Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2064
famat
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 17:05

Günümüz Türkiyesinde 15 gün sadece 15 gün para kazanmadan gecinemeyecek insan sayisi kactir cok merak ediyorum. 15 günlük esnafindan pazarcisina otobüscüsünden ihracak yapmayan fabrikasina kadar kapatilip yogun bakimlarin bosaltilmasi aklinn yagane gerektirdigi sey. Insan gerekirse 15 gün makarna tavuk yer sigarsaini icmez yine de buna ses cikartmaz. 15 gün ya sadece. Buna sabredemeyecek miyiz ?

Yasak ilan edilmemesi su an olen kisilerin canina dogrudan kasdeilmesidir. Istanbul gibi bir sehirde sen dükkanalari acik kalmasina izin veirsen her gün milyonlarca kisi toplu taisma kullanir. cok az su sekilde vicdan sahibi isveren vardir.
Bu 1 ay dükkani kapatayim calisanlara gecinecekleri kadar odemmei yapayim kendim de bir skeilde dare ederim diyebilecek kadar insan olan.

O zaman devlet gorevini yapacak ve ihracat yapmayan TÜM isyerlerini kapatacak. Sadece market ve firin acik olacak. Bunun disinda saglik ve kolluk kuvvetleri. Bu uygulama her ne kadar virüsü silmese de akil soylüyor ki yogun bakim yigilmasini oldukca azalatacaktir. Keseke halkimiz biraz sabirli olsa ve bencilligi biraksa herkes elini tasin altin koysa da su uygulamayi yapabilse yoneticilerimiz.

Allah askina bir insan bir sene kar etmese azicik semrayeden yese aracini degistiremese eski telefon kullansa marka kiyafet alamasa tatile gidemese kafede oturamasa migros yerine bimden alisveris yapsa ne kaybeder ? Ama INSANLAR CANINI KAYBEDIYOR

aynştayn ragıp
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 17:11

İnşallah 2021 yazında küresel ölçekte yani dünya genelinde tüm virüs yasakları kalıcı olarak kaldırılır.Çünkü uluslararası uçuşlar var,o yuzden iş küresel işbirliğiyle çözülecek.Türkiyenin kaldırması,dünyada bitmedikten sonra etkisiz olur.

Güven Hoca

2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:06

Hadi Şahin Özkan trol olduğu için İstanbul'da günlük 231 ölüm vakası yalan haber diyelim peki bu AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın verilerine ne diyecek bakalım kaynak yok diye bana eksi vermeye meraklı üyeler

E-Devletten sorguladım dün 113 kişi vefat etmiş. Haber doğru yani.

En son Güven Hoca tarafından Cmt 28 Ksm 2020, 20:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mahmut11
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:07

Ölümlerin hepsi KORONA mı?

giray türker
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:37

Hastalığı geçirmiş olanlara hayatı kolaylaştırmak lazım. Maske takma zorunluluğu sokağa çıkma yasakları bu kişileri kapsamamalı. Bu kişiler 6 ay boyunca bağışıklandığı icin ne hastalığı kapma nede bulaştırma riski var. Hem bu sayede ulke ekonomisi canlılığıni devam ettirir. Ayni zamanda adım adım belli kesim yavaştan normalleşmeye de başlar.

OkanY
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:41

DS֒nün yönlendirmesi ile vaka sayılarını ve ölüm sayılarını kat kat fazla söylemeye başladılar. Yatacak yerin yok DSÖ.

mustafa 1903
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:56

Alıntı:
DS֒nün yönlendirmesi ile vaka sayılarını ve ölüm sayılarını kat kat fazla söylemeye başladılar. Yatacak yerin yok DSÖ.

Vakalar olduğu gibi açıklanıyor artık, kat kat fazla değil.

OkanY
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 18:59

Fazla açıklanıyor. Aşıların tedarik zincirinde DSÖ söz sahibi. Az vaka açıklayan ülkeler daha az pay ve daha geç aşı alacak denildi. Bunu diyen ülkelerde vaka sayıları bir anda patlama yaptı.

İlaç şirketleri, DSÖ ve lobiciler bu korku pompalama işlemini ellerindeki tüm aşıları satana kadar devam ettirecek.

Belki de şu an boşu boşuna evlere tıkıldınız. Boşu boşuna ekonomi zarar ediyor.

erdall erdall
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 19:01

Alıntı:

Var Silivri F tipi kapalı cezaevindekiler üzerinde test edilebilir Aslında Devletimiz test amaçlı bu aşı uygulamalarını Mahkumlar üzerinde uygulasa daha iyi olur.....

Aslında olabilir. Fena fikir değil.

Ayrıca rakamlara niye takılıp kalınıyor vaka sayısı az yazılsa, çok yazılsa korona bitmiyorki.!
Muhalif arkadaşlar rakamlar ne anlatıyor bize bizim ne anlamamız gerekiyor? Bunu söyleyin.!
yok sen 150 dedin ben 160 diyorum eğer sende 160 dersen ben 145 e çekerim yok bursanın milletvekili şu rakamı dedi öte yandan yok bursanın yerel gazetesi bu rakamı dedi. bak deminden beri okuyosun ne anlıyorsun? hiç.! rakam aşağı rakam yukarı

Bak kardeşim bu söylenen rakamlardan böyle bir salgın hastalık var tedbirini al.! bunu anla ve anlat yoksa yoksa sen 150 dedin ben 160 diyorum bu siyaset değil. Dünyada pandemi dolayısı ile ekonomi zora girmiş dunya yeni çıkış yolları arıyor pandemiden korunma ve tedavi yolları bulunmaya çalışılıyor bunları yeni umutların neler olduğunu anlatın yoksa 3 aşağı 5 yukarı rakam çokta tın.

yasin3326
2 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 19:12

Alıntı:
Hastalığı geçirmiş olanlara hayatı kolaylaştırmak lazım. Maske takma zorunluluğu sokağa çıkma yasakları bu kişileri kapsamamalı. Bu kişiler 6 ay boyunca bağışıklandığı icin ne hastalığı kapma nede bulaştırma riski var. Hem bu sayede ulke ekonomisi canlılığıni devam ettirir. Ayni zamanda adım adım belli kesim yavaştan normalleşmeye de başlar.

Virüsü atlatan 6 ay içinde tekrar virüsü kapmaz diye birşey yok.3 ay antikorun kaldığı biliniyor sadece.2 ay içinde ikinciye virüs kapanlar var.Ayrıca virüsü tekrar kaparsa antikoru belki kendisini korur ama virüsü başkasına yaymaya devam edebilir.Devlet şimdilik testi pozitif çıkanları 3 ay içinde temaslı olmaları halinde karantinaya almıyor o kadar.

sayfa 2064
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET