Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul - Yüksek Hızlı Metro Projesi - HIZRAY
« önceki   123 ... 262728 ... 484950   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 27
mafakyanc

2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 23:45

İyi niyetle öyle yapmaya çalışıyorduk ancak gördüğünüz gibi (şimdilik) sadece 2 kişi, özellikle de dili zehirli, ismi cismi belirsiz, kendisi de hepten densiz ve terbiyesiz bir kişi durumu sürekli sabote ediyor!

Ustura Faysal
2 hafta önce - Sal 15 Eyl 2020, 23:53

Alıntı:
Merak eyleme! Benim başıma ne taş, ne başkası düşer!... En başarılı hükümetmiş... Bir kere hükümet değil! 2002'den bu yana kaç değişik hükümet gelip geçmiş; saydın mı? Hükümet değil, "2002'den beri değişmeyen bir tek adam iktidarı" diye tanımlayalım da işin doğrusu olsun.

18 yaşında olsan bir şey anlatırız, kafana vura vura bir şeyleri inandırırız ama, sen gelmişsin nenem yaşına, ne desek boş.

Şimdi bey amca, akıl var mantık var, başarılı olmasa 2002'den beri her girdiği seçimi kazanabilir miydi.? hani 18 yaşında olsan geçmişi bilmiyorsun derdik, Ecevit, Çiller, Baykal, Yılmaz v.s. gibi siyasetçilerin zamanında her sene seçime giriyorduk, her sene bilmem kaç partilik koalisyonlar kuruluyordu. Peki neden.?

Kimi seçersen seç, hangi koalisyon kurulursa kurulsun ''BAŞARISIZ'' oluyordu çünkü. Halk nihayet 2002'de başarılı olanı buldu ve 18 yıldır da girdiği her seçimi eze eze, bileğinin hakkıyla, anasının ak sütü gibi kazandı. Siz de çatır çatır çatladınız durdunuz yıllardır.

Dediğim gibi çocuk olsan anlatalım bir şeyler, ama çocuk ta değilsin, bir insanın üst üste seçilebilmesi için ''BAŞARILI'' olması gerektiğini biliyorsun ama kabullenemiyorsun. Başarısız olsaydı en fazla 1 kez daha seçilebilirdi. Bu adam çıkmış yenmiş, çıkmış yenmiş, yenmişte yenmiş, girdiği her seçimden 1.ci çıkmış, ama sana göre başarısız.

Sana göre kim başarılı peki.? Selo'ya şeref madalyası takan ve belediye başkanı olduğu İstanbul'da oturduğu semtin adını bile bilmeyen anamuhalefet partisi şeysi kılıçdaroğlu mu.?

şafakrecep

2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 00:08

Bu sitede başta İstanbul olmak üzere birçok şehrimiz için onlarca raylı sistem projesi başlığı yapılsın yapılmasın takip edilmekte. Şehiriçi raylı sistemlerle ilgili aşağı yukarı hepimizin hemfikir olduğu şöyle bir şablon var.
1. Ana omurga raylı sistemi kur
2. Merkezler arası ekspres hatlar kur
3. Yolcu talebinin daha az olduğu yerlere ana hatlardan kılçık hatlar kur

Ekrem İmamoğlu yönetimi başa geldiğinden bu yana devraldığı yarım kalan ana hatları tamamlamak konusunda herşeye rağmen başarılı. Ancak ana omurganın tamamlanması için yeni hatlara başlanması konusunda herhangi bir atılım gerçekleşmedi gibi. Ana hatlara başlayamayan İBB yönetimi nedense, pek matah birşeymişcesine kendisinden önceki yönetimin yaptığı gibi, sıralamayı bozmak derdine düştü. Ana hat başlatamayınca önce denizyolu aktarmalı kılçık hatlar önerildi. Bunun için pek muhteşem Boğaziçi üniversitesi ucubik metro hattı ve devamında başlanan Hisarüstü füniküleri örnek gösterildi.
Sonrasında ise şehrin merkezi noktalarını hızlıca bağlayacak ekspres hat önerisi geldi. Hangi merkezi noktalar??? Önerilen bu hattın nasıl ihale edileceği şimdiden şaibeli. Üstelik sunulan bu kılçık ve ekspres hat önerileri, planlanan ana hatların yapılmasını da imkansız hale getiriyor.
Bize çılgın projeler lazım değil diyen adam kendi çılgınlıklarını gerçekleştirmek derdine düştü.
Ne diyelim hayırlısı neyse o olsun.

Ahmet YükselS
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 00:50

Yaşını başını almış kişilerin siyasi hezeyanlarını ve meczupluk derecesine varan siyasi hasetliklerini duymak zorunda mıyız hergün?

Adam binlerce proje arasından bula bula bir zafer havalimanını bulmuş kötü örnek diye, yav binlerden vazgeçtim sen 5 tane proje yap, içinde sadece 1 tanesi mantıklı olsun, başarılı sayacağım söz..

İşte gördük, bizim de bir projemiz var diye uydurma bir projecik yaptınız, her tarafı dökülüyor. Komedi dünyası gibi.

14 metroya bağlantı veriyor diye lanse ettiniz, En önemli Gayrettepe Havalimanı metrosuna bağlantı vermiyor!
Bir de 750 Bin yolcu diyor!
Yav Anadolu yakası Avrupa yakası arasında günlük kaç yolcu gidip geliyor ki toplu taşıma ile, merkezi semtlere girmeyen sizin bu ucubeye 750 bin kişi binsin?
Gül gül bitmezsiniz vesselam.

Hamza Halit
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 08:26

Alıntı:
Adam binlerce proje arasından bula bula bir zafer havalimanını bulmuş kötü örnek diye,

Onu da mı bu iktidar yapmış? O kadar çok şey yapmış ki artık adını bile bilmiyoruz.

Nereden nereye geldi bu ülke.

Bu iktidardan önce 783.562 km² ülkede 26 havalimanı varmış. Mozambik'te 105 tane vardı yahu.

ERTUĞRUL
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 08:38

Alıntı:
Ama şunu söyleyebilirim: bugün Türkiye'de aleni yandaş olmayan, uluslararası ilişkileri ve projeleri olan Koç Grubu, Yapı Merkezi, İş Bankası, Akbank gibi şirketlerin makul fiyatlarla kredi bulabilmeleri, T.C. Hazinesine, Kamu Bankalarına göre çok daha yüksek olasılık dahilinde.

Anlamakta zorlanıyorsanız: "adamına göre muamele"...

Şunu yazabilecek kadar milli şuurdan yoksun olanların(Ki neredeyse her mesajında bunun olmadığını gösteren) başkalarını terbiyeye davete değil, bizzat kendilerinin terbiye edilmeye ihtiyacı vardır.

Olcy
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:14

Alıntı:
Ama şunu söyleyebilirim: bugün Türkiye'de aleni yandaş olmayan, uluslararası ilişkileri ve projeleri olan Koç Grubu, Yapı Merkezi, İş Bankası, Akbank gibi şirketlerin

Aleni yandaş olmayan firmalara bak hizaya gel.

İş bankası, yönetim kuruluna chpnin atama yaptığı aleni yandaş olmayan banka.

Yapı merkezi, bizzat sahibi chp eski milletvekili olan ama aleni yandaş olmayan firma.

Bu kadar aleni yalan söyleye birine yalancısın dersek iftira ve hakaret etmiş olur muyuz acaba.

Yalan söyleyene yalancı denir benim bildiğim.

Soru basit bu adamın temsil ettiği siyasi yapı olamaz ya hadi hükümet oldu diyelim, sahibi ak partili olan bir firma bunlardan herhangi kallavi bir ihaleyi geçtim, uyduruk bir ihale bile alabilir mi veya verirler mi acaba. (sanırım cevabı hepimiz biliyoruz)

Ama beğenmedikleri hükümet, sahibi apaçık chpli olan bir firmaya öyle uyduruk ihalelerde değil kaç defa kallavi ihaleler verebiliyor.

İşte bu faşist zihniyet ile beğenmedikleri hükümetin farkı.

Çok sayıda ihale alıyorlar diye firmalar mevcut hükümetin yandaşı olabiliyorsa bugün yapı merkezi en büyük ak parti yandaşı firmadır.

Bu ülkede aleni olarak chpnin kurduğu tv kanalı vardır ama yandaş değildir.

Ama ak partinin bugün aleni kurduğu bir tv kanalı yoktur ama malum kanallar yandaştır.

Bu muhalif malum güruhu neresinden tutsanız sapır sapır dökülür ve elinizde kalır.

Bunların en genciyle ve en yaşlısı arasında da gram bir fark yoktur.

refik7070
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:51

Alıntı:
Lütfen bu anlamadığınız konularda, bu beceriksiz iktidarın körü körüne yandaşlık ve avukatlığını yapmaktan öncelikle vazgeçiniz. Hiç değilse, doğuş yeriniz olan Kahramanmaraş'ın adına, şanına, tarihine lâyık bir T.C. vatandaşı olunuz!

Bu abimiz maşallah tek ayağı üstünde bin tane yalan ve iftira atabiliyor. Yaşlılığınızda hiç çekilmiyor. Hazine 15.09.2020 tarihinde 6.45 milyar TL teklif gelen 2 yıllık borçlanmada 1,37 milyar borçlanıyor 8,1 milyar TL gelen teklifte 4 yıllık 1,88 milyar tl borçlanıyor sizse hikaye anlatıyorsunuz.

Bu iktidar,dolar kurundaki son 4 yıllık dalgalanması dışında, başarısızsa sizin başarı anlayışınızı cidden merak ediyorum.(Doların kurundaki başarısızlık bile sizin başarı diye saçmalamalarınızdan daha başarılıdır inanın)( Sanki dolar kuru 1,5 lira civarında gezinirken alkışlıyordunuz da şimdi laf söylüyorsunuz)

50 kuruşluk maskeyi 3,12 liraya almak mı başarı mesela? (Dezenfektana girmiyorum bile)
Ocak ayında kurulan firmaya mart ve nisan ayında toplamda 2 milyon tl iş vermek mi başarı ve liyakat?
Sermayesi 1000 (BİN) TL olan firmaya iş vermek mi başarı?
Yapılmakta olan ve bitmeye yakın metro hatlarını seçim vaadinde bulunmak mı başarı mesela?
Milyonlar, sayesinde BUŞON diye bir hizmet öğrendi bu güzel bir hizmet oldu.
Zabıtalara asker selamı verdirmek ve İtfaiye erlerini garson gibi kullanmak mı başarı?
Mecliste yeşil alan olarak ayrılan yerleri satmak mı başarı mesela?
MİSS Turkey bir şey hatırlatıyor mu size?
Bir yılda olanları yazmaya kalksak neler çıkar neler.

Müteahhitlere kızıp müteahhide oy vermek AVM'lere kızıp AVM sahibine oy vermek sizin en büyük başarınız.

1 yıl gitti kaldı 4 yıldan az. Kreşlerle idare edin burada kendinizi çok yormayın. Kreş planlarını falan tartışın bir faydası olur en azından.

mus7y123

2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 09:54

Gencler cocuklar, durun bir dakika.
Ben bu basliga girinca, sadece bu baslik ile ilgili bilgi alsam olmazmi? Burda tum basliklar icin konusuyorum. Hemen sidik yarisini donuyor. Yok chp, yok akp, yok ben yaptim, onlar yapamadi. Bu nedir yahu? Cocukmusunuz?

homeworkshome 30
2 hafta önce - Çrş 16 Eyl 2020, 10:11

Burada kimse kimsenin fikrini birkaç kelimeyle değiştiremez. Ayrıca devamlı aynı kişiler sataşıp duruyorlar. Derdiniz ne açıkça söyleyin anlayalım. Aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyip duruyorsunuz. Eğer 1 tane chp liye 10 tane akp li cevap verecekse bunu siyasi başlıklar altında yapsın.

Not: Hızray ile ilgili açıklamanın ne zaman yapılacağı belli mi ?
Ayrıca incirli metrosunun finansmanının hazır olduğunu söyleyen arkadaşın dayanağı ne ? Ben böyle bir açıklama hatırlamıyorum.

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728 ... 484950   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM