Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1125
Haldun Turan

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 01:59

Fransa futbol ligi takımlarından Reims'in doktorunun trajik intiharı.

Ligue 1 ekiplerinden Reims'in doktoru Bernard Gonzalez, koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra intihar etti.

Eşiyle birlikte evde karantinaya alınan doktorun, bir mektup bırakarak kararının gerekçelerini de anlattığı kaydedildi.

Reims Belediye Başkanı Arnaut Robinet, bu haberin ardından büyük bir şok yaşadığını belirtirken, "Reims'in Ligue 1'e dönmesinde, sakat oyuncuların tedavisiyle ilgilenerek büyük payı olmuştu. Harika bir profesyoneldi" dedi.

1 ay önce doktorla birlikte moral vermek için bir organizasyon yaptıklarını belirten Robinet, "Onun ailesi, eşi, tüm şehir için üzgünüm. Korona'nın kurbanlarından biri oldu. Mektup bıraktığını biliyorum ancak içeriğini bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Reims kulübünün yönetiminden bir isim ise, "Bernard Gonzalez ile geçen hafta konuştum, iyiydi. Akıl almaz bir durum, akıl almaz bir acı. Oyuncuları ve teknik heyeti bilgilendireceğiz, bizim için büyük şok olacak" dedi.

Kaynak: sporx

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:18

Artık bu Resülü Ekrem'in Rüya yolu ile bildirdiği ....
SUMAK denemesini .
Durumu bilindik TIP ile Geri döndürülemeyen Hastalar için ,
Tıp Camiasının Uygulamaları Zamanı Gelmedi mi ?

ccahit

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:18

blc nin mesajına cevap olarak hastane kayıtlarında zaten covid hastaları var hastaneden gerekli şartları taşıyan kişi aranıp getirilmeli gerekirse zorla genç bir kişinin bu derece ağır geçirmesi düşündürücü kesinlikle kime ne tepki vereceği belli değil...iyileşse bile ağır etkiler bırakacağa benziyor...

Alıntı:
Artık bu Resülü Ekrem'in Rüya yolu ile bildirdiği ....
SUMAK denemesini .
Durumu bilindik TIP ile Geri döndürülemeyen Hastalar için ,
Tıp Camiasının Uygulamaları Zamanı Gelmedi mi ?

ertuğrul abi koca ord. proflarımız sayısız hastalığa çare-ilaç bulan!!! tıp camiası yıllarca alternatif tıp denen çözüm yollarını ti ye aldı... bir saraçoğlu hocanın yıllardır çıkardığı kürlere karşı kaçı ne yaptı ki sumağı ele alacaklar...

bu artık kişisel kullanıma kalmış birşey....dert veren Allah dermanını mutlaka verir.

En son ccahit tarafından Pts 06 Nis 2020, 02:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Haldun Turan

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:21

Amerika Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de ki temsilcimiz Furkan'ın söyledikleri tabiki iç açıcı değil.

Kaynak: https://www.sporx.com/furkan-korkmaz-amerikada-du ...Q841744SXQ

Emir ERTEN

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:22

Yıllarca yatırımların ağırlık olarak tek bir şehre yapılmasına, nüfusun bu şehirde toplanmasına karşı çıktık. Sivri dilimizle bunu sert bir şekilde eleştirmekten imtina etmedik ama inadına nüfus bu şehirde toplandı. Taşı toprağı altın, haydi gel dediler. Yıllar içinde çarpık kentleşme, bitişik nizam evler çoğaldı. Kilometrekare başına düşen insan sayısı katlanarak arttı. Balık istifi yaşamlar normalleştirildi.

Günümüzde bu şehirde aşırı nüfustan dolayı park yeri aramak için insanlar sokak aralarında sağa sola değmeden akrobatik manevralarla boş bir yere öndeki aracın tamponuna değmeden girmeye çalışıyor. Egzoz kokuları gürültü kirliliğine karışıyor. Ortaya nahoş bir esans çıkıyor. İşte böylesi bir ortamda her türlü virüs yayılma imkanı bulur. Öyle de oldu zaten. Vakaların yarısından fazlası bu şehirde. Bunda bu şehrin yurtdışına açılan bir kapı vazifesi olması kadar çarpık kentleşmesinin ve haddinden fazla nüfusu barındırmasının payı da var.

Her zaman olduğu gibi şimdi de diyorum. Yatırımları artık İstanbul'a yığmaktan vazgeçin. Cazibe merkezi olacak birçok şehir var. Nüfusun ülke geneline orantılı yayılması gerekiyor.

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:36

@ Ccahit.
O günler başka günlerdi .
Çapa'da Hocaların Hocası Prof . bu Hastalıktan öldü .
Sağlık Camiası da Doktorlarda artık korkuyor ve herkesten bu meselenin bitirilmesi için yardım bekliyor .

Hayatımda ilk defa Sağlıklı bir Twitter kullanıcısı olmak için Profil açtım ve Ceylan Hanıma o tweet'ten sonra SUMAK Teklifini yazdım ben de .
ŞİFA ALLAH'tan .
Ama vesile lazım .
ALLAH CABBAR ve MÜTEKEBBİR'dir . (Bilmeyen ne demek açar bakar)
Ve Emrinde , İşinde MUTLAK Galip Olandır .
BU OLACAK DEDİ Mİ O RADDEYE GELİR İŞ .
Bu iş O hesap Arkadaşlar .

O SUMAK Herkesin mecbur kalacağı bir şey ben biliyorum ve inanıyorum .
Allah'ın bunda bir MEKR'i var ve Blc o tweet'i gösterdikten sonra Teklifi direkt Ona sundum .
Takdir Kendilerinin ...
Bir gün bu denenecek .
Ama kime ...
Allah bilir .

Harun kesin
1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 02:50

Sumak a nasil bu kadat guveniyorsunuz. Nerden cikti bu sumak kaynagi ne? Ve ise yaramis mi. Bu konuda bilgim yok?

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:19

Kutsal bitki sumak Herhalde 8 seneye yakin bir zamandir tuketiyorum. Tadini severim salatalarda ve patlicanli yemeklerde cok guzel oluyor. Bildigin antidoksin dolu bir tur bitki. Yalniz o degil aklimda kalan domates, havuc, bogurtlen, kirmizi erik, nar ve sarimsak... Hepsi sumak ile ayni etkiyi gosteren besinler. Birileri kendi gibi bitki, sebze, meyveleri de kutsallastirdi...

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:22

Gün Ola HARMAN ola .

https://tr.euronews.com/2020/04/05/ingiliz-biyolo ...rgyqO2Rfek

İngiltere'de 18 aya giden bir süreç İngiltere'yi bekliyor demiş AŞI bulunmaz ise Salgın Hastalıkları Uzmanı .
Alıntı:
İngiliz salgın hastalıklar uzmanı Doktor Neil Ferguson, koronavirüse karşı aşı bulunmadığı taktirde ülkedeki karantina süresinin 18 aya çıkarılması gerektiğini söyledi.

Ferguson, ülkesi İngiltere'de hastalığın henüz yeni yayılmaya başladığı dönemde Başbakan Boris Johnson'ın "sürü bağışıklık sistemine" kesin bir dille karşı çıkmış ve bu stratejiyle en az 250 bin kişinin öleceğini söylemişti.

Biraz olsun İngiltere'nin ekmeğini yiyorsan Erken davran Samsunlu .
Komşularına SUMAĞI tavsiye et

Ertuğrul MERTEL

1 ay önce - Pts 06 Nis 2020, 03:23

@ Harun Keskin .
Mevzu şu .

sayfa 1125
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET