Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2217
Serdpir
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 13:03

soğukta daha çok bulaşıyor sıcak ülkelerde az Afrika örnek

Ergin Yağmuroğlu
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 13:16

Yazının içeriği sadece 2-3 sn düşünme ile okunursa ,doğaldır ki anlamak istediğin gibi anlarsın.Benim ''yarım yamalak'' vurgusundaki içeriğimin hangi dönemi kapsadığını anlayamayacak bir durum yok.Madem 16 Mart'tan itibaren okulları kapatıyorsun,2 hafta heryer kapatırsın ve de baştan 2020 Şubat'ından beri ''geliyorum'' diyen bu katili engellemek için her türlü yurtdışı hareketini kapatırsın.Bunları devlet dediğimiz yapamayacak mıydı?Şimdiki durum hoşuna mı gidiyor? Eğitim denen bir şey kalmadı ortada. Ekonomik hareketler durdu.Adeta açık cezaevi.Hoşunuza gidiyorsa bilmem

ERTUĞRUL
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 14:16

Bugünün dünyasında ülkeleri aylarca kapatmak sana gerçekçi geliyorsa söyleyecek sözüm yok.
Yada 14 gün kapatmanın geçici faydası dışında bir faydası olamayacağı ortadayken.
Salgının gerçeklerinden biraz uzaksın.
14 gün tam kapatma ve arkasından aylarca dışarıdan bağlantıyı, insan giriş çıkışını kapatırsan salgın kontrol altına alınabilir ama bunu yapmak mümkün mü?
Değil.
Kısa vadeli kapatmalar da çare değil.
Bunlar uygulanabilir şeyler olsaydı ekonomileri çok daha güçlü olan ülkeler bunu yapardı
Onlar bile buna, gerçekçi olmadığını bildiklerinden kısmi ve kısa süreli denemeler dışında başvurmadılar

emrah basarol

1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 14:34

Tüm dünya çalkalanıyor, ekonomiler dibe çöktü, insanlar ölüyor. Ama 8 milyarın aklına "14 gün kapat sınırları, olsun bitsin" gelmedi ya la! Bir bizim wowdaki forumdaşlar düşünüyor.

Necati1993
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 14:38

Mustafa Torun 0834

1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 14:42

Alıntı:
Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, falan hepsi yarım yamalak iş yapıyor.
Hepsi olayın zirvesinde aradan Türkiye'yi çekip vurma sevdanızın sebebi ne acaba!

Geçmiş yıllardan beri süre gelen Batı özentisi.

Başka birşey değil.

Ölüm sayıları milyonları bulsun ülke kirize girsin de bir yerlerden vuralım derdi.

mcgunel
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 14:47

Ekvator bölgesinde koronavirüsün çok etkili olmadığı tespiti, Brezilya, Kolombiya, Ekvator ve Peru için çok doğru değil bence. Ekvator kuşağındaki Afrika ülkelerinde ise vaka sayısı ile ilgili ne kadar doğru tespit yapılabiliyor? Ayrıca değerlendirmek lazım...

Okan Kaya 94

1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 20:41

Bugünkü Covid-19 tablosunu sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar.

Kaynak

Saygılarımla

Serdpir
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 20:53

kabine toplantısı ne zaman. Bu sokağa çıkma yasağı kalkmalı artık

Düsünen adam
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 20:58

Yasakların kalkmaması için mahsus vaka sayılarını yükseltiyorlar Allah bunlara fırsat vermesin İnşAllah...

sayfa 2217
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET