Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mehmeterden198
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 19:51

Alıntı:
1,4 milyar kişi içinden 6 kişiyi mldürmüşse pek tehlikeli sayılmaz. Şöyle birkaç milyon kişiyi öldürseydi belki.

Zaten korkulan da bu. Salgın yeni başlıyor sonu nasıl bitecek belli değil.

Doğukan Kahraman
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:11

Çin'deki virüs' yaklaşan kıyametin bir göstergesidir. Tahminlerime göre, virüs çok hızlı yayılacak ve kısa sürede dünyanın bütün insanlarının neredeyse tamamı ölecektir. Bu virüsün aşısı ve çaresi olmayacak olup, dünyanın sonunu getirebilir. Virüsle birlikte bazı büyük doğa olayları yaşanabilir. Örnek vermek gerekirse, her hangi bir yerde en az 8 şiddetinde depremler de olabilir. Virüsle ilgili yapılacak birşeyin olmadığı için insanlığın sonunun gelmesi yakındır

Ahmet Arif Hoca

4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:13

Yavaş gel Doğukan

kürşad58
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:13

Senaristmisin kardeş sen

mehmeterden198
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:25

Bence biyolojik silah ihtimali daha fazla. Depremle nasıl alaka kurdun bilmiyorum

Laboratuvarda tasarlanmış bir şey olabilir.

Belki milyonlarca yıl buzulun içinde hapsolmuş ve kuresel isinma ile gün yüzüne çıkmış bir illettir

Koray C.
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:27

Doğukan hep böyle alıştık artık

zaferp

4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 20:55

Ben çok etkili olacağını sanmıyorum Çin'den zaten her çeşit hastalık çıkıyor

Cumali1999
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 21:09

Bence bizim korkmamızı gerektirecek birşey yok,

Biraz abartmışsın Doğukan

Çinlilerin soyunu tüketir İnşallah, Lakin ben buna pek ihtimal vermiyorum,şimdiye kadar sadece 6 kişiyi öldürüyse...

Sonuç:Ciddi birşey değil, Korkmayın arkadaşlar bize ulaşmaz bu virüs

Canyus21
4 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 22:31

Adam bu işi iyi çözmüş domuz gribi olacak eskiden domuz gribi vardı. Dünyaya yaydılar. ilaçlar depoda duruyordu ve ilaç sattılar. Buna sağlık ticareti denir.

MeteHan!
4 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 05:11
Corona Virüsü Nedir?

Corona virüsü, üst solunum yolu enfeksiyonları ile benzer belirtiler gösterir. Bazı bünyeler hastalığı hafif semptomlarla atlatabileceği gibi bazı hastalar hayatlarını kaybedebilirler. Corona virüs enfeksiyonlarının MERS ve SARS gibi türleri ölümcül olabilir.

Bu virüsün bulaştığı hastaların yaklaşık olarak yüzde 35-40'ı hayatını kaybetmektedir. Bazı bünyeler hastalığı hafif belirtilerle atlatabilir. Virüsün bulaşmasından sonraki ilk 15 gün çok önemlidir. Çünkü belirtiler bu zaman zarfında ortaya çıkar ve virüs bu ilk 15 günlük sürede vücutta yayılım gösterir. Nefes darlığı, öksürük ve ateş hastalığın en önemli belirtileri arasındadır. Fakat bazı hastalarda bu belirtilerle birlikte balgam da görülebilir.

Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen corona virüsü MERS, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun süreli yakın temasla bulaşabileceği belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı hiçbir koruyucu aşı veya antibiyotik ilaç tedavisi bulunmuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/corona- ...r-41424721

Coronavirüs'ün ilk patlak verdiği Çin'in Vuhan kentinin tamamen tecrit altına alındığı söyleniyor.

Kimse şehri terk edemeyecek.

Şehirde 11 milyon kadar insan yaşıyor.

En son MeteHan! tarafından Çrş 22 Oca 2020, 15:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET