Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yerli Otomobilimiz 2022'de Yollarda. TOGG
« önceki   123 ... 39404142   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 40

Yerli Otomobil 2022'de Yola Çıkabilir mi?
Çıkar 60.2%  60.2%  [237]
Çıkamaz 24.1%  24.1%  [95]
Fikrim Yok 1.5%  1.5%  [6]
Zaman Gösterir 14.2%  14.2%  [56]
Toplam Oy : 394

Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 10:58

Alıntı:
Ortaya bişey çıkacak ama ekonomik olmaktan çok öte üst sınıfa hitap edecek bir şey yapıyorlar genel fikrimce

Yerli=Ucuz, kelepir düşüncesi ile yaklaşmış forumdaş. Burda önemli olan kârlı ve ülkedeki diğer teknolojik gelişmeleri tetikleyebilecek akıllı ve elektrikli yeni nesil araba üretmek. Bu yüzden devlet destek veriyor. Demode teknolojilerle yapılmış bir araba için devletin destek vermesi çok yanlış bir adım olurdu.

güney 01

1 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 11:02

2022 sonunda yollara cıkması için fabrikanın 5 ay içinde bitirip teslim edilmesi gerekir ki 1 1.5 yıldada fabrikada çalışmalar başlar bilgisi olan varmı fabrikanın durumu hakkında

süleymanKS

1 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 11:38

16 Eylül 2020

Türk gücü
1 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 11:42

Çok yavaş ilerliyor , babayiğitler 5 yılda bir prototipi anca yaptılar , 10 yılda da fabrikayı dikerler artık . Uydu fotoğraflarında hiçbir değişiklik yok . Gazetedeki 7 farklı resim bulmacaları gibi bakıyorum bakıyorum fark yok

Mahmut Göksu
1 ay önce - Prş 17 Eyl 2020, 19:29

Alıntı:
2022 sonunda yollara cıkması için fabrikanın 5 ay içinde bitirip teslim edilmesi gerekir ki 1 1.5 yıldada fabrikada çalışmalar başlar bilgisi olan varmı fabrikanın durumu hakkında

Fabrika imalatı için acaba ekipman üretim bantlarını mı bekliyorlar diyeceğim ama o göre bile en azından bir çok bölümün başlanması gerekirdi.

Yukarıda ki anket neredeyse %61 2022de araç yollarda olacak diye inanmış şimdi o kitle inancı bile kalmamıştır.

İşin özü daha çok uzar gibime geliyor.

Adamların kendi fabrikalarında üretim %20 25 bandında düşükken

zaferp

1 ay önce - Cmt 19 Eyl 2020, 00:06

Gemlik'teki inşaata başlamamızın üzerinden 2 ay geçti:

- 50.000 m3 kazı çalışması
- 10.000 m3 yapısal dolgu
- 2.638 adet zemin güçlendirme kolonu yapıldı.

Güçlendirme çalışmaları tamamlandığında zemin güçlendirme kolonu sayısı 40 bine ulaşacak.

#TOGG

refik7070
4 hafta önce - Pts 21 Eyl 2020, 13:14

Murat Akdaş beye yeni görevinde başarılar dilerim.

Alıntı:
ÜRETİMİN BAŞINA 20 YILLIK TECRÜBE
TOGG'dan yapılan açıklamaya göre, TOGG'da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş'a verildi.

Son olarak, 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye'de Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Akdaş, bugünden itibaren TOGG'da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev yapacak.

MURAT AKDAŞ KİMDİR?

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği'nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi. Meslek hayatına 1991 yılında Pendik Tersanesi'nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.'de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye'deki kariyerine 1997 yılında kalite bölümünde başlayan Murat Akdaş, bugüne kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı. TOGG'da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde yer alacak Murat Akdaş 'inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

https://www.memurlar.net/haber/927903/yerli-otomo ...gecti.html

zaferp

4 hafta önce - Pts 21 Eyl 2020, 13:23

Zemin çalışması bitene kadar inşaat hakkında pek bir bilgi elimize geçmeyecek gibi.

Mustafa aydeniz
4 hafta önce - Pts 21 Eyl 2020, 15:04

Piyasaya çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Acaba ön talep alınmaya başlandımı bilgisi olan varmı? 2 adet alacağım Allahın izniyle.

can0634
4 hafta önce - Pts 21 Eyl 2020, 15:32

Alıntı:
Piyasaya çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Acaba ön talep alınmaya başlandımı bilgisi olan varmı? 2 adet alacağım Allahın izniyle.

Hayır ön talep toplanmıyor şu an, muhtemelen fabrika üretime geçmeden sipariş almaya başlamayacaklar. Aslında tesla gibi ön siparişi araç piyasaya çıkmadan 1-2 yıl önce almaya başlasalar, sipariş sırası oluştursalar ve herkese sırası gelince aracını teslim etseler çok daha faydalı olur, fabrika ne kadar talep olduğunu görür ona göre üretim takvimini ayarlardı ama fabrika inşaatının zamanında yetişememesi ihtimalini düşünerek şimdiden kesin bir teslim tarihi vermek istemiyorlar sanırım. Şu an sipariş alsalar ben de sipariş vermek isterdim sıraya girerdim sedan modeli için, sedan modelinin fiyatı biraz daha uygun olacak gibi. Umarım gelecek yıl falan sipariş almaya başlarlar, ön sıralardan ismimi yazdırıp, ilk teslim alanlardan olmak isterim. Dizel motorlu renault megane'a 300 bin vereceğime elektrikli TOGG sedan modelini alırım daha iyi.

sayfa 40
« önceki   123 ... 39404142   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET