Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Merkez Orduevi
« önceki   12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Halil
12 yıl önce - Sal 07 Mar 2006, 01:01

irfan demis ki
Alıntı:
Askerliğinde buraya düşenler çok sevinirlerdi

Valla ben Gazi orduevinde yaptim askerligimi. Ataturk Orman Ciftliginin icinde. Sevinilecek bir durum yok . Resepsiyonda gorevliydim ben, ayrica otel amirinin habercisiydim.
Merkez orduevi olsun, Gazi olsun, ust rutbelilerin devamli geldigi yerler. Askerligim boyunca giris-cikisini yapmadigim orgeneral kalmadi diyebilirim.  Asiri disiplinli ve dogal olarak cok stresli bir ortam.  Hele bir 30 agustos resepsiyonu duzenledik ki   . Kuvvet komutanlarindan, bakanlara, Basbakandan Cumhurbaskanina herkes oradaydi. Sertap Erener konser vermisti.
Nerden girdim simdi ben bu konulara .
Bari bilgi verelim biraz. Merkez orduevi ve Gazi orduevi A sinifi ,Subay orduevleridir.
Oda kapasitesi acisindan  Merkez Orduevi daha buyuktur. Bunlarin disinda Ankara'da Sihhiye subay orduevi, Etiler ve Tandogan astsubay orduevleri bulunmaktadir.

CAN
12 yıl önce - Sal 07 Mar 2006, 08:26

Hadi ben de konuyu derinleştireyim Halilim 30 Ağustos zamanı toplasan 3 saat gördüğün oramiral,orgenerallerin ortasında 7/24 askerlik yaptım kuvvet komutanlarının köşkünde Açıkcası televizyon ve gazetelerden resmi kıyafetleri içerisinde açıklama yapan yiğitleri don ile sabah gazete okuyorken görmek, ayrı komiktir ya da eşlerinden fırça yerken. Bu ordu evi de genelde yabancı askeri erkanı karşıladığımız ve istirahat ettirdiğimiz bir ordu eviydi. İçerisi 5 yıldızlı otel konforundadır.

Esra26
12 yıl önce - Pzr 30 Tem 2006, 23:51

Bu orduevinin diğer adı Etiler Orduevi mi yoksa etiler orduevi diye başka bi orduevi daha mı vardı  

Alper Minaz
12 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 00:36

Etiler orduevi Yenimahalle-Etiler dedir. Şuanda bahsedilen orduevi ise Eskişehir yolu üzerinde Bahçelievler in karşısındadır.

A. ŞAFAK TOMRUK
12 yıl önce - Pts 31 Tem 2006, 07:10

Bunların dışında iki ordu evi daha var. Birisi Tandoğan meydanındaki astsubay orduevi, diğeri Ankara' nın en eski ve ilk orduevi olan Sıhhiye' deki (Lozan Meydanı) orduevidir. Bu suretle ordu evi sayısı Merkez, Etiler ve Gazi orduevleri ile toplam beş adettir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA