Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ruslar ve Mersin [Yatırımlar, Haberler]
123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Cimilli İbo
3 yıl önce - Cum 17 Oca 2020, 02:57
Ruslar ve Mersin [Yatırımlar, Haberler]


Bu başlıkta, Rus yatırımcıların Mersin'de gerçekleştirdiği, gerçekleştireceği yatırımları ve Rusya bağlantılı haberleri daha düzenli bir şekilde paylaşabiliriz.

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı Mahallesi'nde yapımı gerçekleştirilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali, beraberinde Rus yatırımcıları da Mersin'e çekti.

Akkuyu NGS'den önce de Mersin'e ilgisi olduğunu bildiğimiz Ruslar, santral yatırımından sonra farklı yatırımlarla da şehre değer katmaya başladı.

Örnek veriyorum; bu yatırımlardan biri de Silifke'deki Özel Moskova Milletlerarası Okulu idi. Bu ve buna benzer yatırımları duyurabilir, Rusya bağlantılı haberleri bu başlıkta paylaşabiliriz. İyi forumlar.(+)
(+)
(+)


En son Cimilli İbo tarafından Cmt 18 Oca 2020, 01:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Cimilli İbo
3 yıl önce - Cum 17 Oca 2020, 03:00

Alıntı:
RUSLAR MERSİN’DE TATİL KÖYÜ KURUYORAkkuyu Nükleer Santrali inşası ve tesislerin kurulması maksadıyla Mersin’e gelen Rus mühendis ile uzmanlar bölgenin güzelliğine hayran kaldı. Memleketlerine gönderdikleri fotoğrafları gören yakınları da aynı hayranlığı yaşadı. Bölgenin güzelliğinden etkilenen Ruslar, Büyükeceli ve Sipahili başta olmak üzere bazı koylarda tatil köyü kurmak için teşebbüse geçtiler.

Orta Akdeniz Bölgesi, yollarının darlığı, virajları ve yalıyarlarıyla ünlüydü. Şimdi yolları genişledi, virajlar tünellerle aşıldı, yol güzergâhı yalıyarlardan uzaklaştı. Dolayısıyla Orta Akdeniz Bölgesi’nin tüm güzellikleri gözler önüne serildi.

Aynı dönemde Büyükeceli’de Akkuyu Nükleer Santrali inşası başladı. Rusya tarafından inşa edilmekte olan bu santralde görevli Rus mühendis ve uzmanlar, bölgenin güzelliğine hayran kaldı. Fotoğraflarını paylaştıkları yakınları da aynı hayranlığı yaşadı ve bölgeye karşı ilgi oluştu. Bu ilgi büyüdü ve tatil köyü kurma fikrine dönüştü.

Ruslar; tıpkı Alanya’da yerleşen Almanlar, Bodrum’a yerleşen İngilizler gibi Orta Akdeniz’e yerleşmeyi düşünüyorlar. Emlak komisyoncuları 30 dönümden büyük arazileri tespit etmeye ve arsa sahibi ile Rus alıcıları görüştürmeye başladı. En fazla ilginin Büyükeceli ve Sipahili koyunda olduğu belirtiliyor ve kısa sürede diğer koylarda da Rusların yerleşim için arsa bakacakları ifade edildi.


http://m.ekoyes.com/ekonomi/ruslar-mersin-de-tati ...yor--18282


Cimilli İbo
3 yıl önce - Cmt 18 Oca 2020, 00:34

Alıntı:
Rus atıcılar, Tokyo Olimpiyatları'na Mersin'de hazırlanıyor2020 Tokyo Olimpiyatları'na hazırlık kapsamında Rusya Federasyonu Atıcılık Milli Takımı, 37 kişilik kafilesiyle Mersin'de kampa girdi.Mersin'deki Erdemli Atış Poligonu'nda Rusya Federasyonu Atıcılık Milli Takımı, 10'u olimpiyat kotası alan, 17'si de kota alma şansı bulunan toplam 37 kişiyle kampa girdi. Türk ve Rus sporcular aynı tesis ve salonda antrenmanlarını sürdürüyor.Kampla ilgili bilgi veren Rus Milli Takımı Antrenörü Tatiana Goldobina, "Burayı tercih sebebimiz Rusya'ya gören daha sıcak ve uygun bir iklime sahip olması. Erdemli Poligonu'nun şartları da çok iyi. Şu anda tabanca ve tüfek sporcularından oluşan 37 kişilik ekiple buradayız. 10 sporcumuz olimpiyatlar için kota aldı, 17 sporcumuzun da kota alma şansı sürüyor" dedi.Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Mersin il Temsilcisi Ahmet Kılınç ise, "Rusya Milli Takımı burada. Rusya'da mevsim dolayısıyla havalar çok soğuk. Türkiye'yi tercih etme sebepleri özellikle hava şartlarından dolayı. Rusya'nın milli takımı burada ama dünyanın en iyi sporcuları da olimpiyat sporcuları da burada. 10 olimpiyat kotaları var, hala da olimpiyatlara kadar kota almaya devam edecekler, öyle görünüyor. İyi sporcuları var. Rus ve Türk milli takımları aynı anda kamp yapıyorlar, güzellikler yaşıyoruz. Türk Milli Takımı olarak bizim kafilemiz antrenör ve sporcularla toplam 14 kişi" diye konuştu.Rusya Federasyonu Atıcılık Milli Takımı'nın Erdemli'deki kampının 12 gün süreceği öğrenildi.


https://www.fanatik.com.tr/rus-aticilar-tokyo-oli ...eo-2115890


Cimilli İbo
3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2020, 00:13

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından Mersin için hazırlanan Rusça klip.

https:


Onur1998
3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2020, 00:35

Rusya buraya yatırım yapsın otel eğlence merkezi felan ekonomisi bayaa kalkınır antalya gibi olurCimilli İbo
3 yıl önce - Pts 20 Oca 2020, 21:34

Alıntı:
Mersin'de yaşayan Rus Ortodoks Hristiyanlar, Hazreti İsa'nın vaftiz edilişini simgeleyen Kutsal Vaftiz Bayramı'nı, Akdeniz'in soğuk suyuna girerek kutladı. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.Rus Ortodoks Hristiyanlar, dini simgelerinden olan Epifani yani Kutsal Vaftiz Bayramı'nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Dini ritüeli, Akkuyu Nükleer Santralinde çalışan işçiler de Mersin Taşucu Sahili'nde denize girerek kutladı.Kutsal Vaftiz Bayramı, Hazreti İsa'nın vaftiz edilişini simgeliyor. 19 Ocak Hristiyan Ortodokslar için Kutsal Vaftiz Bayramı olarak kutlanıyor. Bu kapsamda onlarca Rus Ortodoks Hristiyan, Mersin'de denize girerek temizlendi.

Soğuk suya girenler, Ortodoks Hristiyanlık inancına göre, hastalıktan ve günahlardan arınıyor.


https://www.trthaber.com/m/?news=kutsal-vaftiz-ba ...egory_id=2


Alican213
3 yıl önce - Pts 20 Oca 2020, 21:54

Mersin bu değerlendirmeli Antalya gibi turizm sektörde gelişebilir

Cimilli İbo
3 yıl önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:00

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Mersin'e yatırım yapmayı düşünen Rus yatırımcılar için hazırladığı Rusça tanıtım videosu.Ahmet 3392

3 yıl önce - Cum 31 Oca 2020, 14:10

Taşucunda Ruslara yönelik büyük bi Restaurant açılcak.

Ahmet 3392

3 yıl önce - Pzr 02 Şub 2020, 18:08

Arkadaşlar kaynak belirtilmeliydi ve açıklama yok diye eksi puan vermişsiniz arkadaşlar kaynak Silifke’de yaşıyorum daha tadilat aşamasında Restaurant açılınca resimlerini paylaşcam yeri Taşucu Antalya-Mersin yolu üzerinde olcak. Şimdilik bu kadar yine buna benzer yerler açılırsa Silifke ve çevresinde paylaşcam.sayfa 1
123 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET