Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1126
Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:24

Merak etme sumak baharati sık tuketilen bir urun. Yani sen bilmeden once elin Ingilizi bunu alip salatasinin yemeginin icine atiyordu. Ben Johnson'a tweet atsam sumaktan anti-virus yapin diye, herhalde beni sinirdisi ederlerdi

mustafa1981
1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:27

Alıntı:
Kutsal bitki sumak Herhalde 8 seneye yakin bir zamandir tuketiyorum.

Benim hanım meğerse salataya Sumak katıyormuş haberim yok. Sumaktan bahsedince zaten salataya katıyorum dedi. Desene yırttık

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:27

O normal baharat olarak atmış atmışsa .
Bu hastalık Zamanı Ona iyi geldiğine inanarak kullanmak ile Normal baharat olarak kullanmak bir mi ?

Ben Borise git de söyle mi dedim
Komşularına dedim .

Ayrıca SUMAK Suyu olarak Rüyada tavsiye edilmiş .

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:30

Ben de baharat olarak tuketiyorum. Cekirdegi bulunamiyor belki ozel yerlerde ama pek fazla farki yok. Baharati yaparken hafif tuz eklenip cekiliyor o kadar. Onun da suyunu iciebilirsin. Bak sumagim Türkiye'den ithal.

yusufyuşa23
1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:34

Bizim memlekette sumak bitkisi tabiatta kendiliğinden yetişir. Başka yerkerde endüstriyel üretimi yapılıyor mu bilmiyorum.

Rasit58
1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:37
Gelen Yasaklar Sonrası İstanbul Meydanları ve Trafiği

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:40

Sumak bir cok ulkede yetisiyor Amerika da dahil ama daha cok Ortadogu ulkelerinde kullaniliyor. Ihracatini en cok yapan ulkelerden biri biz digeri de Lublanlilar... Butun listeyi bilemiyorum ama yasadigim yerde sumak ya Türkiye'den ya da Lubnan ve Kibris gibi Akdeniz ulkelerinden.

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:45

Yahu Ertugrul bey, bir cok bitki zaten ilac uretiminde kullaniliyor. Ozellikle antidoksin iceren bitkiler ilac yapiminda kullanilir. Yani sumaktan mucizevi bir bekleyise girmek hayal kirikligina ugratir insani. Yani her gun bir adet sarimsak yutmakla bir bardak sumak icme arasinda bir fark yok. Anti-virus oyle saf sumakla bulunacak bir maded degil. Viruse direk sumak vermeyle ölmüyor ki....

Güzel fatih

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 04:48

Sumağı seviyoruz Gökhan .Yemeklerimizde vazgeçilmezi.
Ertuğrul bey sumağı bilmiyordu ve öğrendi ne olduğunu kendiside açıklamıştı zateng.
Bir rüya tabircisi üzerine Sumağı kutsallaştırdı şimdi.
Ama Gökhan bey zaten 8 senedir yiyor ve biliyor tanıyor bitkiyi .İngilterede karantinadan vız gelir Gökhana çok rahat öyle gözüküyor İngiliz haber kaynağı versede Ertuğrul.
Kendi kanaatimce tıp dünyasında bitkilerden şifa olduğu bilinir ama uygulanmaz mesela kanser adamlar kemoterapi uyguluyor yani bitkisel değil kimyasal maddeyle. Oysa ki kanserin lahana ,brokoli limon gibi faydalı sebzelerdir. Burda örnek verdim konu dışına çıkmadan .
Demekki herkes inandığını bildiğini uygulasın sonuçta hem şifa hem virüsle mücadele öyle değilmi

murad22
1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 06:33

Bitki ve baharatta şifa arıyorsanız peygamber efendimiz çörek otunu tavsiye etmiş ölümden başka her hastalığa şifadır buyurmuş,ayrıyetten sirkeyi methetmiş.Kuranda ALLAH cc. zeytinyağına,incire ve bala dikkat çekmiş.Bunlarda şifaya cevap aramak en doğrusu milletin masallarına inanmaya gerek yok,Fetoda öyle rüyalar anlatıp milleti uçuruyordu

sayfa 1126
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET