Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1608
Teflon Tava
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 00:18

Bugün gerçekleşen ölüm sayılarına göre sıralama. Brezilya Meksika Ekvador Peru yani Güney Amerika ülkeleri listede.

alper23

1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 00:27

Alıntı:
Herkes bayram hazırlığını yapıyor. Sanki eve misafir gelecekmiş gibi. Şekerler, tatlılar o biçim satılıyor. Alışkanlık ne de olsa. Gelen giden olmasa da evde şeker tatlı illaki olacak

Bizim hanımda gitmiş baklava almış, yetmemiş kutu çikolata ayrıca yine bayram çikolatası almış, dedim yav ne yaptın, zaten gurbetteyiz kimsemiz yok, olanlara da sokağa çıkma yasağı var, ne yapacaz bu kadar tatlıyı, çoluk çocuk yiyip göbek yapacaz anlaşılan, belki 10 yıl sonra bayramı ilk kez memleketten uzakta yapacaz . Sağlık olsun...

!yunus!

1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 00:47

Alıntı:
Artık her gün televizyonda bu adamı görmekten sıkıldım... 

Gecenlerde bir kanalda enfeksiyon uzmani bayan "havalar isindi, ozellikle genclerle ilgili artik bir karar alinmali" gibisine gayet mantikli ve akillica sozler soyluyor, pesinden bu bilim kurulu uyesi saç baş yoldurtacak cinsten eskimis, artik kabul gormeyen yalanlarla karantinanin uzatilmasini savunuyor..

"Ama bu virusten genclerde ölüyor" diyor, halbuki meslektasi Ateş Kara olenlerin hemen hemen tamami 40 yaş üstü demisti.

talha58
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 00:56

Açıkçası dünya çapında her türlü bilimsel verilere de bakmak lazım. Ama bilim adamları kendi aralarında çelişiyorsa güven kayboluyor tabiki. Mesela bugün İsveç ile sürü bağışıklığı sisteminin tutmadığını söyleyen haberler çoktu. Ama başka bir tarafta İsveç'te istatistik olarak geçen yıllarla fazla bir farklılık olmadığını söyleyenler var. Bu durumda tekrar en başa dönüyor ve ilk soruyu soruyoruz. Virüsü kendisinden de çok olacak şekilde dünyada korku, algı veya başka amaçlarla ne derecede kullanıyorlar acaba?

alim80
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:20

Alıntı:
Virüsü kendisinden de çok olacak şekilde dünyada korku, algı veya başka amaçlarla ne derecede kullanıyorlar acaba?
[quote]

Baştan beri bunu söylüyoruz. Evet virüs sıkıntılı ancak alınan tedbirler çok çok abartıldı. Ve daha hiç kimse normale dönmeye başlayınca karşılaşılacak ekonomik enkazın farkında değil.

bob marley cem
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:24

Şu belgeye bakıp,1 haziranda sokağa çıkma yasağı bitecek diyenler var,o belgeyide cumhurbaşkanı yardımcısı hazırlamış deniyor.Ancak o belgede restoran yasağının 11 mayısta kaldırılacağı yazıyor,böyle birşey olmadı.Aynı zamanda 1 haziranda yüzme havuzlarıda açılacak deniyor,bu haziranın son haftası olacak ama yüzme havuzu açılmadan.Cumhurbaşkanı,bayramın sonuna kadar sokağa çıkma yasağı olacak,sonra serbest demişti.Yani,cumhurbaşkanı yardımcısı tutarsız bir plan hazırlamış.

talha58
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:29

Alıntı:
Baştan beri bunu söylüyoruz. Evet virüs sıkıntılı ancak alınan tedbirler çok çok abartıldı. Ve daha hiç kimse normale dönmeye başlayınca karşılaşılacak ekonomik enkazın farkında değil.

Ben zaten birkaç mesajımda Burç, Yunus, Ertuğrul, sen ve ben şeklinde sitemizde bu konuyu sorguladığımızı söylemiştim aslında. Gerçekten de bizim ülkemizi dışarıda tutarak söylüyorum ve dünyada ekonomik kaynaklı olabilir, psikolojik veya sosyal yönüyle olabilir insanların sağlık durumunda toplumların düzeni konusunda ortaya çıkacak sorunların virüsün kendi etkisinden hariç olarak kıyaslanması da gerekecek.

İlk baştan beri merak ettiğim birşey var aslında. Mesela bu virüsün varlığı virüs etkisini ortaya çıkardıktan uzun bir zaman sonra farketmiş olsaydık ve meğerse uzun süredir hayatımızda bir virüs varmış diyecek bir noktaya gelseydik dünyada herhangi bir değişiklik olur muydu?

mahmut11
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:35

Şu ortamda açıkçası ben tatile ve AVM'ye gitmem, harcama kolay kolay yapmam.

Seyahat etmeyi ve gezmeyi çok çok özlesem bile bunu yaparsam başıma önlem almayan bir insanın sorumsuzluğu yüzünden kötü bir şey gelmesinden korkarım..

Toplumun büyük bir kesimi yasakları sallamıyor malesef. Bu da devletin kurallarda ısrar etmesine sebep oluyor.

Teflon Tava
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:47

Arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde uygulanacak 4 günlük kısıtlamada, arife günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Bayram günleri market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Cema lYalcin
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 01:50

Alıntı:

Bence tersi oldu. ABD ekonomisinin surdurulebilirligi ve Trump in yeniden baskan secilmasi tehlikeye girince dugmeye basip bu virusu icad ettiler; tum dunya Cin e dusman oldu, ekonomisi iyi gitmeyen ulkeler bahaneyi viruse yukleme imkani buldu, krize hazirlikli girenler durumlarini daha da guclendirdi, koltugu sallanan Trump isi nerdeyse garantiye aldi.

Bu kompo teorisini de ben uydurdum hadi bakalim

sayfa 1608
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET