bağlantıları içindir!)

Kamil Büke
8 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 09:20

Maltepe'de IDO iskelesi yapıldığını gördüm. Maltepe ve çevresi Minibüslerden kısmen kurtulur , deniz ulaşımının nimetlerinden yararlanır bu şekilde.
Maltepe'den IDO hangi güzargahlara sefer yapmayı planlıyor? Bostancı'nın bazı hatları buraya mı alınacak? Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Benim düşüncem ;

* Maltepe - Eminönü ,
* Maltepe - Beşiktaş ,
* Maltepe - Kadıköy - Bakırköy

hatları iş yapar.

Bakırköy Belediye Başkanı Sn.Ateş Ünal Erzen'in  güzel bir projesi vardı. Atatürk Hava Limanına kadar su kanalı vasıtası ile ulaşmak.

Rüyası bile güzel bir proje. Maltepe'den Atatürk Hava Limanına IDO ile gitmek!
Belki bir gün olur

Saygılarımla

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pzr 28 May 2006, 14:42

Alıntı:
Maltepe'den IDO hangi güzargahlara sefer yapmayı planlıyor? Bostancı'nın bazı hatları buraya mı alınacak? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Tahminime göre; "Pendik-Kartal-Bostancı-Kabataş-Eminönü" denizotobüsü hattının uğraklarından birisi olacaktır ilk aşamada. Pendik'ten kalkarak kıyı kıyı giden ve sahilin yolcularını sabah-akşam toplayıp dağıtan hattın, arada geçerken uğrayacağı bir ara iskele olacak anlaşılan. Yaz tarifesinde Adalar bağlantılı; "Kartal-Adalar-Bostancı" U hattının uğraklarından birisi de olabilir.

Akın KURTOĞLU

Kamil Büke
8 yıl önce - Pts 29 May 2006, 17:33

Alıntı:
Pendik'ten kalkarak kıyı kıyı giden ve sahilin yolcularını sabah-akşam toplayıp dağıtan hattın, arada geçerken uğrayacağı bir ara iskele olacak anlaşılan

Ara durak olacak ise bu yatırıma yazık değil mi? Deniz ile ulaşımı destekliyorsak ; Anadolu Yakasındaki IDO iskelelerini gözden geçirelim.

Pendik : Aracı olmayanın ulaşması zor. Otobüs ring seferi yok. Minibüs hattı geçmiyor. Yaya yolcu nasıl ulaşabilir? Aslında bunu İETT'nin desteklemesi gerekmez mi?

Kartal : Anadolu Yakasında durumu en iyi olanlardan. Otobüs durakları yakın. Tren ve minibüs'e 10 dakika'da yürüyebilirsiniz. İskele önüne ACİL üst yaya geçidi yapılmalı!

Bostancı : Sahil yolundan geçen seyrek otobüs hatları var. Banliyö Treni için biraz minibüs için epey yürümek gerekiyor.

Maltepe IDO iskelesi , IETT  ve diğer ulaşım araçları ile desteklenir ise Bostancı'ya önemli bir alternatif olabilir. Uğrak değil , ikili , üçlü hatlar açılabilir.

Saygılarımla

Mert Keski
8 yıl önce - Pts 29 May 2006, 17:56

Pendik'teki İDO İSKELESİ durağı kağıt üzerinde mevcut görünse de, pratikte 17 ve 222 numaralı hatlar İETT websitesinde yazıldığı gibi buradan değil, daha ilerideki Pendik sondurağından kalkıyor. Dönüşte de aynı şekilde oraya gidiyor.

İskeleye gitmek isteyen yolcular olursa, şoför peronlara dönmeden önceki kavşakta onları indirebiliyor (ki aslında burada durak yok) ancak buradan sonra da bir karşıdan karşıya geçme maratonu başlıyor.

Halbuki İDO İskelesi durağı daha iyi değerlendirilebilir, hatta eğer yer sıkıntısı yaşanmayacaksa peronlar iskelenin karşısındaki boş otopark alanına taşınabilir.

Emin değilim ama İETT'nin kısa ömürlü hatlarından biri olan E-5 Pendik-4.Levent Metro hattı sanırım tam olarak iskelenin önünde bulunan o duraktan kalkıyordu. Hatta orada hâlâ o zamandan kalma e-otobüs logosu duruyor (-du yakın zamana kadar, bilmiyorum hala duruyor mu?)

Rifat Behar
8 yıl önce - Cum 23 Hzr 2006, 14:30
İDO'nun 'Konteynar' Tarzındaki İskele Binaları

İDO'nun Konteynar tarzındaki İskele Binaları

Ben IDO olsam buraya çıkar bu konteynırları ne zaman kaldıracağımı NET BİR ŞEKİLDE ifade ederdim.  Hatta varsa başka projelerimden bahseder, ortaya çıkan OLUMSUZ HAVAYI ortadan kaldırmaya çalışırdım. Burayı takip ettiklerini tahmin ediyorum. Biz resmi bir kurumuz gayrıresmi bir yere yazı yazmayız diyorsanız o zaman bir elemanınızı bu foruma üye yaparsınız, bu elemanınız da IDO'ya sormuş ve öğrenmiş gibi buraya birşeyler karalar biz de bundan sonra ne olacağını öğreniriz. Bu yaz her defasında 5 YTL ödeyerek bu konteynırdan Büyükada'ya gidip geleceğim. Bu basık tavanlı, havasız, kasvetli ve dar konteynır ne zaman kalkacak HODRİ MEYDAN cevap bekliyorum. Siz kurulalı beri 20 seneye yakın bir zamandır bu konteynırı İSTANBULLU'ya layık görüyor olabilirsiniz ama BEN GÖRMÜYORUM.

burakbecan
8 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 19:08

Ardanın değindiği konuya kesinlikle katılıyorum!Bu insanlara işkenceden başka birşey değil,ancak bir konu daha var değineceğim;aynı şeyler çınarcık deniz otobüsü seferindede yaşanıyor!Örneğin;sinan paşa gibi büyük deniz otobüslerimiz varken,eskimiş ilk deniz otobüslerimizden koyuyorlar sefere ondan sonrada bilet ayırtmak istediğimizde direk ve net cevap:ÜZGÜNÜZ EFENDİM BU SEFERİMİZDE MAALESEF BOŞ YERİMİZ BULUNMAMAKTADIR!!yani cuma akşamları çınarcığa gitmek isteyen bir yazlıkçı(ki genelde iş sahipleri) maksimum salı gününden biletini ayırtmak zorunda,iş çarşambaya kaldığı anda kesinlikle bilet bulunmuyor..Yani buda gösteriyorki YALOVA ve ÇINARCIK üvey evlat muamelesi görüyor

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM