Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Otomobilimiz 2022'de Yollarda. TOGG
« önceki   123 ... 40414243   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 41

Yerli Otomobil 2022'de Yola Çıkabilir mi?
Çıkar 59.4%  59.4%  [237]
Çıkamaz 24.3%  24.3%  [97]
Fikrim Yok 1.5%  1.5%  [6]
Zaman Gösterir 14.8%  14.8%  [59]
Toplam Oy : 399

canaliygt
1 ay önce - Pts 21 Eyl 2020, 15:33

Alıntı:
Piyasaya çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Acaba ön talep alınmaya başlandımı bilgisi olan varmı? 2 adet alacağım Allahın izniyle.

En son katıldığı bir televizyon programında ön talep toplamak için erken olduğunu üretime yakın bir aşamaya geçtiklerinde arkadaşlarla durum değerlendirmesi yapacaklarını söylemişti.
Yani tahminim fabrika yapılmadan ön talep şuanda mümkün gözükmüyor

süleymanKS

1 ay önce - Pts 21 Eyl 2020, 15:49

Alıntı:
Acaba ön talep alınmaya başlandımı bilgisi olan varmı?

Ön talep alınmıyor. Daha aracın seri üretim fiyatının ne olacağı belli değil. Bunun için fabrikanın bitirilip tüm tedarik süreçlerinin tamamlanması lazım ki ortaya maliyet ve seri üretim fiyatları çıksın. Fiyat belli olduktan sonra ön talep alınmaya başlanılır ki bu da üretime geçilmesine az bir zaman kala olacaktır.

Hamza Halit
1 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 07:21

Otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş, Honda’dan transfer edilerek TOGG ‘un üretim sorumluluğuna getirildi milletimize hayırlı olsun

zaferp

3 hafta önce - Pzr 27 Eyl 2020, 03:08

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, Çin'den sonra Rusya’da da tescillendi.

Rusya Federasyonu Patent Kurumu, TOGG’un tescil edildiğini duyurdu.
Rusya araştırmaları enstitüsü

Burç

3 hafta önce - Çrş 30 Eyl 2020, 22:12

Tesla Çin'de Şangay'da dev bir fabrika kurdu.
Boş arsadan ilk otomobil üretimi 1 sene bile sürmedi. İnanmayan araştırsın.

can0634
3 hafta önce - Çrş 30 Eyl 2020, 22:30

Teala Çin Fabrikasını 9 ay gibi bir sürede üretime hazır hale getirdi, Tesla bu konuda gerçekten çok başarılı, keşke TOGG'da bu kadar kısa bir sürede fabrikayı tamamlayıp üretime geçebilseydi, her şey daha güzel olabilirdi. Ne kadar hızlı bir şekilde üretim başlarsa o kadar iyidir.

http://tehad.org/2020/01/05/tesla-cin-fabrikasi-s ...ime-gecti/

doganumut
3 hafta önce - Çrş 30 Eyl 2020, 22:33

Alıntı:

Yahu Tesla dediğin firma Şangay'da fabrika kurmadan önce YÜZ BİNLERCE SATIŞ YAPMIŞ, AKTİF FABRİKALAR KURMUŞ SERİ ÜRETİM TECRÜBESİNE SAHİP, dünyada elektrikli araçta 1 numaraya oturmuş, dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olarak kurdu.

Tecrübe, bilgi, hazır sistemler varken gitti fabrikasını kurdu.

Biz 0'DAN yapacağız imkansız değil elbette yapılır mı yapılır lakin her şeyi hazır dünyanın en güçlü aktif üreticilerinden birinin fabrika kurup üretime başlama hızıyla karşılaştırmak ne kadar doğru?

TOGG'a gelince

Araç güzel, yurtiçi için ÖTV KALDIRILMASI LAZIM.

Murat bey de liyakat sahibi gözüküyor.

Daha önce biz BAKAN TARAFINDAN TANITILAN YERLİ ELEKTRİKLİ ARAÇLAR gördük, seri üretime geçilecek deniyordu(VİDEOLARA YOUTUBE DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.) yüz milyon+ eurolar harcandığı söylendi bugün üretimi bırak ARAÇLAR ORTADA YOK. Bunu yaşadık çok değil 5-6 yıl önceki olaylardan bahsediyorum.

TOGG aynı sonu yaşamaz umarım.

Tabi üretime geçip 500 bin+ fiyatlardan başlarsa iç pazarda nasıl alsın vatandaş? Direk ihracata odaklanacaklar sanırım Türk insanının alım gücü her sene düşüyor zaten en ucuz 0 araç 100 bin tl üstü bu araca bakınca heybetli bir suv üstüne elektrikli muhtemelen azınlık dışında hayal olmaya devam edecek....

Mustafa aydeniz
3 hafta önce - Çrş 30 Eyl 2020, 22:46

Alıntı:

Abi Biz daha yolun başındayız gözünü seveyim. Hele biz bir işi oturtalım o da olur inşallah. Önce bir ülkemizde ürerime geçelim sonra dünyanın her yerinde fabrika kurarız. O günleri de göreceğiz Allahın izniyle.

Kamil olan
2 hafta önce - Cum 02 Ekm 2020, 14:30

Alıntı:

TOGG fabrikayı bugün bitirse ne olur? Bitince ne olaca? Boş boş dursun mu yatırım iki sene...Adamlar bir takvim hazırlamış ve ona göre devam ediyor.

Tesla yıllar önce kurulmuş ve üretim yapıyor.Çinde üreteceği modeller hali hazırda üretiliyor tüm üretim proesesleri... geliştirme ve testleri oturmuş şekilde sadece Çin'de bir fabrika kurup işi büyütmek yetiyor

TOGG henüz yeni kuruldu ve üretilen bir aracı yok.Aracın geliştirilme ve test süreci için gereken süre var..

Gidin bakın Tesla Model 3 ve Model Y kaç yılda geliştirilmiş.

Hamza Halit
2 hafta önce - Pzr 04 Ekm 2020, 19:47

TÜRKİYE'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) fabrika inşaatında çalışma son sürat devam ediyor.İnşaat çalışmalarında, 50 bin metreküp kazı çalışmasıyla birlikte 3 bine yakın zemin güçlendirme kolonu yapıldı.Zemin güçlendirme sonrası fabrika hızla yükselecek.

sayfa 41
« önceki   123 ... 40414243   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET